2019-11-15   04:46:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Stora Coop Simmet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Heatlista
Stora Coop Simmet 2019
Plats: Arrangör: SK Ena
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 mar 2019 till den 30 mar 2019
Gren 5, 25m Bröstsim Damer
Final 1 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:55
Anm tid
Start ca:
1 25m
53 2 Mathilda Flyckt 2008 HEDEMORA 25m
127 3 Ayda Kayedpour 2006 HK SIM 25m
81 4 Linnea Sjöström 2005 NORRTÄLJE 25m
126 5 Alice Åsberg 2008 HK SIM 25m
6 25m
Gren 5, 25m Bröstsim Damer Final 2 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:56
105 1 Ida Källman 2006 ÖSMO SS 25m
55 2 Milena Voskanyn 2007 HEDEMORA 25m
36 3 Inez Eklund 2008 SK ENA 25m
115 4 Thea Frost 2005 HK SIM 25m
138 5 Ellenor Slipare 2006 FAGERSTA 25m
93 6 Ebba Fors 2006 UPPLANDS-B 25m
Gren 5, 25m Bröstsim Damer Final 3 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:57
2 1 Silje Öhlin 2010 ARVIKA SS 25m
52 2 Natella Harutyunyan 2004 HEDEMORA 25m
42 3 Kung Prasertnoppakul 2006 HEDEMORA 25m
7 4 Alia Zeitoun 2009 AVESTA SS 25m
78 5 Lina Albertsen 2001 NORRTÄLJE 25m
82 6 Sara Norman Widell 2006 NORRTÄLJE 25m
Gren 5, 25m Bröstsim Damer Final 4 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:58
74 1 Tilda Wase 2006 NORRTÄLJE 25m
1 2 Noa van Balen 2008 ARVIKA SS 25m
104 3 Alva Zander 2006 ÖSMO SS 25m
35 4 Saga Wallebring 2008 SK ENA 25m
3 5 Elisabeth Öhlin 2008 ARVIKA SS 25m
57 6 Anna Patcharaporn 2006 HEDEMORA 25m
Gren 5, 25m Bröstsim Damer Final 5 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:59
109 1 Linnea Glavas 2011 ÖSMO SS 29.65 25m
54 2 Klara Nyström-Clyva 2009 HEDEMORA 29.12 25m
34 3 Ella Gjälby 2008 SK ENA 28.82 25m
24 4 Emilia  Bakas 2008 SK ENA 28.93 25m
110 5 Emilia Rosborg 2011 ÖSMO SS 29.30 25m
50 6 Emma Dolan 2006 HEDEMORA 31.55 25m
Gren 5, 25m Bröstsim Damer Final 6 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:00
63 1 Maria Leonardsson 2009 LUDVIKA SS 28.64 25m
12 2 Moa Torsell 2006 AVESTA SS 28.09 25m
49 3 Tindra  Nyström 2005 HEDEMORA 27.31 25m
73 4 Sara Müller 2008 LUDVIKA SS 27.38 25m
13 5 Olivia Holm 2010 AVESTA SS 28.16 25m
67 6 Ida Skogbergs 2009 LUDVIKA SS 28.68 25m
Gren 5, 25m Bröstsim Damer Final 7 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:01
Anm tid
Start ca:
75 1 Emma Pettersson 2001 NORRTÄLJE 26.95 25m
23 2 Kristina Lind 2007 SK ENA 25.92 25m
47 3 Karolina Karlsson 2004 HEDEMORA 25.57 25m
83 4 Tyra Lampén 2007 NORRTÄLJE 25.79 25m
85 5 Johanna Åberg 2009 NORRTÄLJE 26.76 25m
111 6 Agnes Ekholm 2006 ÖSTERBY SS 27.24 25m
Gren 5, 25m Bröstsim Damer Final 8 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:02
113 1 Josefin Björkman 2008 ÖSTERBY SS 25.43 25m
17 2 Tindra Bärgård 2006 SK ENA 25.08 25m
51 3 Mira Björkman 2010 HEDEMORA 25.03 25m
79 4 Lova Åhlén 2004 NORRTÄLJE 25.06 25m
20 5 Elna Zetterberg 2007 SK ENA 25.11 25m
114 6 Emmy Scherdin 2008 ÖSTERBY SS 25.57 25m
Gren 5, 25m Bröstsim Damer Final 9 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:03
91 1 Ellen Sundquist 2006 UPPLANDS-B 24.73 25m
64 2 Hanna Skogbergs 2005 LUDVIKA SS 24.08 25m
18 3 Thea Eriksson 2006 SK ENA 23.81 25m
102 4 Alva Lindberg 2008 ÖSMO SS 23.82 25m
94 5 Fiona Karlsson 2004 ÖSMO SS 24.23 25m
29 6 Aziza Osman 2008 SK ENA 24.94 25m
Gren 5, 25m Bröstsim Damer Final 10 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:04
69 1 Elsa Karls 2008 LUDVIKA SS 23.40 25m
122 2 Runa Eriksson 2005 HK SIM 23.04 25m
89 3 Elin Söderlund 2006 UPPLANDS-B 22.74 25m
21 4 Linnea Alvin 2006 SK ENA 22.83 25m
70 5 Julia Escamilla Nordén 2008 LUDVIKA SS 23.11 25m
112 6 Emilia Björkman 2006 ÖSTERBY SS 23.73 25m
Gren 5, 25m Bröstsim Damer Final 11 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:05
106 1 Amanda Rosborg 2008 ÖSMO SS 22.59 25m
118 2 Frida Lundström 2002 HK SIM 22.40 25m
48 3 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 HEDEMORA 21.97 25m
117 4 Tyra Jacobsson 2005 HK SIM 21.98 25m
95 5 Freja Vesterlund 2006 ÖSMO SS 22.56 25m
103 6 Lina Thunvall 2008 ÖSMO SS 22.67 25m
Gren 5, 25m Bröstsim Damer Final 12 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:06
86 1 Elsa Kjellström 2006 UPPLANDS-B 21.85 25m
39 2 Elsa  Zachrisson 2003 FAGERSTA 21.43 25m
11 3 Nilea Ahlström 2005 AVESTA SS 20.79 25m
65 4 Rosa Söderholm 2005 LUDVIKA SS 21.34 25m
88 5 Linnea Malm 2005 UPPLANDS-B 21.77 25m
37 6 Rebecka Wiik 1999 FAGERSTA 21.89 25m
Gren 5, 25m Bröstsim Damer Final 13 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:07
Anm tid
Start ca:
80 1 Willma Hållinder 2004 NORRTÄLJE 20.71 25m
120 2 Linnea Larsson 2005 HK SIM 20.04 25m
40 3 Dione Bölja-Strandlund 2004 FAGERSTA 19.07 25m
96 4 Agnes Öhman 2006 ÖSMO SS 19.48 25m
97 5 Meja Thunvall 2006 ÖSMO SS 20.11 25m
27 6 Alva Beckman 2003 SK ENA 20.74 25m
Gren 5, 25m Bröstsim Damer Final 14 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:08
38 1 Nike Bölja-Strandlund 2002 FAGERSTA 18.96 25m
77 2 Moa Zetterström 2005 NORRTÄLJE 18.43 25m
4 3 Clara Hedling 2001 ARVIKA SS 16.81 25m
59 4 Lovisa Hodell 2004 LINDESBERG 17.33 25m
119 5 Ellen Eriksson 2001 HK SIM 18.96 25m
116 6 Emma Sebelius 2002 HK SIM 19.04 25m
2019-03-30 09:10:33 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Ena

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner