2020-04-09   00:06:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Mora Cup 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Mora Cup 2019
Arrangör:
Plats: Mora Simhall Simsällskapet Mora
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 apr 2019 till den 28 apr 2019
15 100m Frisim Damer
Klass A 59.27 Therese Mattsson Väsby SS 2006-04-01
Klass B 58.96 Cathrin Carlzon Södertörns SS 1998-04-01
Klass C 1:01.70 Mia Brodén Falu SS 1997-04-01
Klass D 1:06.78 Pauline Korsell Täby Sim 2009-04-04
A 17 oä
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 34 Jessika Borbos Falu Simsällskap 2001 AF2801 25m 1:03.85
2 90 Maja  Wikström Sandvikens Sim o Hoppklubb 2002 AY2602 25m 1:10.68
3 7 Hanne Rugsveen Elverum Svømming 2002 25m 1:13.52
B 15-16
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 15 Ingrid Vie Elverum Svømming 2003 25m 1:02.29
2 21 Louise Haglöv Borlänge Simsällskap 2003 BC9603 25m 1:02.75
3 93 Saga Boråker Sandvikens Sim o Hoppklubb 2004 AN1604 25m 1:03.40
4 94 Moa Kvarnlöf Sandvikens Sim o Hoppklubb 2004 BA7404 25m 1:06.58
5 11 Eline Søfting Svarstad Elverum Svømming 2004 25m 1:07.45
6 12 Elise Sveen-Bratvold Elverum Svømming 2004 25m 1:12.43
7 66 Emilia Nordin Hedemora Simsällskap 2003 AO6803 25m 1:17.83
8 19 Linn Roos Borlänge Simsällskap 2003 AK9203 25m 1:18.89
9 9 Vera Sol Elverum Svømming 2004 25m 1:19.20
10 36 Emelie Ekvall Falu Simsällskap 2003 AF6803 25m 1:20.21
11 85 Anna Sisell Simsällskapet Mora 2003 AP0203 25m 1:22.25
12 67 Emmy Nilsson Hedemora Simsällskap 2003 AO5803 25m 1:25.13
13 116 Liv Jonsson Simsällskapet Mora 2004 AN8404 25m EFT
C 13-14
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 42 Sara Strömsöe Falu Simsällskap 2006 AV2406 25m 1:05.35
2 102 Ida Furuström Söderhamns Simsällskap 2005 BR2205 25m 1:09.11
3 113 Olivia Nyström Borlänge Simsällskap 2006 BA7406 25m 1:09.37 EFT
4 98 Agnes Sundqvist Söderhamns Simsällskap 2005 BL0405 25m 1:11.30
5 64 Stella Karlsson Gimo Simsällskap 2006 AD9406 25m 1:11.85
6 106 Elise Käck Vansbro AIK Simklubb 2006 BT2206 25m 1:12.65
7 44 Emma Färlin Falu Simsällskap 2006 AV8206 25m 1:12.68
8 4 Hennie Harviken Elverum Svømming 2006 25m 1:13.64
9 49 Ida Tengvall Williams Falu Simsällskap 2005 BM6405 25m 1:16.11
10 48 Hanna Frank Falu Simsällskap 2006 BB9406 25m 1:16.56
11 70 Elisha Cloudy Weerasinghe Hedemora Simsällskap 2006 AO8606 25m 1:18.60
12 25 Melina Abrishami Borlänge Simsällskap 2006 BF2806 50m 1:18.84
13 86 Edith Trapp-Östling Simsällskapet Mora 2006 AA5806 25m 1:19.68
14 56 Carolin Zetterberg Falu Simsällskap 2006 BL0806 25m 1:21.12
15 41 Moa Öhlund Falu Simsällskap 2005 AU0805 25m 1:21.17
16 50 Thea Klingberg Falu Simsällskap 2006 BC1806 25m 1:22.40
17 59 Karin Sadeghi Falu Simsällskap 2005 BU9805 50m 1:22.93
18 57 Lovisa Morén Falu Simsällskap 2006 BM6206 25m 1:23.26
19 71 Tindra  Nyström Hedemora Simsällskap 2005 BG1805 25m 1:23.56
20 72 Emma Dolan Hedemora Simsällskap 2006 AV5406 25m 1:24.37
21 99 Ida Karlsson Söderhamns Simsällskap 2005 BQ1205 25m 1:24.53
22 14 Nora Tjugum Amundsen Elverum Svømming 2006 25m 1:26.04
23 88 Tindra Ahlgren Simsällskapet Mora 2006 BR3406 25m
24 103 Ronja Norgren Söderhamns Simsällskap 2006 BT6006 25m
25 23 Klara  Sundstedt Borlänge Simsällskap 2005 BA9605 25m
26 111 Helena Tholen Rättviks simförening 2005 BC9205 25m
D 12 oy
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 100 Märta Karlsson Söderhamns Simsällskap 2007 AV4407 25m 1:15.07
2 47 Doris von Hofsten Falu Simsällskap 2008 AE9808 25m 1:18.04
3 52 Olivia Eriksson Falu Simsällskap 2007 AT3207 25m 1:19.32
4 43 Alice Lundin Falu Simsällskap 2007 AJ3207 25m 1:19.59
5 58 Isabella Ihrlund Falu Simsällskap 2007 BG9807 25m 1:20.18
6 45 Carla Karsberg Falu Simsällskap 2007 AJ1407 25m 1:21.21
7 97 Klara Appelgren Sandvikens Sim o Hoppklubb 2007 BH1207 25m 1:23.41
8 51 Maja Nyström Falu Simsällskap 2007 AR7407 25m 1:25.30
9 104 Alva Brandt Söderhamns Simsällskap 2007 BL1407 25m 1:26.07
10 28 Saimi Lylander Borlänge Simsällskap 2009 AJ6209 25m 1:27.44
11 73 Mira Björkman Hedemora Simsällskap 2010 AB0610 25m 1:27.84
12 55 Josefin Zetterberg Falu Simsällskap 2008 AN0208 25m 1:30.28
13 76 Milena Voskanyn Hedemora Simsällskap 2007 BI2007 25m 1:30.65
14 96 Melly Lindberg Sköld Sandvikens Sim o Hoppklubb 2008 AL1208 25m 1:33.72
15 75 Mathilda Flyckt Hedemora Simsällskap 2008 AX7208 25m 1:37.25
16 114 Linn Olsson Borlänge Simsällskap 2010 AE3810 25m 1:45.94 EFT
17 31 Sara Hydén Borlänge Simsällskap 2008 BB7408 25m 1:51.90
18 30 Wilma Svantes Borlänge Simsällskap 2009 AL3009 25m 1:51.96
19 89 Molly Larsson Simsällskapet Mora 2008 BB8208 25m
20 83 Elin Finn Mossberg Simsällskapet Mora 2008 25m
2019-04-27 15:43:18 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner