Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bergen Swim Festival 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
AdO Arena |
Bergensklubbene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 5, 2019 to Apr 7, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
100m Freestyle Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Bergen Kommune |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
46.91 |
|
|
Cesar Cielo |
1987 |
Brazil |
BRA |
Rome |
ITA |
30.07.2009 |
|
|
BSF |
48.82 |
|
|
Pieter Timmers |
1988 |
Flemish SF |
Bel |
Bergen |
|
13.04.2018 |
|
|
NOR |
49.65 |
|
|
Markus Lie |
1995 |
Bergenssvømmerne |
NOR |
Budapest |
HUN |
26.07.2017 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
424 |
|
Pieter Timmers |
FLANDERS SWIMMING FEDERATION |
1988 |
BRABO/1 0964/88 |
25m |
46.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
809 |
|
Christoph Fildebrandt |
Deutcher Schwimm-Verband |
1989 |
|
25m |
47.47 |
|
|
|
|
|
|
3 |
367 |
|
Markus Lie |
BS/Åstveit |
1995 |
|
25m |
48.16 |
|
|
|
|
|
|
4 |
416 |
|
Raphael Stacchiotti |
Team Luxembourg |
1992 |
|
25m |
48.42 |
|
|
|
|
|
|
5 |
460 |
|
Tomoe Zenimoto Hvas |
Bærumsvømmerne |
2000 |
|
25m |
48.67 |
|
|
|
|
|
|
6 |
422 |
|
Alexandre Marcourt |
FLANDERS SWIMMING FEDERATION |
1999 |
|
25m |
48.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
420 |
|
Sebastien De Meulemeester |
FLANDERS SWIMMING FEDERATION |
|
|
25m |
48.87 |
|
|
|
1998 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
423 |
|
Thomas Thijs |
FLANDERS SWIMMING FEDERATION |
1997 |
|
25m |
49.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
313 |
|
Martin Hammer |
Kongstensvømmerne |
1993 |
|
25m |
49.23 |
|
|
|
|
|
|
10 |
476 |
|
Niksja Stojkovski |
Bærumsvømmerne |
1994 |
|
25m |
49.25 |
|
|
|
|
|
|
11 |
823 |
|
Marius Zobel |
Deutcher Schwimm-Verband |
1999 |
|
25m |
49.27 |
|
|
|
|
|
|
12 |
153 |
|
Louis Dramm |
Dresdner Delphine |
2002 |
282220 |
25m |
49.29 |
|
|
|
|
|
13 |
15 |
|
Isak Eliasson |
Spårvägen Simförening |
1996 |
AJ5596 |
25m |
49.39 |
|
|
|
|
|
14 |
410 |
|
Pit Brandenburger |
Team Luxembourg |
1995 |
|
25m |
49.62 |
|
|
|
|
|
|
15 |
792 |
|
Henrik Christiansen |
Lambertseter SK |
1996 |
|
25m |
49.92 |
|
|
|
|
|
|
16 |
633 |
|
Truls Wigdel |
Stavanger Svømmeklubb |
1999 |
|
25m |
50.14 |
|
|
|
|
|
|
17 |
426 |
|
Lorenz Weiremans |
FLANDERS SWIMMING FEDERATION |
1996 |
|
25m |
50.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
684 |
|
Sigurd Holten Bøen |
Oslo Idrettslag Svømming |
1997 |
|
25m |
50.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
462 |
|
Nicholas Lia |
Bærumsvømmerne |
2001 |
|
25m |
50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
572 |
|
Rókur Trygvason |
Svimjisamband Foroya |
2000 |
|
25m |
50.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
466 |
|
Simon Moe |
Bærumsvømmerne |
2001 |
|
25m |
50.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
552 |
|
Johannes Hope |
Team Sør/KSA |
1999 |
|
25m |
50.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
6 |
|
Runar Borgen |
Bodø SK |
1993 |
|
50m |
51.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
321 |
|
Mattis Grindalen Svendsen |
Kongstensvømmerne |
2000 |
|
25m |
51.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
843 |
|
Håvard Vindvik |
Bodø SK |
2001 |
|
25m |
51.30 |
LAT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
414 |
|
Bob Sauber |
Team Luxembourg |
2001 |
|
25m |
51.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
814 |
|
Wassili Kuhn |
Deutcher Schwimm-Verband |
1999 |
|
25m |
51.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
354 |
|
Sindre Pleym Olsen |
BS/Delfana |
2000 |
|
25m |
51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
803 |
|
Henrik Veiberg |
Lambertseter SK |
2001 |
|
25m |
51.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
490 |
|
Christian Groth Dyrkorn |
Asker SK |
2001 |
|
25m |
51.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
622 |
|
Erik Årsland Gidskehaug |
Stavanger Svømmeklubb |
1997 |
|
25m |
51.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
632 |
|
Jens Petter Turøy |
Stavanger Svømmeklubb |
1999 |
|
25m |
51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
356 |
|
Sondre Saltnes Urdal |
BS/Delfana |
1999 |
|
25m |
51.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
31 |
|
Aslan Bentley |
Vestkantsvømmerne |
2001 |
M070401 ASL01 |
25m |
51.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
497 |
|
Sander Klev |
Asker SK |
|
|
25m |
52.18 |
|
|
|
2000 |
|
|
|
|
|
36 |
630 |
|
Simon Slettevold |
Stavanger Svømmeklubb |
|
|
25m |
52.21 |
|
|
|
2002 |
|
|
|
|
|
37 |
404 |
|
Christer Melberg |
Haldens SK |
|
|
25m |
52.29 |
|
|
|
2001 |
|
|
|
|
|
38 |
519 |
|
Mats Erik Gotaas Bjørkbom |
Bergens Svømme Club |
|
|
25m |
52.29 |
|
|
|
2000 |
|
|
|
|
|
39 |
306 |
|
Markus Woxholt |
SK Speed |
|
|
25m |
52.41 |
|
|
|
1999 |
|
|
|
|
|
40 |
276 |
|
Kristian Volden |
NTNUI-Svømming |
|
|
25m |
52.46 |
|
|
|
1998 |
|
|
|
|
|
41 |
697 |
|
Jonatan Olafsson |
Oslo Idrettslag Svømming |
|
|
25m |
52.50 |
|
|
|
1994 |
|
|
|
|
|
42 |
696 |
|
Marius Nygaard |
Oslo Idrettslag Svømming |
|
|
25m |
52.63 |
|
|
|
1997 |
|
|
|
|
|
43 |
363 |
|
Trym Døssland Bjerkvik |
BS/Åstveit |
|
|
25m |
52.65 |
|
|
|
2000 |
|
|
|
|
|
44 |
700 |
|
Torbjørn Udjus |
Oslo Idrettslag Svømming |
|
|
25m |
52.72 |
|
|
|
1993 |
|
|
|
|
|
45 |
348 |
|
Sander Hallaråker |
BS/Delfana |
1999 |
|
25m |
52.72 |
|
|
|
|
|
46 |
358 |
|
Petter Strand Kolaas |
BS/Delfana |
1999 |
|
25m |
52.87 |
|
|
|
|
|
47 |
111 |
|
Sven Arnestad |
Sarpsborg IL |
2001 |
|
25m |
52.95 |
|
|
|
|
|
48 |
339 |
|
Ole Steinbråten |
Glitre SK/Gol |
2001 |
|
25m |
52.99 |
|
|
|
|
|
49 |
562 |
|
Bartal E. Eidesgaard |
Svimjisamband Foroya |
2003 |
|
25m |
53.22 |
|
|
|
|
|
50 |
702 |
|
Joshua Welschof |
Oslo Idrettslag Svømming |
1999 |
|
25m |
53.37 |
|
|
|
|
|
51 |
346 |
|
Arild Kristiansen Degerstrøm |
BS/Delfana |
2000 |
|
25m |
53.39 |
|
|
|
|
|
52 |
635 |
|
Christian Øgreid |
Stavanger Svømmeklubb |
2002 |
|
25m |
53.55 |
|
|
|
|
|
53 |
101 |
|
Aleksander Henning Grønfur |
Karmøy SK |
2003 |
|
25m |
53.71 |
|
|
|
|
|
54 |
683 |
|
Andreas Bergman |
Oslo Idrettslag Svømming |
1993 |
|
25m |
53.91 |
|
|
|
|
|
55 |
555 |
|
Andreas Håbesland Klausen |
Team Sør/KSA |
2002 |
|
25m |
54.02 |
|
|
|
|
|
56 |
182 |
|
Ole Peder Solum |
Trondhjems SLK |
1999 |
|
25m |
54.03 |
|
|
|
|
|
57 |
307 |
|
Sigurd Ormseth Årøen |
SK Speed |
2000 |
|
25m |
54.08 |
|
|
|
|
|
58 |
30 |
|
Jørgen Mikkelsen Bakke |
Vestkantsvømmerne |
2001 |
|
25m |
54.12 |
|
|
|
|
|
59 |
743 |
|
Carl Wennerholm |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH3902 |
25m |
54.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
566 |
|
Rói Bech |
Svimjisamband Foroya |
2001 |
|
25m |
54.27 |
|
|
|
|
|
|
61 |
471 |
|
Espen Elias Nordeng Refstie |
Bærumsvømmerne |
2002 |
|
25m |
54.29 |
|
|
|
|
|
|
62 |
681 |
|
Magnus Reinholdt Belsvik |
Oslo Idrettslag Svømming |
2002 |
|
25m |
54.49 |
|
|
|
|
|
|
63 |
24 |
|
Alexander Lange |
ATUS Knittelfeld |
2000 |
|
25m |
54.59 |
|
|
|
|
|
|
64 |
598 |
|
Sander Løw Dengin |
Lørenskog/Rælingen |
1999 |
|
25m |
54.65 |
|
|
|
|
|
|
65 |
713 |
|
Vetle Vikestad Løseth |
Aalesunds SLK |
2004 |
|
25m |
54.65 |
|
|
|
|
|
|
66 |
25 |
|
Maxim Zahradnik |
ATUS Knittelfeld |
2002 |
|
25m |
54.70 |
|
|
|
|
|
|
67 |
561 |
|
Johan N. Dam |
Svimjisamband Foroya |
2002 |
|
25m |
54.70 |
|
|
|
|
|
|
68 |
478 |
|
Isak Heggestad |
Sandefjord SK |
2000 |
|
25m |
54.74 |
|
|
|
|
|
|
69 |
540 |
|
Per Tinius Mowinckel |
Bergens Svømme Club |
1998 |
|
25m |
54.81 |
|
|
|
|
|
|
70 |
474 |
|
Jonas Milian Hestad Solberg |
Bærumsvømmerne |
2003 |
|
25m |
54.85 |
|
|
|
|
|
|
71 |
337 |
|
Theodor Myklebusthaug |
Glitre SK/MSK |
2001 |
|
25m |
54.94 |
|
|
|
|
|
|
72 |
685 |
|
Adam Fedorcsak |
Oslo Idrettslag Svømming |
2001 |
|
25m |
55.07 |
|
|
|
|
|
|
73 |
779 |
|
Helje Stadaas |
Moss SK |
2004 |
|
25m |
55.16 |
|
|
|
|
|
|
74 |
750 |
|
Karl Frylmark |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AK6599 |
25m |
55.18 |
|
|
|
|
|
75 |
844 |
|
Vegard Vindvik |
Bodø SK |
2003 |
|
25m |
55.27 |
LAT |
|
|
|
|
76 |
719 |
|
Bjørnar Grytnes Laskerud |
Sunndal SLK |
2004 |
|
25m |
55.28 |
|
|
|
|
|
|
77 |
185 |
|
Leo Hauge Sølvberg |
Trondhjems SLK |
2000 |
|
25m |
55.35 |
|
|
|
|
|
|
78 |
703 |
|
Brage Ree Bakken |
Klepp SSK |
2003 |
|
25m |
55.49 |
|
|
|
|
|
|
79 |
626 |
|
Stian Alexander Pettersen |
Stavanger Svømmeklubb |
2003 |
|
25m |
55.54 |
|
|
|
|
|
|
80 |
373 |
|
Simon Teetzmann |
BS/Åstveit |
2002 |
|
25m |
55.57 |
|
|
|
|
|
|
81 |
582 |
|
Eirik Karlsen |
Eid SK |
2001 |
|
25m |
55.59 |
|
|
|
|
|
|
82 |
105 |
|
Stian Munkejord |
Karmøy SK |
2001 |
|
25m |
55.67 |
|
|
|
|
|
|
83 |
617 |
|
Jørund Kalvenes Drengstig |
Stavanger Svømmeklubb |
2002 |
|
25m |
55.70 |
|
|
|
|
|
|
84 |
195 |
|
Christoffer Hammer |
Ullensakersvømmerne |
2002 |
|
25m |
55.76 |
|
|
|
|
|
|
85 |
273 |
|
Mons Eirik Bjerkan |
Team Sør/MSK |
2001 |
|
25m |
55.80 |
|
|
|
|
|
|
86 |
224 |
|
Odin Hildebrandt-Paulin |
Stord symjing |
2003 |
|
25m |
55.81 |
|
|
|
|
|
|
87 |
744 |
|
Gabriel Henkel |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AS3301 |
25m |
55.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
291 |
|
Sofian El Mousaoui |
SK Speed |
2003 |
|
50m |
55.94 |
|
|
|
|
|
|
89 |
43 |
|
Kristian Øksnes Myntevik |
Vestkantsvømmerne |
2001 |
M180901 KRI03 |
25m |
55.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
509 |
|
Joakim Tronstad |
Asker SK |
2003 |
|
25m |
56.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
618 |
|
Sondre Eidesen |
Stavanger Svømmeklubb |
2002 |
|
25m |
56.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
467 |
|
Anders Christian Norheim |
Bærumsvømmerne |
2000 |
|
25m |
56.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
210 |
|
Harald-Georg Dahlslett Hansen |
Sortland SLK |
2002 |
|
25m |
56.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
619 |
|
Olav Eklund |
Stavanger Svømmeklubb |
2002 |
|
25m |
56.12 |
|
|
|
|
|
|
95 |
472 |
|
Jonatan André Risåsen |
Bærumsvømmerne |
2000 |
|
25m |
56.14 |
|
|
|
|
|
|
96 |
280 |
|
Aleksey Koriachko Johansen |
Karasjok SK |
2003 |
|
25m |
56.36 |
|
|
|
|
|
|
97 |
197 |
|
Vemund Hoset |
Ullensakersvømmerne |
2002 |
|
25m |
56.49 |
|
|
|
|
|
|
98 |
13 |
|
Nikodem Stanislaw Pozarlik |
Namsos Svømmeklubb |
2002 |
|
25m |
56.54 |
|
|
|
|
|
|
99 |
371 |
|
Aleksander Sørebø |
BS/Åstveit |
2003 |
|
25m |
56.61 |
|
|
|
|
|
|
100 |
593 |
|
Thomas Lande |
Glitre SK/BK |
2000 |
|
25m |
56.61 |
|
|
|
|
|
|
101 |
508 |
|
Kristian Dimitri Swakhoven |
Asker SK |
2003 |
|
25m |
56.62 |
|
|
|
|
|
|
102 |
613 |
|
Sivert Solheim Verhage |
Førde IL Symjing |
2002 |
|
25m |
56.63 |
|
|
|
|
|
|
103 |
110 |
|
Simen Arnestad |
Sarpsborg IL |
2004 |
|
25m |
56.75 |
|
|
|
|
|
|
104 |
152 |
|
Loke Renè Andersson Øvrevoll |
Fauske SK |
2003 |
|
25m |
56.78 |
|
|
|
|
|
|
105 |
136 |
|
Edvard Mustaparta |
Harstad SK |
2002 |
|
25m |
56.80 |
|
|
|
|
|
|
106 |
150 |
|
Mathias Martinussen |
Fauske SK |
2004 |
|
25m |
56.83 |
|
|
|
|
|
|
107 |
554 |
|
Birk Lee Johansen |
Team Sør/KSA |
2002 |
|
25m |
56.84 |
|
|
|
|
|
|
108 |
528 |
|
Balder Sollesnes Holum |
Bergens Svømme Club |
2003 |
|
25m |
56.91 |
|
|
|
|
|
|
109 |
328 |
|
Emil Jystad |
Vestbyen Trondheim |
2002 |
|
25m |
56.91 |
|
|
|
|
|
|
110 |
407 |
|
Sander Aalbu |
Haldens SK |
2001 |
|
25m |
57.11 |
|
|
|
|
|
|
111 |
320 |
|
Ludvik Svarstad |
Kongstensvømmerne |
1999 |
|
50m |
57.23 |
|
|
|
|
|
|
112 |
360 |
|
Eirik Pagani Vavik |
BS/Delfana |
2001 |
M060101 EIR02 |
25m |
57.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
161 |
|
Fredrik Solberg |
Tønsberg SK |
2001 |
|
25m |
57.26 |
S9 |
|
|
|
|
114 |
308 |
|
Emil Sander Danielsen |
Kongstensvømmerne |
2002 |
|
25m |
57.27 |
|
|
|
|
|
|
115 |
481 |
|
Oskar Ingemann Løken |
Sandefjord SK |
2002 |
|
25m |
57.38 |
|
|
|
|
|
|
116 |
61 |
|
Christoffer Høvik |
Kristiansund SK |
2002 |
|
25m |
57.49 |
|
|
|
|
|
|
117 |
499 |
|
Oscar Lars Christian Megård |
Asker SK |
2004 |
|
25m |
57.70 |
|
|
|
|
|
|
118 |
468 |
|
Henrik Christopher Norheim |
Bærumsvømmerne |
2003 |
|
25m |
57.79 |
|
|
|
|
|
|
119 |
586 |
|
Daniel Vindfjell |
Eid SK |
2004 |
|
25m |
57.85 |
|
|
|
|
|
|
120 |
290 |
|
Jonas She Cheung |
SK Speed |
2005 |
|
25m |
57.87 |
|
|
|
|
|
|
121 |
154 |
|
Oliver Dragland |
Kolbotn IL |
2002 |
|
25m |
57.95 |
|
|
|
|
|
|
122 |
126 |
|
Jonas Oudalstøl |
Vågsbygd SLK |
2004 |
|
25m |
57.98 |
|
|
|
|
|
|
123 |
148 |
|
Simen Engan |
Fauske SK |
2001 |
|
25m |
58.06 |
|
|
|
|
|
|
124 |
762 |
|
Ivar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AO9502 |
25m |
58.07 |
|
|
|
|
|
125 |
496 |
|
Oscar Smeby Iden |
Asker SK |
2003 |
|
25m |
58.11 |
|
|
|
|
|
|
126 |
649 |
|
Keilani Len Eritsland Loren |
Haugesund SK |
2003 |
|
25m |
58.23 |
|
|
|
|
|
|
127 |
832 |
|
Erlend Tregde |
Farsund SK |
2002 |
|
25m |
58.29 |
|
|
|
|
|
|
128 |
14 |
|
Simen Løvås |
Orkanger IF |
2003 |
|
25m |
58.29 |
|
|
|
|
|
|
129 |
114 |
|
Matias Johansen Ruud |
Sarpsborg IL |
2002 |
|
25m |
58.30 |
|
|
|
|
|
|
130 |
605 |
|
Reinert Solheim Erland |
Førde IL Symjing |
2004 |
|
25m |
58.33 |
|
|
|
|
|
|
131 |
831 |
|
Lucas Setekleiv Paturel |
Farsund SK |
2004 |
|
25m |
58.44 |
|
|
|
|
|
|
132 |
78 |
|
Øystein Kvandal |
Poseidon |
2001 |
|
25m |
58.48 |
|
|
|
|
|
|
133 |
198 |
|
Mathias Somogyi Hoseth |
Ullensakersvømmerne |
2003 |
|
50m |
58.51 |
|
|
|
|
|
|
134 |
166 |
|
Jonas Fiskaa Barstad |
Trondhjems SLK |
2000 |
|
25m |
58.52 |
|
|
|
|
|
|
135 |
362 |
|
Peter Walløe |
BS/Delfana |
2002 |
|
25m |
58.52 |
|
|
|
|
|
|
136 |
361 |
|
Tord Pagani Vavik |
BS/Delfana |
2002 |
|
25m |
58.59 |
|
|
|
|
|
|
137 |
769 |
|
Erik Falk |
Stockholmspolisens IF Simfören |
2003 |
AL0103 |
25m |
58.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
226 |
|
Iver Thoresen Malme |
Stord symjing |
2001 |
|
25m |
58.66 |
|
|
|
|
|
|
139 |
388 |
|
Emil Bjørnsen Bore |
Bryne SK |
2002 |
|
25m |
58.77 |
|
|
|
|
|
|
140 |
271 |
|
Lars Andreas Håberg |
Mandal SK |
2001 |
|
25m |
58.80 |
|
|
|
|
|
|
141 |
374 |
|
Sebastian Warncke-Wang |
BS/Åstveit |
2002 |
|
25m |
58.82 |
|
|
|
|
|
|
142 |
212 |
|
Anders Inga |
Sortland SLK |
2005 |
|
25m |
58.86 |
|
|
|
|
|
|
143 |
301 |
|
Herman Røed |
SK Speed |
2005 |
|
25m |
58.93 |
|
|
|
|
|
|
144 |
835 |
|
Haakon Rogne Lønning |
Vestkantsvømmerne |
1991 |
M100391 HÅK01 |
25m |
58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
162 |
|
Sebastian Amundsen |
Trondhjems SLK |
2004 |
|
25m |
58.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
383 |
|
Kevin Nguyen |
Skjetten Svømming |
2001 |
|
25m |
59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
764 |
|
William Malmborg |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AW8503 |
25m |
59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
720 |
|
Eskil Andreassen Nerdal |
Sunndal SLK |
2002 |
|
25m |
59.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
443 |
|
Tom Solbakken |
Åstveit SK |
2002 |
|
25m |
59.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
7 |
|
Mats-André Andreassen |
Grimstad Svømmeklubb |
2004 |
|
25m |
59.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
492 |
|
Thomas Joachim Efskind |
Asker SK |
2004 |
|
25m |
59.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
183 |
|
Johan Hjelseth Storstad |
Trondhjems SLK |
2003 |
|
25m |
59.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
268 |
|
Sverre Sandanger Myklebust |
Volda TIL |
2003 |
|
25m |
59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
345 |
|
Nikodem Arthur Wiktorowicz |
BS/Arna |
2003 |
|
25m |
59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
489 |
|
Carl-Fredrik Bengtsson |
Asker SK |
1998 |
|
50m |
59.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
761 |
|
Ludvig Ahlström |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AK8302 |
25m |
59.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
778 |
|
Hugo Seemann |
Stockholmspolisens IF Simfören |
2003 |
AT0703 |
25m |
59.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
651 |
|
Magnus Odland |
Haugesund SK |
2002 |
|
25m |
59.51 |
|
|
|
|
|
|
159 |
108 |
|
Ørjan Westre |
Karmøy SK |
2003 |
|
25m |
59.56 |
|
|
|
|
|
|
160 |
840 |
|
Jostein Olav Madsen |
Bodø SK |
2004 |
|
25m |
59.57 |
LAT |
|
|
|
|
161 |
599 |
|
Erik Magnus Evensrud |
Lørenskog/Rælingen |
2005 |
|
25m |
59.60 |
|
|
|
|
|
|
162 |
718 |
|
Bendik Botten |
Sunndal SLK |
2004 |
|
25m |
59.62 |
|
|
|
|
|
|
163 |
62 |
|
Nicolai Høvik |
Kristiansund SK |
2005 |
|
25m |
59.78 |
|
|
|
|
|
|
164 |
517 |
|
Julius Aleksander Stähr Aarnes |
Asker SK |
2004 |
|
25m |
59.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
64 |
|
Knut Fredrik Sogn |
Kristiansund SK |
2004 |
|
25m |
59.85 |
|
|
|
|
|
|
166 |
400 |
|
Andreas Forsstrøm |
Haldens SK |
2002 |
|
25m |
59.86 |
|
|
|
|
|
|
167 |
654 |
|
Mads Samdal Hansen |
Haugesund SK |
2004 |
|
25m |
59.88 |
|
|
|
|
|
|
168 |
763 |
|
Ragnar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AM1904 |
25m |
59.95 |
|
|
|
|
|
169 |
221 |
|
Lars Isdahl Føyen |
Stord symjing |
2004 |
|
25m |
1:00.10 |
|
|
|
|
|
|
170 |
95 |
|
Herman Riis Langhammer |
Ås IL |
2005 |
|
25m |
1:00.15 |
|
|
|
|
|
|
171 |
479 |
|
Karsten Hernæss |
Sandefjord SK |
2004 |
|
25m |
1:00.27 |
|
|
|
|
|
|
172 |
266 |
|
Iver Heltne |
Volda TIL |
2002 |
|
25m |
1:00.30 |
|
|
|
|
|
|
173 |
206 |
|
Gergo Varga |
Ullensakersvømmerne |
2003 |
|
25m |
1:00.40 |
|
|
|
|
|
|
174 |
199 |
|
Sigurd Huuse |
Ullensakersvømmerne |
2001 |
|
25m |
1:00.43 |
|
|
|
|
|
|
175 |
171 |
|
Tobias Gilbu |
Trondhjems SLK |
2002 |
|
25m |
1:00.46 |
|
|
|
|
|
|
176 |
591 |
|
Theo Munz-Kløve |
Bergkameratene |
2003 |
|
25m |
1:00.52 |
|
|
|
|
|
|
177 |
86 |
|
Andreas Imislund Aamodt |
Poseidon |
2003 |
|
25m |
1:00.57 |
|
|
|
|
|
|
178 |
841 |
|
Isak Pareli Svendheim |
Bodø SK |
2003 |
|
25m |
1:00.67 |
LAT |
|
|
|
|
179 |
549 |
|
Theodoros Xenakis |
Bergens Svømme Club |
2003 |
|
25m |
1:00.67 |
|
|
|
|
|
|
180 |
181 |
|
Vegard Skjervold |
Trondhjems SLK |
2002 |
|
25m |
1:00.81 |
|
|
|
|
|
|
181 |
322 |
|
Jørgen Enger Søstrand |
Kongstensvømmerne |
2004 |
|
25m |
1:00.88 |
|
|
|
|
|
|
182 |
222 |
|
Didrik Gudding |
Stord symjing |
2005 |
|
25m |
1:01.03 |
|
|
|
|
|
|
183 |
647 |
|
Gustav Albin Leifsen |
Haugesund SK |
2002 |
|
25m |
1:01.03 |
|
|
|
|
|
|
184 |
510 |
|
Kristian Tronstad |
Asker SK |
2006 |
|
25m |
1:01.12 |
|
|
|
|
|
|
185 |
774 |
|
Gustav Niring |
Stockholmspolisens IF Simfören |
2004 |
AE6304 |
25m |
1:01.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
546 |
|
Olav Koefoed Thygesen |
Bergens Svømme Club |
2003 |
|
25m |
1:01.28 |
|
|
|
|
|
|
187 |
233 |
|
Tønnes Valvik Tønnessen |
Stord symjing |
2005 |
|
25m |
1:01.31 |
|
|
|
|
|
|
188 |
773 |
|
David MacLeod |
Stockholmspolisens IF Simfören |
2001 |
BA1701 |
25m |
1:01.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
45 |
|
Eirik Nornes Nesse |
Vestkantsvømmerne |
|
|
25m |
1:01.44 |
|
|
|
2004 |
|
|
|
|
|
190 |
602 |
|
Emil Mathias Roli Sørensen |
Lørenskog/Rælingen |
|
|
25m |
1:01.53 |
|
|
|
2004 |
|
|
|
|
|
191 |
193 |
|
Sebastian Eriksen |
Ullensakersvømmerne |
|
|
25m |
1:01.74 |
|
|
|
2003 |
|
|
|
|
|
192 |
65 |
|
Espen Aleksander Visnes |
Kristiansund SK |
|
|
25m |
1:01.92 |
|
|
|
2004 |
|
|
|
|
|
193 |
518 |
|
Arn Solheim Andreassen |
Bergens Svømme Club |
|
|
25m |
1:01.96 |
|
|
|
2004 |
|
|
|
|
|
194 |
845 |
|
Joakim Frostmo Ørbakk |
Bodø SK |
|
|
25m |
1:02.03 |
LAT |
|
|
2002 |
|
|
195 |
612 |
|
Henrik Stubhaug |
Førde IL Symjing |
|
|
25m |
1:02.07 |
|
|
|
2003 |
|
|
|
|
|
196 |
44 |
|
Leander Larsen Nedreaas |
Vestkantsvømmerne |
2002 |
M230702 LEA02 |
50m |
1:02.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
39 |
|
Adrian Larsen Hammer |
Vestkantsvømmerne |
2005 |
|
25m |
1:02.18 |
|
|
|
|
|
|
198 |
495 |
|
Aksel Smeby Iden |
Asker SK |
2005 |
|
25m |
1:02.22 |
|
|
|
|
|
|
199 |
227 |
|
Elias Nordfonn |
Stord symjing |
2004 |
|
25m |
1:02.22 |
|
|
|
|
|
|
200 |
270 |
|
Amund Helleren Haugstad |
Mandal SK |
2004 |
|
25m |
1:02.26 |
|
|
|
|
|
|
201 |
637 |
|
Endre Teikari Bøe |
Haugesund SK |
2005 |
|
25m |
1:02.45 |
|
|
|
|
|
|
202 |
731 |
|
Ask Moum |
Arna SLK |
2003 |
1027346 3 |
25m |
1:02.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
544 |
|
Ghanesh Rajkumar |
Bergens Svømme Club |
2005 |
|
25m |
1:02.71 |
|
|
|
|
|
|
204 |
594 |
|
Ivar Mosqueira Forbord |
Glitre SK/BK |
2003 |
|
25m |
1:02.73 |
|
|
|
|
|
|
205 |
37 |
|
Harald Hals |
Vestkantsvømmerne |
2002 |
|
25m |
1:02.92 |
|
|
|
|
|
|
206 |
63 |
|
Filip Louka |
Kristiansund SK |
2003 |
|
25m |
1:02.94 |
|
|
|
|
|
|
207 |
661 |
|
Anders Rye Brekkhus |
Delfana |
2003 |
|
25m |
1:03.03 |
|
|
|
|
|
|
208 |
265 |
|
Jesper Rasløv Harestad |
Randaberg IL |
2001 |
|
50m |
1:03.04 |
|
|
|
|
|
|
209 |
164 |
|
Hasith Ransiri Attanapola |
Trondhjems SLK |
2003 |
|
25m |
1:03.41 |
|
|
|
|
|
|
210 |
397 |
|
Håkon Andreas Ekroth |
Haldens SK |
2004 |
|
25m |
1:03.51 |
|
|
|
|
|
|
211 |
652 |
|
Kristian Olaisen |
Haugesund SK |
2004 |
|
25m |
1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
212 |
662 |
|
Henrik Hodne Eliassen |
Delfana |
2004 |
|
25m |
1:04.14 |
|
|
|
|
|
|
213 |
610 |
|
Anders Scheflo Kvåle |
Førde IL Symjing |
2005 |
|
25m |
1:04.19 |
|
|
|
|
|
|
214 |
115 |
|
Daniel Karolin Lyngaas |
Sarpsborg IL |
2003 |
|
25m |
1:04.25 |
|
|
|
|
|
|
215 |
40 |
|
Joseph Haakon Muki Kititi |
Vestkantsvømmerne |
2003 |
|
25m |
1:04.34 |
|
|
|
|
|
|
216 |
491 |
|
Szymon Dziedzic |
Asker SK |
2003 |
|
50m |
1:04.53 |
|
|
|
|
|
|
217 |
721 |
|
Sander Sand |
Skjetten Svømming |
2004 |
|
25m |
1:04.54 |
|
|
|
|
|
|
218 |
288 |
|
Kristoffer Syvertsen |
Mandal SK |
2003 |
|
50m |
1:04.56 |
|
|
|
|
|
|
219 |
611 |
|
Fredrik Book Råheim |
Førde IL Symjing |
2003 |
|
25m |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
220 |
317 |
|
Christian Offenberg |
Kongstensvømmerne |
2005 |
|
25m |
1:05.01 |
|
|
|
|
|
|
221 |
5 |
|
Mathias Tvete |
Namsos Svømmeklubb |
2005 |
|
25m |
1:05.05 |
|
|
|
|
|
|
222 |
309 |
|
Oliver Danielsen |
Kongstensvømmerne |
2005 |
|
25m |
1:05.33 |
|
|
|
|
|
|
223 |
676 |
|
Trym Stendalen |
Delfana |
2005 |
|
25m |
1:05.52 |
|
|
|
|
|
|
224 |
91 |
|
Johannes Glosli |
Ås IL |
2002 |
|
25m |
1:05.58 |
|
|
|
|
|
|
225 |
256 |
|
Simon Tangenes |
BS-LK |
2004 |
|
25m |
1:05.61 |
|
|
|
|
|
|
226 |
442 |
|
Adrian Roll-Christiansen |
Åstveit SK |
2004 |
|
25m |
1:05.65 |
|
|
|
|
|
|
227 |
99 |
|
Stellan Gundersen Wallin |
Ås IL |
2005 |
|
25m |
1:05.70 |
|
|
|
|
|
|
228 |
660 |
|
Torgil Alstad |
Delfana |
2003 |
|
25m |
1:05.82 |
|
|
|
|
|
|
229 |
575 |
|
Even Derit Haarstad |
Os Svømmeklubb |
2004 |
|
25m |
1:06.38 |
|
|
|
|
|
|
230 |
500 |
|
Mathice Remmelt Mezzera |
Asker SK |
2004 |
|
25m |
1:06.59 |
|
|
|
|
|
|
231 |
200 |
|
Michael Jansen |
Ullensakersvømmerne |
2005 |
|
25m |
1:06.68 |
|
|
|
|
|
|
232 |
659 |
|
Jørund Alstad |
Delfana |
2004 |
|
25m |
1:06.93 |
|
|
|
|
|
|
233 |
4 |
|
Marcus Tvete |
Namsos Svømmeklubb |
2005 |
|
25m |
1:06.97 |
|
|
|
|
|
|
234 |
310 |
|
Marcus Fjeld |
Kongstensvømmerne |
2004 |
|
25m |
1:07.11 |
|
|
|
|
|
|
235 |
448 |
|
Leander Warncke-Wang |
Åstveit SK |
2005 |
|
50m |
1:07.25 |
|
|
|
|
|
|
236 |
639 |
|
Thorvald Hagland Børseth |
Haugesund SK |
2005 |
|
25m |
1:07.29 |
|
|
|
|
|
|
237 |
272 |
|
Noah Skar |
Mandal SK |
2005 |
|
25m |
1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
238 |
607 |
|
Artur Grzebieluch |
Førde IL Symjing |
2004 |
|
25m |
1:07.73 |
|
|
|
|
|
|
239 |
539 |
|
Kasper Cornelius Mowinckel |
Bergens Svømme Club |
2005 |
|
50m |
1:08.24 |
|
|
|
|
|
|
240 |
486 |
|
Fredrik Almnes |
Asker SK |
2005 |
|
25m |
1:08.78 |
|
|
|
|
|
|
241 |
35 |
|
Nikolai Johan Dale |
Vestkantsvømmerne |
2005 |
|
25m |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
|
242 |
776 |
|
Jan Salentin |
Stockholmspolisens IF Simfören |
2004 |
AT2104 |
25m |
1:08.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
46 |
|
Stian Nornes Nesse |
Vestkantsvømmerne |
2004 |
|
25m |
1:09.19 |
|
|
|
|
|
|
244 |
1 |
|
Noah Petterson Laugen |
Namsos Svømmeklubb |
2006 |
|
25m |
1:09.38 |
|
|
|
|
|
|
245 |
678 |
|
Even Saltnes Urdal |
Delfana |
2006 |
|
50m |
1:09.41 |
|
|
|
|
|
|
246 |
218 |
|
Torjus Wold-Haugen |
Sortland SLK |
2005 |
|
25m |
1:09.50 |
|
|
|
|
|
|
247 |
455 |
|
Andreas Skår Bjørnstad |
Bærumsvømmerne |
1997 |
|
25m |
1:09.99 |
S7 |
|
|
|
|
248 |
236 |
|
Alexander Bajo |
BS-LK |
2005 |
|
25m |
1:10.15 |
|
|
|
|
|
|
249 |
267 |
|
Andres Kobbevik |
Volda TIL |
2005 |
|
25m |
1:10.47 |
|
|
|
|
|
|
250 |
230 |
|
Oskar Råen |
Stord symjing |
2004 |
|
25m |
1:10.50 |
|
|
|
|
|
|
251 |
581 |
|
Marcus Haus |
Eid SK |
1995 |
|
25m |
1:10.54 |
S14 |
|
|
|
|
252 |
664 |
|
Eiliv August Grøttum |
Delfana |
2005 |
|
25m |
1:10.71 |
|
|
|
|
|
|
253 |
100 |
|
Leon Østmark-Ellefsen |
Ås IL |
2005 |
|
25m |
1:11.03 |
|
|
|
|
|
|
254 |
520 |
|
Kjetil Breivik |
Bergens Svømme Club |
2005 |
|
50m |
1:11.41 |
|
|
|
|
|
|
255 |
788 |
|
Sebastian Rosnes |
Øyane Svømmeklubb |
2006 |
|
25m |
1:13.02 |
|
|
|
|
|
|
256 |
805 |
|
Henrik H.S. Mjelde |
Arna SLK |
2005 |
|
25m |
1:13.99 |
|
|
|
|
|
|
257 |
282 |
|
Milos Stojanovic |
Drammen SK |
2004 |
|
25m |
1:14.12 |
|
|
|
|
|
|
258 |
785 |
|
William Pereira-Nielsen |
Øyane Svømmeklubb |
2006 |
|
25m |
1:14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
259 |
433 |
|
Anders Helland |
Åstveit SK |
2005 |
|
25m |
1:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
584 |
|
Aslak Henden Sætre |
Eid SK |
2005 |
|
25m |
1:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
261 |
608 |
|
Ludvik Guldhav |
Førde IL Symjing |
2006 |
|
25m |
1:16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
858 |
|
Mikkel Aksnes Søbstad |
Åstveit SK |
2004 |
|
25m |
1:16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
504 |
|
Jonas Radseresht |
Asker SK |
2001 |
|
25m |
1:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
787 |
|
Rio Roberts |
Øyane Svømmeklubb |
2006 |
|
25m |
1:17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
265 |
728 |
|
Santiago Delgado |
Arna SLK |
2006 |
|
25m |
1:17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
266 |
435 |
|
Eirik Alexander Håkansson |
Åstveit SK |
2006 |
|
25m |
1:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
782 |
|
Sondre Storrø Edvinsen |
Øyane Svømmeklubb |
2005 |
|
25m |
1:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
268 |
436 |
|
Lukas Karlsøen |
Åstveit SK |
2006 |
|
25m |
1:21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
269 |
604 |
|
Magnus Johan Bøe |
Førde IL Symjing |
2006 |
|
25m |
1:21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
270 |
781 |
|
Lukas Bergsvik Lohne |
Øyane Svømmeklubb |
2005 |
|
25m |
1:22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
271 |
738 |
|
Georgi Zhechev |
Arna SLK |
2006 |
|
25m |
1:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
272 |
449 |
|
Joakim Ynnesdal |
Åstveit SK |
2006 |
|
25m |
1:23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
273 |
431 |
|
Sindre Nybø Berven |
Åstveit SK |
2004 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-04-05 07.12.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub |
|
|
|
|