2019-11-20   03:52:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Stora Coop Simmet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Heatlista
Stora Coop Simmet 2019
Plats: Arrangör: SK Ena
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 mar 2019 till den 30 mar 2019
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer
Final 1 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:00
Anm tid
Start ca:
1 25m
82 2 Sara Norman Widell 2006 NORRTÄLJE 25m
78 3 Lina Albertsen 2001 NORRTÄLJE 25m
49 4 Tindra  Nyström 2005 HEDEMORA 25m
5 25m
6 25m
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer Final 2 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:01
1 25m
42 2 Kung Prasertnoppakul 2006 HEDEMORA 25m
1 3 Noa van Balen 2008 ARVIKA SS 25m
12 4 Moa Torsell 2006 AVESTA SS 25m
80 5 Willma Hållinder 2004 NORRTÄLJE 25m
6 25m
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer Final 3 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:02
59 1 Lovisa Hodell 2004 LINDESBERG 25m
53 2 Mathilda Flyckt 2008 HEDEMORA 25m
115 3 Thea Frost 2005 HK SIM 25m
55 4 Milena Voskanyn 2007 HEDEMORA 25m
127 5 Ayda Kayedpour 2006 HK SIM 25m
104 6 Alva Zander 2006 ÖSMO SS 25m
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer Final 4 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:03
35 1 Saga Wallebring 2008 SK ENA 25m
52 2 Natella Harutyunyan 2004 HEDEMORA 25m
34 3 Ella Gjälby 2008 SK ENA 25m
105 4 Ida Källman 2006 ÖSMO SS 25m
57 5 Anna Patcharaporn 2006 HEDEMORA 25m
71 6 Alice Branér 2008 LUDVIKA SS 25m
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer Final 5 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:04
113 1 Josefin Björkman 2008 ÖSTERBY SS 29.67 25m
111 2 Agnes Ekholm 2006 ÖSTERBY SS 28.19 25m
83 3 Tyra Lampén 2007 NORRTÄLJE 24.17 25m
64 4 Hanna Skogbergs 2005 LUDVIKA SS 24.62 25m
134 5 Karin Lepschi 2008 STRÄNGNÄS 28.42 25m
24 6 Emilia  Bakas 2008 SK ENA 32.61 25m
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer Final 6 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:05
20 1 Elna Zetterberg 2007 SK ENA 23.96 25m
21 2 Linnea Alvin 2006 SK ENA 23.52 25m
50 3 Emma Dolan 2006 HEDEMORA 23.35 25m
26 4 Bernhardina Pettersson 2008 SK ENA 23.42 25m
94 5 Fiona Karlsson 2004 ÖSMO SS 23.68 25m
23 6 Kristina Lind 2007 SK ENA 24.06 25m
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer Final 7 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:06
Anm tid
Start ca:
48 1 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 HEDEMORA 22.60 25m
17 2 Tindra Bärgård 2006 SK ENA 21.82 25m
75 3 Emma Pettersson 2001 NORRTÄLJE 21.36 25m
29 4 Aziza Osman 2008 SK ENA 21.69 25m
114 5 Emmy Scherdin 2008 ÖSTERBY SS 22.19 25m
37 6 Rebecka Wiik 1999 FAGERSTA 22.62 25m
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer Final 8 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:07
65 1 Rosa Söderholm 2005 LUDVIKA SS 21.15 25m
39 2 Elsa  Zachrisson 2003 FAGERSTA 20.71 25m
69 3 Elsa Karls 2008 LUDVIKA SS 20.20 25m
18 4 Thea Eriksson 2006 SK ENA 20.42 25m
112 5 Emilia Björkman 2006 ÖSTERBY SS 20.73 25m
47 6 Karolina Karlsson 2004 HEDEMORA 21.25 25m
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer Final 9 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:08
70 1 Julia Escamilla Nordén 2008 LUDVIKA SS 19.95 25m
51 2 Mira Björkman 2010 HEDEMORA 19.71 25m
95 3 Freja Vesterlund 2006 ÖSMO SS 19.58 25m
118 4 Frida Lundström 2002 HK SIM 19.64 25m
122 5 Runa Eriksson 2005 HK SIM 19.77 25m
79 6 Lova Åhlén 2004 NORRTÄLJE 20.00 25m
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer Final 10 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:09
11 1 Nilea Ahlström 2005 AVESTA SS 18.63 25m
102 2 Alva Lindberg 2008 ÖSMO SS 18.38 25m
117 3 Tyra Jacobsson 2005 HK SIM 18.01 25m
120 4 Linnea Larsson 2005 HK SIM 18.02 25m
89 5 Elin Söderlund 2006 UPPLANDS-B 18.56 25m
106 6 Amanda Rosborg 2008 ÖSMO SS 19.46 25m
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer Final 11 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:10
103 1 Lina Thunvall 2008 ÖSMO SS 17.63 25m
88 2 Linnea Malm 2005 UPPLANDS-B 16.92 25m
91 3 Ellen Sundquist 2006 UPPLANDS-B 16.84 25m
97 4 Meja Thunvall 2006 ÖSMO SS 16.90 25m
27 5 Alva Beckman 2003 SK ENA 16.96 25m
96 6 Agnes Öhman 2006 ÖSMO SS 17.63 25m
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer Final 12 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:11
40 1 Dione Bölja-Strandlund 2004 FAGERSTA 16.45 25m
93 2 Ebba Fors 2006 UPPLANDS-B 16.38 25m
5 3 Miranda Kristiansson 2001 ARVIKA SS 16.04 25m
119 4 Ellen Eriksson 2001 HK SIM 16.27 25m
116 5 Emma Sebelius 2002 HK SIM 16.45 25m
86 6 Elsa Kjellström 2006 UPPLANDS-B 16.72 25m
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer Final 13 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:12
Anm tid
Start ca:
58 1 Alice Nordén 2003 LINDESBERG 15.75 25m
4 2 Clara Hedling 2001 ARVIKA SS 15.59 25m
77 3 Moa Zetterström 2005 NORRTÄLJE 14.07 25m
60 4 Isabella Viklund 2006 LINDESBERG 15.53 25m
38 5 Nike Bölja-Strandlund 2002 FAGERSTA 15.66 25m
81 6 Linnea Sjöström 2005 NORRTÄLJE 15.83 25m
2019-03-30 09:10:25 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Ena

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner