Program för Mora Cup 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 28/4 Klockan 09.00 (Insim kl. 07.30-08.45)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Mora Simhall |
Arrangör: |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 apr 2019 till den 28 apr 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klass A |
1:00.26 |
|
Erik Samuelsson |
|
Väsby SS |
|
|
|
2006-04-01 |
|
|
Klass B |
1:00.66 |
|
Pontus Renholm |
|
Stockholmspolisen |
|
|
|
2002-04-01 |
|
|
Klass C |
1:05.85 |
|
Andreas Ottesen |
|
Turebergs SK |
|
|
|
1999-04-01 |
|
|
Klass D |
1:11.07 |
|
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
2015-04-11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
2 |
|
Melvin Bergman |
2009 |
BORLÄNGE |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
3 |
|
Joacim Nilsson |
2005 |
HEDEMORA |
2:06.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
4 |
|
Linus Bäcke |
2006 |
FALUN |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
2 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
HUDIKSVALL |
1:32.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
3 |
|
Quintin Bröms |
2003 |
SS MORA |
1:23.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
4 |
|
Oliver Axelsson |
2007 |
BORLÄNGE |
1:30.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
5 |
|
Sebastian Svensson |
2006 |
HÄRJEDALEN |
1:38.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
1 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
FALUN |
1:16.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
2 |
|
Johan Werkmästar |
2002 |
FALUN |
1:15.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
3 |
|
Julius Grell |
2003 |
SANDVIKEN |
1:02.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
4 |
|
Nicklas Evaldsson |
2001 |
HEDEMORA |
1:14.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
5 |
|
Tobias Flykt |
2004 |
HEDEMORA |
1:15.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
6 |
|
Endre Stenbakken Andersen |
2004 |
Elverum |
1:22.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-04-28 07:46:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|