Program för Swedish Grand Prix 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Sunday 27 January 2019 09:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hylliebadet |
Svensk Simidrott & Malmö KK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jan 26, 2019 to Jan 27, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
50m Breaststroke Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
29.40 |
|
Lilly King |
1997 |
USA |
USA |
Budapest |
HUN |
2017-07-30 |
|
|
WJ |
29.86 |
|
JWB JWB |
1900 |
|
|
|
|
2014-04-01 |
|
|
ER |
29.48 |
|
Ruta Meilutyte |
1997 |
LTU |
LTU |
Barcelona |
ESP |
2013-08-03 |
|
|
EJ |
29.48 |
|
JEB |
1900 |
|
|
|
|
2015-01-01 |
|
|
NR |
30.05 |
|
Jennie Johansson |
1988 |
SWE |
SWE |
Kazan |
RUS |
2015-08-09 |
|
|
SR |
30.05 |
|
Jennie Johansson |
1988 |
SK Neptun |
SWE |
Kazan |
RUS |
2015-08-09 |
|
|
SJ |
30.79 |
|
Sophie Hansson |
1998 |
Helsingborgs S |
SWE |
Glasgow |
GBR |
2018-08-08 |
|
|
MR |
31.10 |
|
Jennie Johansson |
1988 |
SK Neptun |
SWE |
Malmö |
SWE |
2017-01-29 |
|
|
SR-S6 |
53.19 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets SK |
SWE |
Falkenberg |
SWE |
2018-04-08 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Club |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
323 |
|
Hannah Brunzell |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AP6801 |
50m |
31.81 |
|
|
|
|
|
2 |
281 |
|
Emelie Fast |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AR4204 |
50m |
32.09 |
|
|
|
|
|
3 |
378 |
|
Julia Månsson |
Örebro Simallians |
2002 |
BL9202 |
50m |
32.33 |
LAT |
|
4 |
34 |
|
Anna Wermuth |
Hovedstadens Svømmeklub |
1996 |
9658AM |
50m |
32.50 |
|
|
|
|
|
5 |
266 |
|
Emma Sundstrand |
Södertälje Simsällskap |
2001 |
AJ3201 |
50m |
32.71 |
|
|
|
|
|
6 |
216 |
|
Sara Wallberg |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1999 |
AJ2899 |
50m |
32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
12 |
|
Alexandra McGonigle |
ASA of Malta |
2001 |
483617L |
50m |
33.44 |
|
|
|
|
|
8 |
81 |
|
Emma Bjørnholdt |
Lyngby Svømmeklub |
2000 |
0034AM |
50m |
33.58 |
|
|
|
|
|
9 |
225 |
|
Hanna Bergman |
Simklubben Poseidon |
2001 |
AF9601 |
50m |
33.62 |
|
|
|
|
|
10 |
175 |
|
Thilde Lantz |
Kristianstads SLS |
2001 |
AX6201 |
50m |
33.81 |
|
|
|
|
|
11 |
306 |
|
Julia Björkén |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL1601 |
50m |
33.84 |
|
|
|
|
|
12 |
322 |
|
Filippa Sterling |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE7402 |
50m |
33.91 |
|
|
|
|
|
13 |
16 |
|
Leah Tanti |
ASA of Malta |
2003 |
59903L |
50m |
33.92 |
|
|
|
|
|
14 |
272 |
|
Caroline Speiner |
Södertörns Simsällskap |
1994 |
AZ0294 |
50m |
33.92 |
|
|
|
|
|
15 |
13 |
|
Amy Micallef |
ASA of Malta |
1998 |
65298M |
50m |
34.03 |
|
|
|
|
|
16 |
251 |
|
Julia Augustsson |
Spårvägen Simförening |
2000 |
BC9200 |
50m |
34.05 |
|
|
|
|
|
17 |
314 |
|
Michelle Wissinger |
Väsby Simsällskap |
2004 |
BN3604 |
50m |
34.17 |
|
|
|
|
|
18 |
154 |
|
Nilla Atzmannstorfer |
Jönköpings Simsällskap |
1998 |
AB6498 |
50m |
34.21 |
|
|
|
|
|
19 |
325 |
|
Clara Örnhem |
Växjö Simsällskap |
2002 |
AE2402 |
50m |
34.27 |
|
|
|
|
|
20 |
355 |
|
Stine Lise Stenseth |
Bærumsvømmerne |
1994 |
|
50m |
34.51 |
|
|
|
|
|
|
21 |
222 |
|
Stina Lindberg |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AC6200 |
50m |
34.70 |
|
|
|
|
|
22 |
330 |
|
Sandra Lendt |
Ängelholms Simsällskap |
2000 |
AH0400 |
50m |
34.74 |
|
|
|
|
|
23 |
249 |
|
Agnes Fährlin |
Spårvägen Simförening |
1998 |
AR1498 |
50m |
34.77 |
|
|
|
|
|
24 |
342 |
|
Lovisa Alsop |
Föreningen Uddevalla Sim |
2001 |
AJ9601 |
50m |
34.83 |
|
|
|
|
|
25 |
344 |
|
Fanny Aronsson |
Föreningen Uddevalla Sim |
2000 |
BE5400 |
50m |
34.91 |
|
|
|
|
|
26 |
84 |
|
Nikoline Biltoft-Jensen |
Lyngby Svømmeklub |
2001 |
0166AM |
50m |
35.35 |
|
|
|
|
|
27 |
358 |
|
Maren Toresen Malme |
Bergensvømmerne |
1998 |
|
50m |
35.47 |
|
|
|
|
|
|
28 |
130 |
|
Nelly Rasmusson |
Helsingborgs Simsällskap |
2001 |
AO7201 |
50m |
35.49 |
|
|
|
|
|
29 |
4 |
|
Maria Bebe Hansen |
Nyborg Svømmeklub |
2004 |
0482AG |
50m |
35.77 |
|
|
|
|
|
30 |
146 |
|
Elly Palm |
Helsingborgs Simsällskap |
2001 |
BP4401 |
50m |
36.53 |
|
|
|
|
|
31 |
25 |
|
Johanne Hingebjerg |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0298AA |
50m |
37.45 |
|
|
|
|
|
32 |
136 |
|
Telma Maltesjö |
Helsingborgs Simsällskap |
2002 |
AR3602 |
50m |
37.65 |
|
|
|
|
|
33 |
111 |
|
Sara Junevik |
Falu Simsällskap |
2000 |
AL3400 |
25m |
32.84 |
|
|
|
|
|
34 |
23 |
|
Mathilde Hager |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0154AB |
25m |
33.13 |
|
|
|
|
|
35 |
246 |
|
Felicia Östlund |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
BD6202 |
25m |
35.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-01-24 21:09:36 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Svensk Simidrott |
|
|
|
|