2020-05-27   02:56:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för S 71-Cup

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
S 71-Cup
Arrangör:
Plats: Qpoolen S 71
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 mar 2019 till den 3 mar 2019
8 50m Fjärilsim Herrar
11 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 170 Noah Zhang Ringsjö Simklubb 2008 AJ8908 25m 55.42
2 186 Eric Sandrup Höganäs Simsällskap 2009 AD9909 25m 1:00.56
3 172 Abbe Wästerberg Ringsjö Simklubb 2008 AL9308 25m
4 168 Casper Huasson Ringsjö Simklubb 2011 AA9311 25m
12-13 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 6 Anton Persson Kappsimningsklubben Karpen 2006 AA2106 25m 34.64
2 163 Benjamin Huasson Ringsjö Simklubb 2007 AA5707 25m 34.99
3 166 Alexander Zhang Ringsjö Simklubb 2007 AG3707 25m 37.41
4 99 Tim Andersson S 71 2006 AM5506 25m 38.63
5 73 Axel Bech Malmö Kappsimningsklubb 2006 AH8906 25m 39.37
6 183 Victor Sandrup Höganäs Simsällskap 2007 AG0107 25m 39.68
7 23 Elliot Poggi Rosenberg Klippans Simsällskap 2007 AG5307 25m 39.86
8 181 Ville Andersson Höganäs Simsällskap 2007 AD3707 25m 40.45
9 111 Samuel Nilsson SK Stimmet 2006 AE3906 25m 44.52
10 42 Vilmer Johansson Rönqvist Landskrona Simsällskap 2007 AF7307 25m 45.25
11 1 Luka Mijatovic Bromöllaortens Simsällskap 2007 AH2107 25m 47.22
12 78 Alex Jönsson Malmö Kappsimningsklubb 2006 AL8506 25m 49.20
13 100 Elias Jönsson S 71 2007 AF8107 25m 52.26
14-15 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 127 Noel Ahlbin Vellinge-Näsets Simklubb 2004 AI8304 25m 30.01
2 77 Aram Kazarian Malmö Kappsimningsklubb 2005 AQ1305 25m 30.27
3 164 Vincent Hua Ringsjö Simklubb 2004 AS2704 50m 30.41
4 162 Anthon Huasson Ringsjö Simklubb 2004 AO2304 50m 31.72
5 210 Ugnius Melieska Ystads Simsällskap 2004 AR4104 25m 32.02
6 175 Theo Andersson Höganäs Simsällskap 2004 AI2304 25m 32.06
7 174 Love Andersson Höganäs Simsällskap 2004 AI4304 25m 32.39
8 74 Melvin Lentonsson Malmö Kappsimningsklubb 2004 AT1704 25m 32.79
9 130 Eskil Ramäng Vellinge-Näsets Simklubb 2004 AM6104 50m 32.92
10 62 Vincent Tran Malmö Kappsimningsklubb 2004 AK6504 25m 34.43
11 65 Berkay Isik Malmö Kappsimningsklubb 2005 AG8105 25m 34.69
12 71 Jannes Krüger Malmö Kappsimningsklubb 2005 AM9105 50m 35.94
13 76 Dillar Said Malmö Kappsimningsklubb 2005 AO4305 25m 38.76
14 142 Theodor Fought Vellinge-Näsets Simklubb 2005 AQ6305 25m 41.47
15 75 Malte Persson Malmö Kappsimningsklubb 2005 AO1305 25m 44.24
16 103 Erik Lundberg S 71 2005 AV0105 25m
17 160 Rasmus Hansson Kiviks Simklubb 2005 AV0305 25m
16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 153 Oscar Nordström Kiviks Simklubb 2003 AH4303 25m 28.50
2 36 Jesper Ring Landskrona Simsällskap 2003 AF6103 25m 29.49
3 219 Emil Svensson Vellinge-Näsets Simklubb 2002 AK2302 50m 29.86 EFT
4 126 Petter Jörud Vellinge-Näsets Simklubb 2003 AN9903 50m 30.92
5 64 Alexander Kulagowski Malmö Kappsimningsklubb 2002 AV3502 50m 31.51
6 121 Philip Primetta Vellinge-Näsets Simklubb 2002 AF8502 50m 31.88
7 58 Oskar Lövberg Malmö Kappsimningsklubb 2003 AC9903 25m 33.67
8 37 Alfred Thunell Landskrona Simsällskap 2002 AI9902 25m 34.13
9 176 Eimantas Erlandsson Höganäs Simsällskap 2003 AP4103 25m 36.08
18 och äldre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 188 Sebastian Lundgren Ystads Simsällskap 1999 AH8199 25m 26.99
2 80 Philip Rantzow S 71 1999 AC7399 25m 27.96
3 54 Johan Nilsson Malmö Kappsimningsklubb 1994 AW9794 25m 28.16
4 193 Emil Jespersen Ystads Simsällskap 2001 AI9901 25m 28.20
2019-02-28 10:04:09 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: S 71

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner