2020-05-27   00:30:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för S 71-Cup

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
S 71-Cup
Arrangör:
Plats: Qpoolen S 71
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 mar 2019 till den 3 mar 2019
9 50m Fjärilsim Damer
11 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 53 Mindalin Sjöholm Landskrona Simsällskap 2008 AY8408 25m 37.34
2 213 Isabelle Leo Ystads Simsällskap 2009 AA8609 50m 44.67
3 200 Molly Emilsson Ystads Simsällskap 2008 AA5208 50m 45.66
4 27 Katarina Paulsson Klippans Simsällskap 2008 AL5608 25m 47.93
5 98 Amilia Hart S 71 2008 AC6808 25m 50.56
6 SK Stimmet 25m 51.70
114 Signe Nilsson 2008 AB9408
7 S 71 25m 54.25
102 Elin Anzelius 2008 AL5408
8 Klippans Simsällskap 25m 1:04.64
31 Billie Åstrand 2009 AG4209
9 Ringsjö Simklubb 25m
171 Elise Henriksson 2009 AI3209
10 Ystads Simsällskap 25m
214 Tyra Rundgren 2008 AQ1808
11 Ringsjö Simklubb 25m
169 Hilda L Christensen 2010 AC9410
12-13 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 208 Tea Stark Friis Ystads Simsällskap 2006 AE6406 25m 31.88
2 92 Veronika Ruzic S 71 2006 AH1606 25m 33.05
3 18 Lovisa Sjöholm Klippans Simsällskap 2006 AT4406 25m 34.15
4 204 Felicia Leo Ystads Simsällskap 2006 AE8606 25m 34.21
5 141 Ajla Causevic Vellinge-Näsets Simklubb 2006 AX0806 25m 34.39
6 165 Isabella Hua Ringsjö Simklubb 2007 AE0607 25m 35.23
7 50 Emma Maric Landskrona Simsällskap 2007 AQ5607 25m 35.34
8 211 Tindra Alstierna Ystads Simsällskap 2006 AO4606 25m 36.75
9 110 Simona Gunnarsson SK Stimmet 2007 AC8807 25m 36.85
10 209 Alice Strömberg Ystads Simsällskap 2007 AB4207 25m 36.95
11 45 Linnea Mårtensson Landskrona Simsällskap 2006 BC2206 25m 37.11
12 SK Stimmet 25m 37.94
115 Clara Lövenkjaer 2006 AW6806
13 Landskrona Simsällskap 25m 38.17
46 Clara Andersson 2007 AO7407
14 Vellinge-Näsets Simklubb 25m 38.36
137 Maja Rödin 2006 AN0606
15 Vellinge-Näsets Simklubb 50m 38.75
132 Julia Primetta 2006 AF3606
16 Ystads Simsällskap 25m 38.79
207 Hannah Nilsson 2006 AE5406
17 Höganäs Simsällskap 25m 38.79
185 Kajsa Rasmusson 2006 BJ8606
18 Kiviks Simklubb 25m 39.23
159 Elina Olsson 2006 AT7806
19 Landskrona Simsällskap 25m 39.61
39 Yasmine Strandh 2006 AB7406
20 Landskrona Simsällskap 25m 39.73
40 Thowe Eliasson 2006 AF6206
21 Vellinge-Näsets Simklubb 25m 41.29
146 Vilma Lundblad 2006 AY4606
22 Landskrona Simsällskap 25m 42.77
52 Julia Palm 2006 BL1206
23 S 71 25m 42.83
96 Valentina Fanu 2007 AF7207
24 Landskrona Simsällskap 25m 42.86
47 Lowa Persson 2007 AO3607
25 Landskrona Simsällskap 25m 42.87
49 Linnea Nielsen 2007 AO3807
26 Klippans Simsällskap 25m 43.10
15 Thea Klemedsson 2006 AC5606
27 Vellinge-Näsets Simklubb 25m 43.50
144 Sofia Sjögren 2006 AY9406
28 Vellinge-Näsets Simklubb 25m 43.54
140 Miki Prior 2006 AW3206
29 S 71 25m 43.55
93 Darya Vaseghi 2006 AJ8806
30 95 Mathilda Andersson S 71 25m 43.57
2007 AF5207
31 48 Hanna Svensson Landskrona Simsällskap 25m 44.33
2006 BC0206
32 139 Hedda Baxmann Vellinge-Näsets Simklubb 25m 44.89
2006 AQ9406
33 94 Maja Palmqvist S 71 25m 44.96
2007 AD0207
34 97 Wilda Thorgren S 71 25m 46.78
2007 AF4207
35 26 Katja Hedin Klippans Simsällskap 25m 46.89
2006 BC4606
36 143 Elina Tousi Vellinge-Näsets Simklubb 25m 51.45
2006 AY5406
37 150 Celine Holman Vellinge-Näsets Simklubb 25m 51.81
2006 AZ5806
38 101 Ella Lundberg S 71 25m 1:02.42
2007 AR3607
14-15 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 Kiviks Simklubb 50m 30.14
156 Julia  Olsson 2004 AL0804
2 Kiviks Simklubb 50m 31.70
158 Thea Brünjes 2004 BF3604
3 Vellinge-Näsets Simklubb 25m 31.93
134 Thea Wicknertz 2005 AT3405
4 Vellinge-Näsets Simklubb 50m 32.05
129 Maya Wallström 2004 AT4804
5 Ystads Simsällskap 25m 33.20
205 Linn Martinsson 2004 BB8604
6 Vellinge-Näsets Simklubb 25m 33.43
136 Nelly Ahmadi 2005 AX1805
7 Malmö Kappsimningsklubb 25m 34.34
68 Emma Ingner 2005 AW3805
8 Malmö Kappsimningsklubb 25m 34.50
66 Teodora Petric 2005 AP5205
9 197 Irma Nilsson Ystads Simsällskap 25m 34.56
2004 AD5204
10 56 Linnea Liljenfors Malmö Kappsimningsklubb 50m 34.61
2004 AA0804
11 180 Matilda Malm Höganäs Simsällskap 25m 34.77
2004 BL4804
12 125 Kajsa Söderholm Vellinge-Näsets Simklubb 50m 34.83
2004 AN2404
13 179 Ida Holst Gerløv Höganäs Simsällskap 25m 34.84
2004 BF4404
14 108 Elsa Pettersson SK Stimmet 25m 34.94
2005 AV3805
15 182 Olivia Smith Höganäs Simsällskap 25m 35.02
2005 BJ9805
16 63 Hilma Sörum Malmö Kappsimningsklubb 25m 35.36
2004 AX3204
17 84 Lovisa Rohlin S 71 25m 35.55
2004 AB9404
18 203 Marina Jönsson Ystads Simsällskap 25m 35.90
2004 BB0804
19 14 Tyra Hjorth Klippans Simsällskap 25m 35.91
2005 AK2405
20 206 Liv Martinsson Ystads Simsällskap 25m 36.13
2004 BB7604
21 109 Alice Öberg SK Stimmet 25m 36.20
2005 AV2805
22 61 Beatrice Ask Malmö Kappsimningsklubb 25m 36.87
2005 AG3405
23 201 Nellie Emilsson Ystads Simsällskap 25m 38.58
2005 AN8205
24 70 Nora Olsson Malmö Kappsimningsklubb 25m 38.78
2005 AW9805
25 25 Telma Birgersson Klippans Simsällskap 25m 39.57
2005 BM5205
26 67 Ebba Holm Malmö Kappsimningsklubb 25m 39.70
2005 AW8805
27 69 Hanna Johansson Malmö Kappsimningsklubb 2004 BJ4404 25m 40.59
28 149 Annika Sjögren Vellinge-Näsets Simklubb 2004 BT1804 25m 43.95
29 152 Azra Yumer Vellinge-Näsets Simklubb 2005 BV9405 25m 45.32
30 113 Ebba Jakobsson SK Stimmet 2004 BP2204 25m 45.75
31 167 Luna Simonsson Ringsjö Simklubb 2005 BT1805 25m 47.19
32 116 Maya Johansson SK Stimmet 2005 BT9205 25m 48.00
33 147 Julia Lennartsson Vellinge-Näsets Simklubb 2005 BJ5205 25m 52.59
34 112 Nora Levin SK Stimmet 2005 BC5805 25m
16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 4 Linnéa Persson Kappsimningsklubben Karpen 25m 29.78
2002 AA5802
2 154 Olivia Hansson Kiviks Simklubb 25m 30.11
2003 AP5403
3 131 Alice Skoglund Vellinge-Näsets Simklubb 25m 30.69
2003 BO5603
4 120 Ida Larsson Vellinge-Näsets Simklubb 50m 31.24
2002 AL8202
5 155 Elin Lundberg Kiviks Simklubb 25m 33.03
2003 AP2403
6 85 Michaela Ruzic S 71 25m 33.58
2003 AG8203
7 59 Nicole Ahlbeck Malmö Kappsimningsklubb 50m 33.84
2003 AR2603
8 123 Elin Svensson Vellinge-Näsets Simklubb 50m 35.28
2002 AW3802
9 82 Tilda Ericsson S 71 25m 35.44
2002 AH0402
10 81 Tova Nilsson S 71 2002 AC0202 25m 35.50
11 60 Mikaela Virc Malmö Kappsimningsklubb 2003 AV6403 50m 37.29
12 107 Moa Fagerström SK Stimmet 2003 AN4803 50m 39.07
13 89 Emmy Olofsson S 71 2003 AY4403 25m 39.36
14 218 Emma Mattson Malmö Kappsimningsklubb 2003 BO5803 25m EFT
18 och äldre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 187 Matilda Åkesson Ystads Simsällskap 25m 32.30
1999 AL9699
2 13 Belinda Vedlugaite Klippans Simsällskap 25m 33.78
2000 BK5200
3 57 Olivia Torres Malmö Kappsimningsklubb 25m 34.09
1999 BL9299
4 135 Ida Andersson Wulf Vellinge-Näsets Simklubb 50m 58.84
1998 BP9498
2019-02-28 10:04:10 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: S 71

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner