2019-10-22   09:26:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Hillerød Langbane Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 4
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Hillerød Langbane Cup 2019    Udskriftsdato  30 juni 2019   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  08:16   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 juni 2019         
 
 
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
199  Julius Holst Krabbe  2007  0749AL  VÆRLØSE    50m   
177  Oscar David Morthorst  2007  0753AF  TRITON B    50m  1:38.88 
21  Emil Nissen  2006  0633AN  HILLERØD    50m   
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
231  Nikolai Uekermann Olsen  2006  0655AF  VEJLE    50m  1:31.92 
175  Noah Sanchez  2006  0607AD  TRITON B    50m  1:27.25 
248  Mauritz Otzen  2005  0515AN  VEST    50m  1:31.73 
146  Emanuele Holm Ciampi  2006  0621AB  FARUM    50m  1:35.79 
               

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
167  Karl Svane Kristensen  2005  0529AJ  KVIK    50m  1:25.81 
82  Victor Møller Klitgaard  2006  0691AE  HELSINGE    50m  1:21.99 
176  Jonas Wilms Jensen  2007  0717AD  TRITON B    50m  1:20.32 
160  Frederik Rasmussen  2005  0531AF  VATCPH-STT    50m  1:20.99 
36  Elias Jensen  2006  0691AN  HILLERØD    50m  1:22.25 
253  William Larsen  2006  0611AO  VORDINGB    50m  1:26.11 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
189  Fabian Holst Krabbe  2005  0539AJ  VÆRLØSE    50m  1:20.01 
77  Viktor Junker Neldeberg  2004  0445AA  HELSINGE    50m  1:16.97 
233  Simon Sandal  2003  0325AQ  VEJLE    50m  1:10.84 
83  Victor Christiansen  2004  0435AN  HELSINGE    50m  1:14.64 
64  Sofus Norby Larsson  2004  0431AR  HERLEV    50m  1:18.72 
192  Noah Lester  2006  0677AF  VÆRLØSE    50m  1:20.27 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
59  Peter Holm  2003  0393AF  HERLEV    50m  1:10.13 
112  Asger Johansen  2003  0395AE  GSK    50m  1:05.21 
31  Carl Kirchhoff  2002  0257AL  HILLERØD    50m  1:02.63 
113  Oskar Skov Grell  2002  0217AC  GSK    50m  1:03.50 
Jacob Lyse Søe  2003  0361AF  ODDER    50m  1:05.77 
114  Anton Skov Grell  2004  0469AE  GSK    50m  1:10.25 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
218  Peter Vinge-Maigaard  2003  0351AB  VI39    50m  1:02.08 
71  Nicklas Andersen  2001  0171AI  HELSINGE    50m  1:00.32 
221  Andreas Kronborg  2002  0229AS  VEJLE    50m  59.61 
240  Asbjørn Floor-Bøjden  2002  0277AI  VEST    50m  1:00.06 
239  Frederik Emil Bækgaard  2002  0299AI  VEST    50m  1:00.93 
126  Lars Reber Knudsen  2003  0365AR  FARUM    50m  1:02.46 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
62  Felix Lund  2001  0123AM  HERLEV    50m  57.90 
170  Elias Hanghøj Jonsson  2002  0265AI  S 68    50m  57.66 
272  Rasmus Nickelsen  2003  0347AC  KVIK    50m  53.82 
61  Laurits Kenskov  2001  0145AC  HERLEV    50m  55.74 
115  Thomas Bech  1998  9857AM  FARUM    50m  57.77 
72  Mads Steen Petersen  1997  9765AJ  HELSINGE    50m  59.38 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 juni 2019 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark