Startliste for DGI Landsmesterskab 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
DGI Landmesterskab 2019 |
|
Udskriftsdato |
01 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ikast |
|
Udskriftstidspunkt |
23:55 |
|
|
Arrangør |
DGI Svømning |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer |
Finaler (13) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
258 |
2 |
Camila Hansen |
2006 |
0624AL |
DGI STORST |
|
25m |
|
306 |
3 |
Majbrit Ditlevsen |
1958 |
|
DGI SYDØST |
|
25m |
|
251 |
4 |
Anna Baad |
2007 |
0744AV |
DGI STORST |
|
25m |
|
267 |
5 |
Yasmin Thrane Kristensen |
2006 |
0654AW |
DGI STORST |
|
25m |
|
253 |
6 |
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
0834AB |
DGI STORST |
|
25m |
|
414 |
7 |
Dicte Westphal |
2005 |
0548AY |
DGI SYDØST |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
514 |
1 |
Sarah Dyekjær Finseth |
2007 |
0728AT |
DGI FYN |
|
25m |
3:57.69 |
220 |
2 |
Ida Siegumfeldt |
2007 |
0796AP |
DGI ØSTJY |
|
25m |
3:26.49 |
727 |
3 |
Cecilie Billesø |
2003 |
0324AW |
DGI NORDJY |
|
25m |
3:23.43 |
135 |
4 |
Naja Kristiane Sørensen |
2006 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
3:17.33 |
332 |
5 |
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
0894AM |
DGI SYDØST |
|
25m |
3:21.16 |
403 |
6 |
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
0884AD |
DGI SYDØST |
|
25m |
3:23.48 |
112 |
7 |
Emilie Hummelshøj |
2006 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
3:38.99 |
349 |
8 |
Anna Lis Kristensen |
2005 |
0554AS |
DGI SYDØST |
|
25m |
4:02.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
519 |
1 |
Mille Heise |
2004 |
0468AZ |
DGI FYN |
|
25m |
3:14.59 |
468 |
2 |
Tuana Kasirga |
2007 |
0798AQ |
DGI MIDTJY |
|
25m |
3:14.24 |
100 |
3 |
Signe Harrit |
2006 |
0658AM |
DGI ØSTJY |
|
25m |
3:13.91 |
611 |
4 |
Vilma Marie Walsted |
2006 |
0646AW |
DGI FYN |
|
25m |
3:12.79 |
526 |
5 |
Mariana James |
2002 |
0248BE |
DGI FYN |
|
25m |
3:13.17 |
587 |
6 |
Sofie Holm Rasmussen |
2004 |
0412BA |
DGI FYN |
|
25m |
3:14.22 |
605 |
7 |
Ea Thomsen |
2001 |
0158BE |
DGI FYN |
|
25m |
3:14.44 |
568 |
8 |
Sofia Mortensen |
2007 |
0786AK |
DGI FYN |
|
25m |
3:16.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
747 |
1 |
Anna Skovhus Lydersen |
2007 |
0772AP |
DGI NORDJY |
|
25m |
3:11.86 |
530 |
2 |
Frederikke Johansen |
2003 |
0366BE |
DGI FYN |
|
25m |
3:10.98 |
783 |
3 |
Sofie Callsen |
2008 |
0844AM |
DGI NORDJY |
|
25m |
3:04.24 |
573 |
4 |
Karoline Skaarup Nielsen |
2003 |
0372BG |
DGI FYN |
|
25m |
3:03.08 |
114 |
5 |
Karoline Høgh |
2006 |
0698am |
DGI ØSTJY |
|
25m |
3:03.56 |
146 |
6 |
Signe D. Jørgensen |
2002 |
0224AV |
DGI ØSTJY |
|
25m |
3:09.27 |
721 |
7 |
Sandie Rysholt Pedersen |
2000 |
0086BG |
DGI NORDJY |
|
25m |
3:11.62 |
505 |
8 |
Emma Christensen |
2002 |
0248BB |
DGI FYN |
|
25m |
3:12.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
357 |
1 |
Lærke Kirkedal Laursen |
2005 |
0592BA |
DGI SYDØST |
|
25m |
3:02.21 |
527 |
2 |
Alberte Jensen |
1999 |
9922BF |
DGI FYN |
|
25m |
3:00.50 |
231 |
3 |
Olivia Tilsted |
2006 |
0668AF |
DGI ØSTJY |
|
25m |
2:59.25 |
60 |
4 |
Freja Gram |
2001 |
0186BC |
DGI ØSTJY |
|
25m |
2:58.49 |
289 |
5 |
Sille Augustesen |
2008 |
0824AB |
DGI SYDØST |
|
25m |
2:59.22 |
501 |
6 |
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
0792AF |
DGI FYN |
|
25m |
2:59.32 |
28 |
7 |
Dicte Nørvang Bisgaard |
2006 |
0654AT |
DGI ØSTJY |
|
25m |
3:00.78 |
739 |
8 |
Lise Ingeborg Christianse |
2007 |
0792AQ |
DGI NORDJY |
|
25m |
3:02.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
19 |
1 |
Ida Loft Andersen |
2007 |
0798AJ |
DGI ØSTJY |
|
25m |
2:56.44 |
592 |
2 |
Katja Schaumburg |
2004 |
0412BD |
DGI FYN |
|
25m |
2:55.65 |
653 |
3 |
Sofie Keller |
2005 |
0512AY |
DGI SØNDER |
|
25m |
2:53.96 |
603 |
4 |
Kamille Termansen |
2002 |
0232BB |
DGI FYN |
|
25m |
2:53.39 |
346 |
5 |
Simone Trekær Klausen |
2007 |
0764AC |
DGI SYDØST |
|
25m |
2:53.41 |
160 |
6 |
Freya Knop Kristensen |
2005 |
0572AS |
DGI ØSTJY |
|
25m |
2:55.00 |
451 |
7 |
Sandra Aarslev |
2004 |
0492BA |
DGI MIDTJY |
|
25m |
2:55.84 |
523 |
8 |
Stine Lund Holgersen |
2006 |
0652AQ |
DGI FYN |
|
25m |
2:58.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
629 |
1 |
Anna Mai Andersen |
2006 |
0622AR |
DGI SØNDER |
|
25m |
2:51.55 |
270 |
2 |
Mathilde Hjort Lodstrup |
2005 |
0554AO |
DGI STORST |
|
25m |
2:49.83 |
96 |
3 |
Betina Vinther Hansen |
1983 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
2:46.63 |
7 |
4 |
Amanda Grønbæk Jensen |
2001 |
0102AX |
DGI STORKB |
|
25m |
2:43.75 |
738 |
5 |
Clara Hejndorff Bøgsted |
2006 |
0626AO |
DGI NORDJY |
|
25m |
2:44.27 |
295 |
6 |
Victoria Broch |
2004 |
0404AI |
DGI SYDØST |
|
25m |
2:47.80 |
415 |
7 |
Olivia Wittrup-Jensen |
2004 |
0436AV |
DGI SYDØST |
|
25m |
2:51.08 |
329 |
8 |
Emma Bergene Hansen |
2005 |
0518AQ |
DGI SYDØST |
|
25m |
2:53.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
509 |
1 |
Laura Østerby Clausen |
2004 |
0402BA |
DGI FYN |
|
25m |
2:43.33 |
578 |
2 |
Laura Ostersen |
2004 |
0402BB |
DGI FYN |
|
25m |
2:42.51 |
803 |
3 |
Iben Kjær Bengtson |
2002 |
0292AS |
DGI NORDJY |
|
25m |
2:40.52 |
46 |
4 |
Signe Dam |
1999 |
9958BA |
DGI ØSTJY |
|
25m |
2:40.25 |
460 |
5 |
Laura Håkonsson |
2006 |
0646AO |
DGI MIDTJY |
|
50m |
2:40.44 |
178 |
6 |
Cecilia Bækager Meldgaard |
2002 |
0254BA |
DGI ØSTJY |
|
25m |
2:41.98 |
659 |
7 |
Lucca Mikkelsen |
2002 |
0212BE |
DGI SØNDER |
|
25m |
2:43.06 |
388 |
8 |
Annemone Rasmussen |
2006 |
0674AC |
DGI SYDØST |
|
25m |
2:43.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
504 |
1 |
Anne Kølby Christensen |
2005 |
0506BA |
DGI FYN |
|
25m |
2:39.86 |
648 |
2 |
Katrine Jensen |
2001 |
0156AR |
DGI SØNDER |
|
25m |
2:39.69 |
35 |
3 |
Thea Brøndum |
2004 |
0476AZ |
DGI ØSTJY |
|
25m |
2:36.78 |
40 |
4 |
Benedikte Bøllingtoft |
2003 |
0346BC |
DGI ØSTJY |
|
25m |
2:36.39 |
644 |
5 |
Karoline Hellesøe |
2006 |
0678AQ |
DGI SØNDER |
|
25m |
2:36.69 |
93 |
6 |
Karen K. H. Hagensen |
2004 |
0424AR |
DGI ØSTJY |
|
25m |
2:39.32 |
223 |
7 |
Mathilde Werge Skall |
2003 |
0384BB |
DGI ØSTJY |
|
25m |
2:39.82 |
719 |
8 |
Freya Kobber Nielsen |
2001 |
0152BD |
DGI NORDJY |
|
25m |
2:39.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
740 |
1 |
Ida Kold Dalsgaard |
2005 |
0538AS |
DGI NORDJY |
|
25m |
2:35.86 |
733 |
2 |
Pernille Petersen |
2006 |
0638AN |
DGI NORDJY |
|
25m |
2:34.74 |
818 |
3 |
Anna Christine Pedersen |
2003 |
0372BE |
DGI NORDJY |
|
25m |
2:32.68 |
649 |
4 |
Signe Jensen |
2007 |
0786AB |
DGI SØNDER |
|
25m |
2:32.16 |
576 |
5 |
Nynne Nørlem |
2002 |
0268AF |
DGI FYN |
|
25m |
2:32.65 |
177 |
6 |
Natasja N. Løland |
2000 |
0078BE |
DGI ØSTJY |
|
25m |
2:33.43 |
198 |
7 |
Maya Nautrup Pedersen |
1999 |
9956AE |
DGI ØSTJY |
|
25m |
2:35.20 |
59 |
8 |
Liva Ginnerup |
2004 |
0484AM |
DGI ØSTJY |
|
25m |
2:36.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
272 |
2 |
Sisse Berg Olesen |
2005 |
0514AB |
DGI STORST |
|
25m |
2:30.69 |
302 |
3 |
Trine Dam |
2001 |
0126AT |
DGI SYDØST |
|
25m |
2:30.29 |
264 |
4 |
Nynne Jakobsen |
2004 |
0462AG |
DGI STORST |
|
25m |
2:29.84 |
250 |
5 |
Emmely Andersen |
2001 |
0154AM |
DGI STORST |
|
25m |
2:29.90 |
827 |
6 |
Sara Falch |
2002 |
0208BA |
DGI NORDJY |
|
25m |
2:30.68 |
636 |
7 |
Cheyenne Erdmann |
2004 |
0482BA |
DGI SØNDER |
|
25m |
2:30.76 |
394 |
8 |
Signe Rosenmeyer |
2005 |
0508AN |
DGI SYDØST |
|
25m |
2:31.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
562 |
1 |
Sophie Møller Madsen |
2005 |
0536BA |
DGI FYN |
|
25m |
2:28.71 |
457 |
2 |
Marie Graff Esbensen |
2003 |
0336AT |
DGI MIDTJY |
|
25m |
2:27.10 |
762 |
3 |
Ida Overgaard Thomassen |
2005 |
0536AR |
DGI NORDJY |
|
25m |
2:26.49 |
486 |
4 |
Katrine Bøeg Thormann |
2006 |
0692AD |
DGI MIDTJY |
|
25m |
2:25.98 |
401 |
5 |
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
0672AM |
DGI SYDØST |
|
25m |
2:26.25 |
102 |
6 |
Line Heise |
2003 |
0356AX |
DGI ØSTJY |
|
25m |
2:27.09 |
261 |
7 |
Nicoline Hansen |
2004 |
0468AU |
DGI STORST |
|
25m |
2:27.13 |
185 |
8 |
Mathilde Møller |
2004 |
0438AD |
DGI ØSTJY |
|
25m |
2:29.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
760 |
1 |
Camilla Tommerup Sørensen |
2003 |
0356AJ |
DGI NORDJY |
|
25m |
2:25.26 |
453 |
2 |
Weronika L. Bjørn |
2005 |
0524AG |
DGI MIDTJY |
|
25m |
2:23.49 |
787 |
3 |
Ophelia Kronborg Jensen |
2005 |
0508AW |
DGI NORDJY |
|
25m |
2:19.47 |
757 |
4 |
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
DGI NORDJY |
|
25m |
2:12.88 |
647 |
5 |
Ellen Jensen |
2005 |
0546AF |
DGI SØNDER |
|
25m |
2:14.62 |
742 |
6 |
Mathilde Wisborg Fog |
2003 |
0332BB |
DGI NORDJY |
|
25m |
2:23.12 |
800 |
7 |
Ida Rønnow |
2006 |
0658AE |
DGI NORDJY |
|
25m |
2:24.62 |
435 |
8 |
Maria Hall |
2003 |
0384BC |
DGI SYDVE |
|
25m |
2:25.98 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
01 marts 2019 |
Licens til DGI Svømning |
Udskriftstidspunkt |
23:55 |
|