Program för Polisen HEAD summer Cup 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Polisen HEAD Summer Cup 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet, Stockholm |
Stockholmspolisens IF Simförening |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jun 2019 till den 30 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
100m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
453 |
|
Johan Strandberg |
Sundsvalls Simsällskap |
1997 |
AL3197 |
25m |
59.10 |
|
|
|
|
|
2 |
515 |
|
Filip Antlöv |
Södertörns Simsällskap |
1998 |
AE5998 |
25m |
1:00.45 |
|
|
|
|
|
3 |
624 |
|
Theodor Sköld |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AJ1701 |
50m |
1:00.76 |
|
|
|
|
|
4 |
753 |
|
David MacLeod |
Stockholmspolisens IF SF |
2001 |
BA1701 |
25m |
1:01.68 |
|
|
|
|
|
5 |
809 |
|
Siim Nigul |
Orca Swim Club |
2002 |
|
50m |
1:02.30 |
|
|
|
|
|
|
6 |
873 |
|
Erik Bergstrand |
Södertälje Simsällskap |
2002 |
AD3102 |
25m |
1:02.82 |
EFT |
|
7 |
20 |
|
Jonas Fiskaa Barstad |
Trondhjems SLK |
2000 |
|
50m |
1:03.13 |
|
|
|
|
|
|
8 |
361 |
|
Jakob Hanson |
Sala Simsällskap |
2002 |
AJ4902 |
25m |
1:03.40 |
|
|
|
|
|
9 |
36 |
|
Simen Løvås |
Trondhjems SLK |
2003 |
|
50m |
1:03.61 |
|
|
|
|
|
|
10 |
730 |
|
Axel Lewander |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
AI7304 |
25m |
1:03.73 |
|
|
|
|
|
11 |
118 |
|
Herman Røed |
SK Speed |
2005 |
|
50m |
1:04.53 |
|
|
|
|
|
|
12 |
41 |
|
Johan Hjelseth Storstad |
Trondhjems SLK |
2003 |
|
50m |
1:04.91 |
|
|
|
|
|
|
13 |
237 |
|
Linus Thörn |
Simklubben Neptun |
2002 |
AN6102 |
25m |
1:05.06 |
|
|
|
|
|
14 |
399 |
|
Jannis Siotis |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AL3303 |
25m |
1:05.35 |
|
|
|
|
|
15 |
584 |
|
Alexander Karlsson |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AQ4102 |
25m |
1:05.70 |
|
|
|
|
|
16 |
383 |
|
Victor Bäckström |
Skuru Idrottsklubb |
2003 |
AQ1303 |
25m |
1:05.77 |
|
|
|
|
|
17 |
627 |
|
Kevin Rathnasiri |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ0103 |
50m |
1:06.07 |
|
|
|
|
|
18 |
729 |
|
Pijus Guvenius |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
AO0303 |
25m |
1:06.11 |
|
|
|
|
|
19 |
206 |
|
Markus Sandh |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AZ1302 |
25m |
1:06.23 |
|
|
|
|
|
20 |
170 |
|
Ted Wiker |
Gustavsbergs Simsällskap |
2004 |
AE1304 |
25m |
1:06.43 |
|
|
|
|
|
21 |
70 |
|
Kristian Wilhelm Klafstad |
Bærumsvømmerne |
2005 |
|
25m |
1:06.60 |
|
|
|
|
|
|
22 |
40 |
|
Vegard Skjervold |
Trondhjems SLK |
2002 |
|
50m |
1:06.84 |
|
|
|
|
|
|
23 |
593 |
|
Danny Simaleza |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AE4905 |
50m |
1:06.99 |
|
|
|
|
|
24 |
516 |
|
Alexis Camacho |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AE5301 |
50m |
1:07.26 |
|
|
|
|
|
25 |
68 |
|
Sebastian Mendez Johannes |
Bærumsvømmerne |
2005 |
|
25m |
1:07.38 |
|
|
|
|
|
|
26 |
4 |
|
Anton Kitsmarishvili |
VICS |
2004 |
|
50m |
1:07.49 |
|
|
|
|
|
|
27 |
626 |
|
Erik Bergman |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AC1104 |
50m |
1:07.52 |
|
|
|
|
|
28 |
27 |
|
Sander Haugan |
Trondhjems SLK |
2003 |
|
50m |
1:07.62 |
|
|
|
|
|
|
29 |
56 |
|
Robert Fagervik |
Bærumsvømmerne |
2005 |
|
25m |
1:07.83 |
|
|
|
|
|
|
30 |
363 |
|
Botvid Wiell |
Sala Simsällskap |
2005 |
AB3305 |
25m |
1:07.96 |
|
|
|
|
|
31 |
246 |
|
Morris Martin |
Simklubben Neptun |
2004 |
AH0504 |
50m |
1:08.52 |
|
|
|
|
|
32 |
245 |
|
Nicolas Jernberg |
Simklubben Neptun |
2001 |
AU4301 |
25m |
1:08.63 |
|
|
|
|
|
33 |
131 |
|
Marcus Hedlund |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2002 |
AT1902 |
25m |
1:09.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
491 |
|
Valentino Vrbanus |
Södertälje Simsällskap |
2006 |
AG9106 |
25m |
1:09.39 |
|
|
|
|
|
35 |
18 |
|
Hasith Ransiri Attanapola |
Trondhjems SLK |
2003 |
|
50m |
1:09.43 |
|
|
|
|
|
|
36 |
364 |
|
Max Antonsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AG6304 |
25m |
1:09.58 |
|
|
|
|
|
37 |
846 |
|
Ghanesh Rajkumar |
Bergens Svømme Club |
2005 |
|
50m |
1:09.82 |
|
|
|
|
|
|
38 |
108 |
|
Jonas She Cheung |
SK Speed |
2005 |
|
50m |
1:09.96 |
|
|
|
|
|
|
39 |
277 |
|
Tim Rogersson |
Simklubben Neptun |
2005 |
AN5305 |
25m |
1:10.72 |
|
|
|
|
|
40 |
497 |
|
Spencer Huerta |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AV5504 |
25m |
1:11.12 |
|
|
|
|
|
41 |
172 |
|
Adrian Ekström |
Gustavsbergs Simsällskap |
2004 |
AV6104 |
25m |
1:11.64 |
|
|
|
|
|
42 |
581 |
|
Felix Do |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AF4304 |
25m |
1:11.81 |
|
|
|
|
|
43 |
98 |
|
Sander Sand |
Skjetten Svømming |
2004 |
|
50m |
1:11.94 |
|
|
|
|
|
|
44 |
633 |
|
Eddie Peng |
Väsby Simsällskap |
2007 |
AA7707 |
25m |
1:12.23 |
|
|
|
|
|
45 |
793 |
|
Artjom Sahpazov |
Audentese Spordiklubi |
2004 |
|
50m |
1:13.00 |
|
|
|
|
|
|
46 |
580 |
|
Oskar Andersson |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AG6503 |
25m |
1:13.10 |
|
|
|
|
|
47 |
407 |
|
William Erneholm |
Spårvägen Simförening |
2006 |
AD5506 |
25m |
1:13.24 |
|
|
|
|
|
48 |
197 |
|
Elijas Eriksson |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AG6905 |
50m |
1:13.76 |
|
|
|
|
|
49 |
124 |
|
Alexander Wang |
SK Speed |
2006 |
|
25m |
1:13.83 |
|
|
|
|
|
|
50 |
166 |
|
Max Eriksson |
Gustavsbergs Simsällskap |
2003 |
AG0703 |
50m |
1:13.91 |
|
|
|
|
|
51 |
501 |
|
Felix Tetli |
Södertälje Simsällskap |
2007 |
AH6507 |
25m |
1:14.39 |
|
|
|
|
|
52 |
92 |
|
Adam Hansrud-Kjær |
Skjetten Svømming |
2003 |
|
25m |
1:14.53 |
|
|
|
|
|
|
53 |
474 |
|
Casper Runfjäll |
Södertälje Simsällskap |
2002 |
AJ7102 |
25m |
1:14.53 |
|
|
|
|
|
54 |
536 |
|
Alvin Hamzehnejad |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AV9304 |
50m |
1:14.60 |
|
|
|
|
|
55 |
601 |
|
Tage Helin |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AB2907 |
25m |
1:14.63 |
|
|
|
|
|
56 |
414 |
|
Adrian Hellberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AJ3105 |
25m |
1:14.65 |
|
|
|
|
|
57 |
538 |
|
Gustav Storell |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AL4106 |
25m |
1:14.73 |
|
|
|
|
|
58 |
592 |
|
Lukas Höglund |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK0904 |
50m |
1:14.77 |
|
|
|
|
|
59 |
401 |
|
Markus Annas |
Spårvägen Simförening |
2004 |
AF1704 |
25m |
1:14.77 |
|
|
|
|
|
60 |
411 |
|
Alan Eriksson |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH2905 |
25m |
1:14.85 |
|
|
|
|
|
61 |
337 |
|
Alexander Jansson |
Simklubben Neptun |
2002 |
BO0702 |
50m |
1:14.93 |
|
|
|
|
|
62 |
610 |
|
Ludvig Glantz |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AJ9906 |
25m |
1:15.63 |
|
|
|
|
|
63 |
568 |
|
Isak Ekman |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AZ6904 |
25m |
1:15.87 |
|
|
|
|
|
64 |
275 |
|
Jonathan Hörberg |
Simklubben Neptun |
2004 |
AT0304 |
25m |
1:16.51 |
|
|
|
|
|
65 |
410 |
|
Anton Jöngren |
Spårvägen Simförening |
2006 |
AD5706 |
50m |
1:17.04 |
|
|
|
|
|
66 |
229 |
|
Axel Gustavsson |
Lidingö Simklubb |
2005 |
AK8705 |
50m |
1:17.46 |
|
|
|
|
|
67 |
413 |
|
Liam Lehtonen Hebert |
Spårvägen Simförening |
2006 |
AE5706 |
25m |
1:17.92 |
|
|
|
|
|
68 |
367 |
|
Felix Mårvad |
Sala Simsällskap |
2003 |
AS2303 |
25m |
1:17.94 |
|
|
|
|
|
69 |
104 |
|
Henrik Sunde |
Skjetten Svømming |
2004 |
|
25m |
1:18.21 |
|
|
|
|
|
|
70 |
169 |
|
Melvin Rinaldo |
Gustavsbergs Simsällskap |
2005 |
AA5905 |
25m |
1:18.23 |
|
|
|
|
|
71 |
22 |
|
Even Kristoffer Bøckman |
Trondhjems SLK |
2003 |
|
50m |
1:18.65 |
|
|
|
|
|
|
72 |
520 |
|
Oskar Hägglund |
Södertörns Simsällskap |
1999 |
AW5399 |
25m |
1:18.72 |
|
|
|
|
|
73 |
11 |
|
Ivar Aigin Schanche Dalse |
Karasjok SK |
2006 |
|
50m |
1:19.23 |
|
|
|
|
|
|
74 |
425 |
|
Viktor Dahlberg |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AQ7105 |
25m |
1:19.43 |
|
|
|
|
|
75 |
587 |
|
Rasmus Loklint |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD2105 |
25m |
1:19.65 |
|
|
|
|
|
76 |
840 |
|
Kjetil Breivik |
Bergens Svømme Club |
2005 |
|
50m |
1:20.01 |
|
|
|
|
|
|
77 |
53 |
|
Sindre Kalvø Dalby |
Bærumsvømmerne |
2005 |
|
25m |
1:20.05 |
|
|
|
|
|
|
78 |
173 |
|
Joel Aggefors |
Gustavsbergs Simsällskap |
2003 |
AY3903 |
25m |
1:20.39 |
|
|
|
|
|
79 |
80 |
|
Waldemar Valtchev Riiser |
Bærumsvømmerne |
2007 |
|
25m |
1:20.61 |
|
|
|
|
|
|
80 |
71 |
|
Frederick von Krogh |
Bærumsvømmerne |
2006 |
|
25m |
1:20.75 |
|
|
|
|
|
|
81 |
83 |
|
Sander Kiær Sørensen |
Bærumsvømmerne |
2007 |
|
25m |
1:21.18 |
|
|
|
|
|
|
82 |
609 |
|
Adam Wahlberg |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AI7306 |
25m |
1:21.28 |
|
|
|
|
|
83 |
106 |
|
Isak Emilian Arnesen |
SK Speed |
2006 |
|
25m |
1:21.62 |
|
|
|
|
|
|
84 |
613 |
|
Gabriel Leijon |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AL8706 |
50m |
1:23.45 |
|
|
|
|
|
85 |
534 |
|
Julius Dorch Juliusson |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AC7707 |
25m |
1:24.13 |
|
|
|
|
|
86 |
650 |
|
Junes Khattab |
Väsby Simsällskap |
2006 |
AK0106 |
25m |
1:24.17 |
|
|
|
|
|
87 |
485 |
|
Lennon Köndell |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AO3104 |
25m |
1:24.34 |
|
|
|
|
|
88 |
188 |
|
Aston Horn |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
2007 |
AM4907 |
25m |
1:24.67 |
|
|
|
|
|
89 |
199 |
|
Victor Ljungström |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AN0505 |
25m |
1:25.12 |
|
|
|
|
|
90 |
228 |
|
Maxim Jelagin |
Lidingö Simklubb |
2005 |
AJ9505 |
50m |
1:25.49 |
|
|
|
|
|
91 |
47 |
|
Axel Wium Arneson |
Bærumsvømmerne |
2005 |
|
25m |
1:25.64 |
|
|
|
|
|
|
92 |
607 |
|
Arvid Högström |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AI3306 |
25m |
1:25.88 |
|
|
|
|
|
93 |
195 |
|
Arvin Parsa |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AB7106 |
25m |
1:26.20 |
|
|
|
|
|
94 |
682 |
|
Neo Carlberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AA8505 |
25m |
1:28.12 |
|
|
|
|
|
95 |
82 |
|
Lukas Johansen Strande |
Bærumsvømmerne |
2006 |
|
25m |
1:28.13 |
|
|
|
|
|
|
96 |
435 |
|
Ludwig Höijer |
Spårvägen Simförening |
2006 |
AR6506 |
25m |
1:28.73 |
|
|
|
|
|
97 |
107 |
|
Pelle Basmo Bjerkli |
SK Speed |
2006 |
|
50m |
1:29.23 |
|
|
|
|
|
|
98 |
620 |
|
Oliver Munn |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AK7907 |
25m |
1:29.61 |
|
|
|
|
|
99 |
19 |
|
Ask Yifei Baldersheim |
Trondhjems SLK |
2005 |
|
50m |
1:29.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
493 |
|
Arvid Engqvist |
Södertälje Simsällskap |
2005 |
AM6505 |
25m |
1:30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
655 |
|
Erik Svensson |
Väsby Simsällskap |
2007 |
AH5507 |
25m |
1:31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
602 |
|
Artur Norman |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AL2705 |
25m |
1:31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
433 |
|
Hugo Östling |
Spårvägen Simförening |
2007 |
AK8107 |
50m |
1:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
90 |
|
Fredrik Magnus H. Dahle |
Skjetten Svømming |
2007 |
|
50m |
1:32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
89 |
|
Martin Brunborg |
Skjetten Svømming |
2006 |
|
25m |
1:33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
183 |
|
Elliot Ekman |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
2007 |
AG6907 |
25m |
1:34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
96 |
|
Tarik Muratovic |
Skjetten Svømming |
2005 |
|
50m |
1:34.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
599 |
|
Johannes Fischer |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AA1907 |
25m |
1:36.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
424 |
|
Nathanael Alexandersson |
Spårvägen Simförening |
2006 |
AJ7706 |
25m |
1:37.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
434 |
|
Vidar Karlström |
Spårvägen Simförening |
2007 |
AK7107 |
25m |
1:40.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
100 |
|
Mikkel Sigvartsen |
Skjetten Svømming |
2007 |
|
25m |
1:41.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
427 |
|
Brian Eriksson |
Spårvägen Simförening |
2007 |
AF1907 |
25m |
1:42.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
443 |
|
Felix Norlin |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AS6705 |
50m |
1:45.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
608 |
|
Malte Andersson |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AC7507 |
25m |
1:49.04 |
|
|
|
|
|
115 |
489 |
|
Sixten Selander |
Södertälje Simsällskap |
2006 |
AF3906 |
25m |
1:51.76 |
|
|
|
|
|
116 |
498 |
|
Albin Tetli |
Södertälje Simsällskap |
2005 |
AR9705 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
117 |
208 |
|
Melvin Eriksson |
Järfälla Simsällskap |
2008 |
AC6308 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
118 |
190 |
|
Nils Edberg |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
2008 |
AI0508 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
119 |
441 |
|
Anton Hagspiel |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2009 |
AA8309 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
561 |
|
Viggo Stenbacka |
Södertörns Simsällskap |
2009 |
AD2309 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-28 09:43:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|