2019-10-23   00:52:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Dansk Open Masters

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Seedede heat Løb 7
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  08:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
 
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer  Finaler (6) 
Vejledende starttid 11:04 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
105  Erik Kjær  1935  3511AA  HOVEDSTAD    25m  1:01.72 
96  Jan Johansen  1940  4001AA  HOVEDSTAD    25m  39.00 
240  Morten Graversen  1948  4831AA  VEJLE    25m  37.50 
97  Finn Hyllested  1944  4401AA  HOVEDSTAD    25m  38.00 
46  Per Olsen  1954  5461AA  HILLERØD    50m  45.39 
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
217  Andrea Bondi  1989    TRITON B    25m  30.00 
69  Søren Toft  1956  5681AA  GSK    25m  29.50 
40  Paul Wolf  1973    ESBJERG    25m  28.20 
181  John Bøgehus Pedersen  1968  6837AA  BIRKERØD    25m  29.07 
Jordan Armstrong  1994  9489AI  ESBJERG    25m  29.97 
133  Martin Backs  1972  7297AA  KØGE    25m  30.23 

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
156  Jacob From  1975  7543AB  ROSKILDE    25m  27.70 
45  Tommy Odgaard  1986    HILLERØD    25m  27.50 
28  Lars Nikolajsen  1967  6769AA  ESBJERG    25m  27.31 
48  Jens Erik Eriksen  1964  6453AB  AGF    25m  27.50 
24  Jan Madsen  1975    ESBJERG    25m  27.50 
245  Jesper Præst Olesen  1979    ESBJERG    25m  27.80 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
118  Jeppe Jensen  1992  9207AI  KU-SVØM    25m  27.00 
10  Torben Børsting  1968    ESBJERG    25m  27.00 
149  Lars Nielsen  1979  7973AB  NÆSTVED    25m  26.57 
16  Bo Jacobsen  1967  6781AA  ESBJERG    25m  26.80 
90  Lauge Bruun  1992    HOVEDSTAD    25m  27.00 
83  Thomas Hansen  1975  7579AA  H2Odense    25m  27.00 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
241  Andreas Sehested  1996  9611AP  VEJLE    25m  26.50 
180  Henrik Pedersen  1965  6561AA  BIRKERØD    25m  26.06 
221  Rasmus Jørgensen  1989  8983AB  TRITON B    25m  25.62 
19  Sigurd Kehlet  1993  9399AK  ESBJERG    25m  26.03 
203  Dan Ole Johansen  1960  6075AA  VATCPH-STT    25m  26.21 
Nichlas Fonnesbech  1996  9619AM  ESBJERG    25m  26.50 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
220  Rasmus Hasemann  1996  9601AA  TRITON B    25m  25.40 
170  Mads Gjerløv  1972  7237AA  BIRKERØD    25m  24.72 
25  Anders Møller  1991  9129AC  ESBJERG    25m  23.99 
66  Anders Kilen  1975  7531AA  GLADSAXE    25m  24.20 
60  Frederik F. Nielsen  1994  9495AE  DELTA    25m  25.04 
177  Michael Nielsen  1985  8531AA  BIRKERØD    25m  25.55 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark