Program för Swedish Grand Prix 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Saturday 26 January 2019 17:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start list |
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hylliebadet |
Organizer: |
Svensk Simidrott & Malmö KK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jan 26, 2019 to Jan 27, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Breaststroke Men
|
B Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
25.95 |
|
Adam Peaty |
1994 |
GBR |
GBR |
Budapest |
HUN |
2017-07-25 |
|
|
WJ |
26.97 |
|
Nicolo Martinenghi |
1999 |
ITA |
ITA |
Rome |
ITA |
2017-04-04 |
|
|
ER |
25.95 |
|
Adam Peaty |
1994 |
GBR |
GBR |
Budapest |
HUN |
2017-07-25 |
|
|
EJ |
26.97 |
|
Nicolò Martinenghi |
1999 |
ITA |
ITA |
Riccione |
ITA |
2017-04-04 |
|
|
NR |
27.02 |
|
Johannes Skagius |
1995 |
SWE |
SWE |
Budapest |
HUN |
2017-07-25 |
|
|
SR |
27.02 |
|
Johannes Skagius |
1995 |
Sundsvalls SS |
SWE |
Budapest, HUN |
HUN |
2017-07-25 |
|
|
SJ |
27.16 |
|
Johannes Skagius |
1995 |
Sundsvalls SS |
SWE |
Barcelona |
ESP |
2013-07-30 |
|
|
MR |
27.73 |
|
Johannes Skagius |
1995 |
Sundsvalls SS |
SWE |
Jönköping |
SWE |
2013-04-20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
1 |
|
Richard Ekholm |
2002 |
KUNGSBACKA |
31.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
333 |
2 |
|
Erik Juliusson |
1998 |
ÄNGELHOLM |
30.96 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
3 |
|
Hugo Swanepoel |
1998 |
JÄRFÄLLA S |
30.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
4 |
|
Felix Nilsson |
1990 |
MKK |
30.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
5 |
|
August Mathisen |
2001 |
HS |
30.73 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
337 |
6 |
|
Johan Hennert |
2001 |
SS04 |
30.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
279 |
7 |
|
Klaudius Schreck |
2001 |
SÖDERTÖRN |
31.02 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
8 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
ALLERØD |
31.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Breaststroke Men |
A Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
304 |
1 |
|
Karl Frylmark |
1999 |
VÄSBY SS |
30.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
2 |
|
Michael Stafrace |
1998 |
MALTA |
30.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
3 |
|
Erik Kähr |
1995 |
HS |
29.15 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
4 |
|
Erik Persson |
1994 |
KUNGSBACKA |
28.63 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
5 |
|
Daniel Kertes |
1999 |
HS |
28.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
362 |
6 |
|
Nicolai Sørebø |
2001 |
Bergen |
29.84 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
290 |
7 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
TÄBY SIM |
30.24 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
261 |
8 |
|
Ludwig Hareskog |
1998 |
SÖDERTÄLJE |
30.52 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-01-26 16:26:33 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|