2019-11-20   03:44:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Mora Cup 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 28/4 Klockan 09.00 (Insim kl. 07.30-08.45)

Document
Startlista
Mora Cup 2019
Arrangör:
Plats: Mora Simhall Simsällskapet Mora
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 apr 2019 till den 28 apr 2019
11 50m Bröstsim Damer
Klass A 37.55 Amanda Persson Filipstads SF 2013-04-06
Klass B 39.95 Hanna Tinnerholm Falu SS 2014-04-12
Klass C 38.78 Hilda Sander Falu SS 2016-04-09
Klass D 39.77 Linnéa Englund Deje SS 2014-04-12
A 17 oä
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 3 Aurora Harviken Elverum Svømming 2002 25m 37.52
2 90 Maja  Wikström Sandvikens Sim o Hoppklubb 2002 AY2602 25m 42.78
3 7 Hanne Rugsveen Elverum Svømming 2002 25m 46.18
B 15-16
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 93 Saga Boråker Sandvikens Sim o Hoppklubb 2004 AN1604 25m 33.84
2 21 Louise Haglöv Borlänge Simsällskap 2003 BC9603 25m 34.73
3 11 Eline Søfting Svarstad Elverum Svømming 2004 25m 40.08
4 39 Alva Viker Falu Simsällskap 2003 BC1403 50m 41.39
5 15 Ingrid Vie Elverum Svømming 2003 25m 43.29
6 22 Elena Mortazavi Borlänge Simsällskap 2004 BM6804 25m 44.83
7 85 Anna Sisell Simsällskapet Mora 2003 AP0203 25m 45.30
8 19 Linn Roos Borlänge Simsällskap 2003 AK9203 25m 46.66
9 66 Emilia Nordin Hedemora Simsällskap 2003 AO6803 25m 48.15
10 36 Emelie Ekvall Falu Simsällskap 2003 AF6803 25m 50.07
11 67 Emmy Nilsson Hedemora Simsällskap 2003 AO5803 25m 51.24
12 116 Liv Jonsson Simsällskapet Mora 2004 AN8404 25m EFT
C 13-14
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 42 Sara Strömsöe Falu Simsällskap 2006 AV2406 25m 39.34
2 98 Agnes Sundqvist Söderhamns Simsällskap 2005 BL0405 25m 39.59
3 102 Ida Furuström Söderhamns Simsällskap 2005 BR2205 25m 41.37
4 38 Ellen Lundin Falu Simsällskap 2005 AB5405 25m 41.53
5 113 Olivia Nyström Borlänge Simsällskap 2006 BA7406 25m 42.22 EFT
6 70 Elisha Cloudy Weerasinghe Hedemora Simsällskap 2006 AO8606 25m 42.45
7 4 Hennie Harviken Elverum Svømming 2006 25m 42.45
8 25 Melina Abrishami Borlänge Simsällskap 2006 BF2806 25m 42.67
9 86 Edith Trapp-Östling Simsällskapet Mora 2006 AA5806 25m 42.72
10 41 Moa Öhlund Falu Simsällskap 2005 AU0805 25m 45.45
11 50 Thea Klingberg Falu Simsällskap 2006 BC1806 25m 45.48
12 44 Emma Färlin Falu Simsällskap 2006 AV8206 25m 45.54
13 49 Ida Tengvall Williams Falu Simsällskap 2005 BM6405 25m 45.75
14 111 Helena Tholen Rättviks simförening 2005 BC9205 25m 47.09
15 59 Karin Sadeghi Falu Simsällskap 2005 BU9805 25m 47.47
16 99 Ida Karlsson Söderhamns Simsällskap 2005 BQ1205 25m 47.61
17 57 Lovisa Morén Falu Simsällskap 2006 BM6206 25m 49.48
18 108 Matilda Jonsson Härjedalens Simklubb 2006 AN3806 25m 49.94
19 56 Carolin Zetterberg Falu Simsällskap 2006 BL0806 25m 50.49
20 72 Emma Dolan Hedemora Simsällskap 2006 AV5406 25m 51.37
21 88 Tindra Ahlgren Simsällskapet Mora 2006 BR3406 25m 54.84
22 103 Ronja Norgren Söderhamns Simsällskap 2006 BT6006 25m 55.04
23 61 Emma Nilsson Falu Simsällskap 2006 BT8606 25m 56.46
24 71 Tindra  Nyström Hedemora Simsällskap 2005 BG1805 25m 56.86
25 33 Olga Helldal Falu Simsällskap 2006 25m
D 12 oy
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 100 Märta Karlsson Söderhamns Simsällskap 2007 AV4407 25m 42.24
2 51 Maja Nyström Falu Simsällskap 2007 AR7407 25m 42.48
3 82 Moa Sjödin Leksands Simförening 2007 AY7807 25m 45.57
4 52 Olivia Eriksson Falu Simsällskap 2007 AT3207 25m 47.75
5 47 Doris von Hofsten Falu Simsällskap 2008 AE9808 25m 47.91
6 45 Carla Karsberg Falu Simsällskap 2007 AJ1407 25m 50.12
7 5 Emma Mathea Kulmala Elverum Svømming 2007 25m 50.31
8 73 Mira Björkman Hedemora Simsällskap 2010 AB0610 25m 51.16
9 104 Alva Brandt Söderhamns Simsällskap 2007 BL1407 25m 51.84
10 58 Isabella Ihrlund Falu Simsällskap 2007 BG9807 25m 51.87
11 55 Josefin Zetterberg Falu Simsällskap 2008 AN0208 25m 52.34
12 27 Linn Sterkenburg Borlänge Simsällskap 2009 AE5209 25m 53.03
13 76 Milena Voskanyn Hedemora Simsällskap 2007 BI2007 25m 56.11
14 63 Elina Skogsmark Falu Simsällskap 2007 BM2207 25m 56.92
15 114 Linn Olsson Borlänge Simsällskap 2010 AE3810 25m 58.03 EFT
16 75 Mathilda Flyckt Hedemora Simsällskap 2008 AX7208 25m 58.92
17 96 Melly Lindberg Sköld Sandvikens Sim o Hoppklubb 2008 AL1208 25m 1:02.98
18 31 Sara Hydén Borlänge Simsällskap 2008 BB7408 25m 1:05.35
19 89 Molly Larsson Simsällskapet Mora 2008 BB8208 25m 1:11.65
20 62 Ronja Koij Falu Simsällskap 2007 BM2007 25m
21 32 Kajsa Särnholm Falu Simsällskap 2009 25m
22 24 Alice Jämte Lindholm Borlänge Simsällskap 2008 AE4608 25m
23 83 Elin Finn Mossberg Simsällskapet Mora 2008 25m
2019-04-27 15:43:16 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner