2019-10-20   17:55:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Dansk Open Masters

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  08:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer  Finaler (5) 
Vejledende starttid 10:16 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
243  Carsten Pihl  1978  7891AB  AABYBRO    25m  3:58.67 
96  Jan Johansen  1940  4001AA  HOVEDSTAD    25m  3:03.00 
97  Finn Hyllested  1944  4401AA  HOVEDSTAD    25m  3:30.00 
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
198  Jørn Dahl Rasmussen  1964  6479AA  SILKEBORG    25m  2:38.25 
194  Jens Mikkelsen  1968  6825AA  SILKEBORG    25m  2:30.00 
54  Anders Meinert Pedersen  1961  6125AA  DELTA    25m  2:26.19 
169  Christian Drachmann  1968  6833AA  BIRKERØD    50m  2:27.79 
195  Per Nørgaard Nielsen  1968    SILKEBORG    25m  2:32.15 
94  Bo Hyllested  1949  4921AA  HOVEDSTAD    25m  2:50.00 

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
148  Per F. Møller  1960  6007AA  NÆSTVED    25m  2:22.22 
196  Tommy Nielsen  1973    SILKEBORG    25m  2:20.03 
10  Torben Børsting  1968    ESBJERG    25m  2:17.75 
175  Mads Madsen  1973  7389AA  BIRKERØD    25m  2:20.00 
17  Rolf B. Jakobsen  1972  7203AB  ESBJERG    25m  2:21.50 
178  Ole Garm Nissen  1978  7841AB  BIRKERØD    50m  2:24.84 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
200  Morten Stokholm  1974    SILKEBORG    25m  2:14.51 
110  Jan Boier Pedersen  1983  8371AA  HOVEDSTAD    25m  2:11.11 
90  Lauge Bruun  1992    HOVEDSTAD    25m  2:10.00 
177  Michael Nielsen  1985  8531AA  BIRKERØD    25m  2:10.73 
34  Henry Stokholm  1969    ESBJERG    25m  2:12.00 
83  Thomas Hansen  1975  7579AA  H2Odense    25m  2:15.62 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
221  Rasmus Jørgensen  1989  8983AB  TRITON B    25m  2:07.65 
18  Sørin Martin Johannessen  1991  9149AF  ESBJERG    25m  2:03.45 
170  Mads Gjerløv  1972  7237AA  BIRKERØD    25m  2:00.28 
11  Jacob Carstensen  1978  7833AA  ESBJERG    50m  2:00.76 
190  David Adelskov  1987  8709AB  SILKEBORG    25m  2:05.00 
115  Thomas Vestergaard  1989  8997AB  KU-SVØM    25m  2:10.00 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark