2019-08-20   15:11:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Polisen HEAD summer Cup 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
Polisen HEAD Summer Cup 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet, Stockholm Stockholmspolisens IF Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 30 jun 2019
1 400m Frisim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 667 Katherina Gkioni Väsby Simsällskap 2000 BT0200 25m 4:36.10
2 783 Heleri Zirk Audentese Spordiklubi 2004 50m 4:40.72
3 638 Elsa Brandt Väsby Simsällskap 2006 AP5806 25m 4:43.28
4 248 Iris Martinsson Simklubben Neptun 2005 AF3405 25m 4:45.61
5 782 Kai Liis Kivirähk Audentese Spordiklubi 2003 50m 4:49.79
6 799 Katriin Hansalu Briis Spordiklubi 2003 50m 4:50.00
7 34 Edle Lund Trondhjems SLK 2003 50m 4:50.00
8 126 Rana Wild-Ali SK Speed 2005 50m 4:51.54
9 241 Vendela Hillström Simklubben Neptun 2003 AW5803 25m 4:52.08
10 64 Malin Rike Holmann Bærumsvømmerne 2006 25m 4:52.45
11 2 Victoria Montfort VICS 2004 50m 4:56.18
12 583 Vera Hermansson Upsala Simsällskap 2003 AY1603 25m 4:56.51
13 15 Mariela Nordsletta Somby Karasjok SK 2005 50m 4:57.34
14 679 Astrid Blomberg Solna Sundbyberg SS 04 2000 AW5800 25m 5:01.45
15 590 Joanna Sundqvist Upsala Simsällskap 2005 AH7605 25m 5:01.68
16 168 Malva Eriksson Gustavsbergs Simsällskap 2006 AA8406 25m 5:02.31
17 144 Tuva Hjemli Falu Simsällskap 2005 AN8805 25m 5:02.37
18 196 Emelie Sidén Järfälla Simsällskap 2005 AL9605 25m 5:03.21
19 49 Clara Katarina Björkegren Bærumsvømmerne 2004 25m 5:04.19
20 290 Molly Rantil Simklubben Neptun 2005 BL4405 25m 5:04.58
21 418 Lisa Uddeholt Spårvägen Simförening 2005 AX6405 25m 5:06.46
22 30 Vårin Jensås Trondhjems SLK 2003 50m 5:06.75
23 254 Lilly Eriksson Simklubben Neptun 2004 AS1604 50m 5:07.29
24 591 Hilma Wahlström Upsala Simsällskap 2006 AB8806 25m 5:07.90
25 740 Sofia Lindqvist Stockholmspolisens IF SF 2004 BK3404 25m 5:08.65
26 57 Anna Grape Bærumsvømmerne 2004 25m 5:10.72
27 605 Nike Söderström Upsala Simsällskap 2007 AG2607 25m 5:11.80
28 594 Sofia Högdin Upsala Simsällskap 2004 BA3404 25m 5:12.05
29 12 Lone Charlotte Eikjok Karasjok SK 2004 50m 5:13.64
30 455 Olivia Ericsson Sundsvalls Simsällskap 2006 AB8406 25m 5:14.16
31 54 Selma Flage Dragsund Bærumsvømmerne 2005 25m 5:14.53
32 611 Ida Svensson Upsala Simsällskap 2006 AU7806 25m 5:14.95
33 675 Karolina Tylets Åkersberga Simsällskap 2006 BA9806 25m 5:15.48
34 28 Thea Haugan Trondhjems SLK 2004 50m 5:15.58
35 788 Angelina Paju Audentese Spordiklubi 2004 50m 5:15.73
36 146 Sara Strömsöe Falu Simsällskap 2006 AV2406 25m 5:15.80
37 464 Tilde Sjöberg Sundsvalls Simsällskap 2006 AZ3806 50m 5:16.34
38 74 Hedda Mørne-Thomassen Bærumsvømmerne 2004 25m 5:18.25
39 606 Nora Högström Upsala Simsällskap 2007 AG1807 25m 5:19.65
40 772 Britt Raudsepp Audentese Spordiklubi 2007 50m 5:20.00
41 105 Tuva Wilberg Skjetten Svømming 2005 50m 5:20.22
42 227 Hanna Carlberg Lidingö Simklubb 2003 BF1803 25m 5:22.10
43 631 Ida Johansson Väsby Simsällskap 2006 AF8806 25m 5:22.32
44 589 Klara Pettersson Upsala Simsällskap 2004 AU6204 25m 5:22.63
45 33 Lisa Liasjø Trondhjems SLK 2005 50m 5:24.40
46 839 Maia Doman MyFitness 2006 50m 5:24.57
47 112 Cora Helene Hildrum SK Speed 2006 50m 5:25.88
48 585 Lisen Myrelid Upsala Simsällskap 2005 AD0805 25m 5:26.31
49 596 Lovis Lång Upsala Simsällskap 2005 AM4205 25m 5:26.92
50 454 Clara Renström Halling Sundsvalls Simsällskap 2004 AQ8804 25m 5:26.92
51 456 Anna Öberg Sundsvalls Simsällskap 2006 AB9406 25m 5:27.32
52 66 Thea Catherine Høgalmen Bærumsvømmerne 2004 25m 5:27.76
53 645 Cecilia Eklund Väsby Simsällskap 2005 BF0205 25m 5:27.80
54 478 Evelina Porling Södertälje Simsällskap 2002 BH9202 25m 5:28.93
55 548 Juni Stenbacka Södertörns Simsällskap 2007 AV7607 50m 5:29.80
56 652 Vera Wijk Väsby Simsällskap 2006 AY4206 25m 5:29.85
57 741 Matilda Lindqvist Stockholmspolisens IF SF 2004 BK9204 25m 5:30.40
58 149 Emma Färlin Falu Simsällskap 2006 AV8206 25m 5:34.68
59 58 Mina Grove-Knutsen Bærumsvømmerne 2005 25m 5:38.41
60 614 Alva Marhold Upsala Simsällskap 2007 AL5407 25m 5:38.46
61 495 Melissa Klintengren Södertälje Simsällskap 2007 AH0807 25m 5:38.81 EFT
62 680 Margareta Serednicka Solna Sundbyberg SS 04 1976 AA1876 25m 5:38.82
63 73 Sara Pamplona Lund-Iverse Bærumsvømmerne 2006 25m 5:42.47
64 483 Elina Tshibanda Södertälje Simsällskap 2007 AB7407 25m 5:42.95
65 616 Märta Säfsten Upsala Simsällskap 2006 BD4806 25m 5:45.90
66 263 Astrid Rosén Simklubben Neptun 2005 AL7205 25m 5:46.16
67 412 Jennifer Geaney Spårvägen Simförening 2005 AS9805 25m 5:47.01
68 271 Elsa Lövquist Simklubben Neptun 2004 BD6604 25m 5:49.94
69 597 Edith Lindhagen Upsala Simsällskap 2004 BF3204 25m 5:49.96
70 97 Nathania Newton Skjetten Svømming 2007 50m 5:51.77
71 5 Liv Bengtsson ACS Cougars London 2005 50m 5:52.00
72 174 Bonnie Tham Gustavsbergs Simsällskap 2006 BG5406 25m 5:52.53 EFT
73 101 Silja Thoresen Skinlo Skjetten Svømming 2007 50m 5:53.82
74 598 Alice Törnkvist Upsala Simsällskap 2004 BE2804 25m 5:59.65
75 132 Elsa Axvik Reutergårdh Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2004 BA5404 50m 6:05.08
76 52 Nikoline Nørjordet Braate Bærumsvømmerne 2007 25m 6:05.62
77 79 Michelle Meshcherinova Ri Bærumsvømmerne 2005 25m 6:06.99
78 404 Alexandra Eriksson Spårvägen Simförening 2002 BM8602 25m 6:09.30
79 135 Mimmi Nordström Renlund Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2007 AO8207 50m 6:13.38
80 642 Hanna Areblad Väsby Simsällskap 50m 6:13.46
2007 AH6607
81 623 Signe Grundemar Upsala Simsällskap 25m 6:18.93
2006 BM8806
82 148 Alice Lundin Falu Simsällskap 25m 6:23.81
2007 AJ3207
83 641 Isabelle Skytt Väsby Simsällskap 25m 6:25.25
2005 BE4205
84 154 Ida Tengvall Williams Falu Simsällskap 50m 6:38.14
2005 BM6405
85 759 Sandra Ignatjovic Stockholmspolisens IF SF 50m
2007 BA4207
86 644 Ebba Björkén Väsby Simsällskap 50m
2007 AH8607
87 390 Matilda Bergström Skuru Idrottsklubb 50m
2005 AU9605
88 546 Freja Löfgren Södertörns Simsällskap 50m
2007 AR5807
89 171 Isabelle Sandström Gustavsbergs Simsällskap 50m
2007 AB3207
90 648 Fanny Krekula Väsby Simsällskap 50m EFT
2006 AU8606
91 417 Wilma Groth Spårvägen Simförening 50m
2005 AV2605
92 634 Elise Klingh Väsby Simsällskap 50m
2005 AT7605
93 466 Noelia Frank Sundsvalls Simsällskap 50m
2007 AN9607
94 186 Hillevi Östlund Harnäs Skutskär Simsällskap 50m
2007 AX0807
95 539 Lovisa Lindberg Södertörns Simsällskap 50m
2007 AK0407
96 640 Elsa Svahn Väsby Simsällskap 50m
2007 AG9607
2019-06-28 09:43:09 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF
Document
Startlista
Polisen HEAD Summer Cup 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet, Stockholm Stockholmspolisens IF Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 30 jun 2019
2 400m Frisim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 801 Uku Pärismaa Briis Spordiklubi 2001 50m 4:15.00
2 814 Robin Tatar Orca Swim Club 2002 50m 4:19.35
3 235 Isak Gustafsson Simklubben Neptun 2001 AA5901 25m 4:20.21
4 17 Sebastian Amundsen Trondhjems SLK 2004 50m 4:20.74
5 20 Jonas Fiskaa Barstad Trondhjems SLK 2000 50m 4:23.87
6 237 Linus Thörn Simklubben Neptun 2002 AN6102 25m 4:27.12
7 584 Alexander Karlsson Upsala Simsällskap 2002 AQ4102 25m 4:29.15
8 802 Mihkel Melker Marran Briis Spordiklubi 2003 50m 4:29.50
9 685 Marcus Larsson Solna Sundbyberg SS 04 2003 AM0903 25m 4:30.90
10 255 Jakob Rasmuson Simklubben Neptun 2003 AP9103 25m 4:31.07
11 41 Johan Hjelseth Storstad Trondhjems SLK 2003 50m 4:31.34
12 729 Pijus Guvenius Stockholmspolisens IF SF 2003 AO0303 25m 4:31.78
13 14 Kurt Mortelmans Somby Karasjok SK 2005 50m 4:32.74
14 625 Ludvig Ahlström Väsby Simsällskap 2002 AK8302 25m 4:34.48
15 593 Danny Simaleza Upsala Simsällskap 2005 AE4905 25m 4:36.00
16 56 Robert Fagervik Bærumsvømmerne 2005 25m 4:39.40
17 252 Theo Djuphammar Simklubben Neptun 2005 AC6105 25m 4:41.03
18 131 Marcus Hedlund Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2002 AT1902 25m 4:41.61
19 425 Viktor Dahlberg Spårvägen Simförening 2005 AQ7105 25m 4:43.82
20 745 Jan Salentin Stockholmspolisens IF SF 2004 AT2104 25m 4:44.84
21 229 Axel Gustavsson Lidingö Simklubb 2005 AK8705 50m 4:45.25
22 1 Nicolas Montfort VICS 2005 50m 4:45.88
23 223 Johannes Fällgren Lidingö Simklubb 2002 AP1102 25m 4:47.19
24 843 Lukas Krohn-Dale Bergens Svømme Club 2005 50m 4:49.24
25 103 Henning Raknerud Soelberg Skjetten Svømming 2003 50m 4:50.25
26 364 Max Antonsson Sala Simsällskap 2004 AG6304 50m 4:51.71
27 251 Oliver Albinzon Simklubben Neptun 2005 AC3105 25m 4:52.69
28 421 Carl Malm Spårvägen Simförening 2005 AL7905 25m 4:52.94
29 407 William Erneholm Spårvägen Simförening 2006 AD5506 25m 4:58.53
30 610 Ludvig Glantz Upsala Simsällskap 2006 AJ9906 25m 4:58.65
31 151 Linus von Hofsten Falu Simsällskap 2006 AN6306 25m 5:00.67
32 143 Oscar Westman Falu Simsällskap 2005 AD9505 25m 5:03.48
33 53 Sindre Kalvø Dalby Bærumsvømmerne 2005 25m 5:04.08
34 581 Felix Do Upsala Simsällskap 2004 AF4304 25m 5:04.53
35 612 Johan Bjersand-Hellström Upsala Simsällskap 2005 AQ5305 50m 5:04.77
36 197 Elijas Eriksson Järfälla Simsällskap 2005 AG6905 50m 5:06.60
37 568 Isak Ekman Södertörns Simsällskap 2004 AZ6904 50m 5:06.74
38 536 Alvin Hamzehnejad Södertörns Simsällskap 2004 AV9304 50m 5:08.46
39 609 Adam Wahlberg Upsala Simsällskap 2006 AI7306 25m 5:10.67
40 51 Mikkel Eiken Borge Bærumsvømmerne 2004 50m 5:11.49
41 587 Rasmus Loklint Upsala Simsällskap 2005 AD2105 25m 5:15.49
42 107 Pelle Basmo Bjerkli SK Speed 2006 50m 5:16.04
43 601 Tage Helin Upsala Simsällskap 2007 AB2907 50m 5:16.68
44 406 Einar Styrman Spårvägen Simförening 2005 AH3305 25m 5:19.92
45 92 Adam Hansrud-Kjær Skjetten Svømming 2003 50m 5:26.68
46 613 Gabriel Leijon Upsala Simsällskap 2006 AL8706 25m 5:28.84
47 465 Simon Ryd Sundsvalls Simsällskap 2005 AR0505 50m 5:29.89
48 409 David  Holmberg Spårvägen Simförening 2005 AH7905 25m 5:31.81
49 32 Sigurd Leirgulen Trondhjems SLK 2004 50m 5:32.46
50 96 Tarik Muratovic Skjetten Svømming 2005 25m 5:34.26
51 195 Arvin Parsa Järfälla Simsällskap 2006 AB7106 25m 5:36.47
52 19 Ask Yifei Baldersheim Trondhjems SLK 2005 50m 5:37.57
53 99 Fillip Sigvartsen Skjetten Svømming 2005 50m 5:41.62
54 89 Martin Brunborg Skjetten Svømming 2006 50m 5:44.06
55 16 Tamer Abuzid Trondhjems SLK 2004 50m 5:44.77
56 603 Ravi Parekh Upsala Simsällskap 2005 AL7705 25m 5:47.64
57 83 Sander Kiær Sørensen Bærumsvømmerne 2007 25m 5:51.30
58 602 Artur Norman Upsala Simsällskap 2005 AL2705 25m 5:51.89
59 607 Arvid Högström Upsala Simsällskap 2006 AI3306 25m 5:52.57
60 599 Johannes Fischer Upsala Simsällskap 2007 AA1907 50m 5:55.23
61 88 Sebastian Bergum Skjetten Svømming 2007 50m 5:58.89
62 435 Ludwig Höijer Spårvägen Simförening 2006 AR6506 50m 6:04.59
63 100 Mikkel Sigvartsen Skjetten Svømming 2007 25m 6:06.45
64 29 Jon Noé Høye Trondhjems SLK 2004 50m 6:13.44
65 427 Brian Eriksson Spårvägen Simförening 2007 AF1907 25m 6:14.89
66 13 Jonas Mortelmans Somby Karasjok SK 2007 25m 6:21.83
67 620 Oliver Munn Upsala Simsällskap 2007 AK7907 25m 6:23.94
68 608 Malte Andersson Upsala Simsällskap 2007 AC7507 50m 6:51.02
69 534 Julius Dorch Juliusson Södertörns Simsällskap 2007 AC7707 50m
70 188 Aston Horn Harnäs Skutskär Simsällskap 2007 AM4907 50m
71 199 Victor Ljungström Järfälla Simsällskap 2005 AN0505 50m
2019-06-28 09:43:11 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF
Document
Startlista
Polisen HEAD Summer Cup 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet, Stockholm Stockholmspolisens IF Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 30 jun 2019
3 100m Ryggsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 880 Sofia Walsh Stockholmspolisens IF SF 2002 AF3402 25m 1:06.89 EFT
2 799 Katriin Hansalu Briis Spordiklubi 2003 50m 1:07.00
3 797 Melissa Priidel Briis Spordiklubi 2002 50m 1:07.05
4 808 Sandra Maanurm Orca Swim Club 2001 50m 1:07.05
5 397 Linnea Lindqvist Spårvägen Simförening 2001 BE7801 25m 1:07.39
6 733 Liv Asp Olsson Stockholmspolisens IF SF 2005 AH3205 25m 1:07.70
7 8 Maria Raluca Artene ACS Ciprian Sfantu Gheorghe 2003 50m 1:08.70
8 35 Elise Lund Trondhjems SLK 2001 50m 1:09.91
9 728 Maria Bang Stockholmspolisens IF SF 2003 BE8803 25m 1:10.00
10 230 Klara Klingberg Lidingö Simklubb 2006 AW0206 25m 1:10.02
11 600 Clara Frykberg Upsala Simsällskap 2005 AV6405 25m 1:10.52
12 360 Jeanna Wiell Sala Simsällskap 2001 BB9201 25m 1:10.70
13 640 Elsa Svahn Väsby Simsällskap 2007 AG9607 25m 1:11.11
14 723 Nicole Papachristou Stockholmspolisens IF SF 2003 AW4203 25m 1:11.39
15 408 Wilma Eld Spårvägen Simförening 2005 AS5205 50m 1:12.44
16 785 Carmen Piiroja Audentese Spordiklubi 2003 50m 1:12.77
17 403 Veronica Lythell Spårvägen Simförening 2003 BC0603 25m 1:12.99
18 86 Marina Fiona Walker Bærumsvømmerne 2005 25m 1:13.00
19 402 Cornelia Lythell Spårvägen Simförening 2003 BC2603 25m 1:13.07
20 832 Liilia Tõnisson Kalevi Ujumiskool 2004 50m 1:13.20
21 114 Kristina Ingvaldsen Karls SK Speed 2004 50m 1:13.22
22 638 Elsa Brandt Väsby Simsällskap 2006 AP5806 25m 1:13.29
23 455 Olivia Ericsson Sundsvalls Simsällskap 2006 AB8406 25m 1:13.35
24 140 Jessika Borbos Falu Simsällskap 2001 AF2801 25m 1:13.54
25 724 Emelie Söderström Stockholmspolisens IF SF 2003 AW5203 25m 1:13.66
26 540 Filippa Hanikat Södertörns Simsällskap 2007 AK7207 25m 1:13.90
27 26 Maja Graczyk Trondhjems SLK 2002 50m 1:13.90
28 286 Anna Eneroth Simklubben Neptun 2007 AK4607 25m 1:14.05
29 542 Ellinor Eldh Södertörns Simsällskap 2006 BA0206 25m 1:14.12
30 418 Lisa Uddeholt Spårvägen Simförening 2005 AX6405 25m 1:14.48
31 585 Lisen Myrelid Upsala Simsällskap 2005 AD0805 25m 1:14.49
32 110 Amina Farahani SK Speed 2005 25m 1:14.57
33 350 Frida Rångeby S77 Stenungsund 2005 AZ8205 25m 1:14.83
34 109 Aurora Gaarder Ekhall SK Speed 2003 50m 1:15.65
35 76 Ingrid Cecilia Norheim Bærumsvømmerne 2005 25m 1:15.70
36 743 Anna Dimitriou Stockholmspolisens IF SF 2006 AN7606 50m 1:16.08
37 347 Ellen Bergman S77 Stenungsund 2005 AJ6805 25m 1:16.16
38 146 Sara Strömsöe Falu Simsällskap 2006 AV2406 25m 1:16.31
39 116 Sirin Helsingeng Navelsak SK Speed 2005 25m 1:16.44
40 606 Nora Högström Upsala Simsällskap 2007 AG1807 25m 1:16.54
41 93 Silje Heggen Kristengård Skjetten Svømming 2000 25m 1:16.55
42 484 Marit Seeliger Södertälje Simsällskap 2005 AP7205 25m 1:16.92
43 605 Nike Söderström Upsala Simsällskap 2007 AG2607 25m 1:16.93
44 238 Lovisa Edman Simklubben Neptun 2003 AU5203 25m 1:16.96
45 23 Embla Baarholm Trondhjems SLK 2004 50m 1:17.41
46 50 Agnes Eva Björnlund Bærumsvømmerne 2004 25m 1:17.67
47 33 Lisa Liasjø Trondhjems SLK 2005 50m 1:17.74
48 270 Elisa Sundberg Simklubben Neptun 2005 AP6805 25m 1:17.76
49 483 Elina Tshibanda Södertälje Simsällskap 2007 AB7407 25m 1:17.96
50 61 Sofia Heim Bærumsvømmerne 2005 25m 1:18.52
51 591 Hilma Wahlström Upsala Simsällskap 2006 AB8806 25m 1:18.77
52 117 Maja Andersen Nordli SK Speed 2005 50m 1:19.04
53 115 Wilhemina Mekiassen Knuts SK Speed 2004 50m 1:19.17
54 590 Joanna Sundqvist Upsala Simsällskap 2005 AH7605 25m 1:19.20
55 637 Frida Steen Väsby Simsällskap 2005 AY1805 25m 1:19.39
56 675 Karolina Tylets Åkersberga Simsällskap 2006 BA9806 25m 1:19.43
57 84 Ariane de Los Reyes Velke Bærumsvømmerne 2006 25m 1:19.57
58 134 Lollobelle Nordström-Renlund Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2005 AZ4205 25m 1:20.03
59 629 Tindra Funke Väsby Simsällskap 2006 AC3606 25m 1:20.10
60 196 Emelie Sidén Järfälla Simsällskap 2005 AL9605 25m 1:20.19
61 594 Sofia Högdin Upsala Simsällskap 2004 BA3404 25m 1:20.33
62 837 Pille-Riin Klaassen Kalevi Ujumiskool 2004 50m 1:20.59
63 695 Cecilia Krans Solna Sundbyberg SS 04 2005 BL4805 50m 1:20.86
64 274 Ines Wijk Simklubben Neptun 2006 AH2406 25m 1:21.15
65 496 Oliwia Lange Södertälje Simsällskap 2004 BS6604 25m 1:21.16
66 596 Lovis Lång Upsala Simsällskap 2005 AM4205 25m 1:21.30
67 142 Anna Nyberg Falu Simsällskap 2003 AP5603 25m 1:21.42
68 595 Ebba Lundqvist Upsala Simsällskap 2007 AA1807 25m 1:21.45
69 123 Ane Skogstad Tuv SK Speed 2006 50m 1:21.46
70 614 Alva Marhold Upsala Simsällskap 2007 AL5407 25m 1:21.69
71 642 Hanna Areblad Väsby Simsällskap 2007 AH6607 25m 1:21.75
72 176 Stella Karlsson Harnäs Skutskär Simsällskap 2006 AD9406 25m 1:21.77
73 527 Maria Flink Södertörns Simsällskap 2005 AP8205 25m 1:21.79
74 352 Alice Olsson S77 Stenungsund 2006 AX1406 25m 1:22.08
75 698 Elina Darvish Solna Sundbyberg SS 04 2005 BM9405 25m 1:22.32
76 772 Britt Raudsepp Audentese Spordiklubi 2007 50m 1:22.43
77 495 Melissa Klintengren Södertälje Simsällskap 2007 AH0807 25m 1:22.50
78 639 Alexandra Ward Väsby Simsällskap 2005 BD7605 25m 1:22.68
79 454 Clara Renström Halling Sundsvalls Simsällskap 2004 AQ8804 25m 1:22.72
80 55 Silva Engelsen Bærumsvømmerne 2006 25m 1:22.78
81 604 Alva Stadell Upsala Simsällskap 2006 AO7206 25m 1:23.15
82 181 Isabelle Nilsson Harnäs Skutskär Simsällskap 2007 AM4607 25m 1:23.21
83 392 Julia Rodriguez Räms Skuru Idrottsklubb 2007 AR8407 25m 1:23.21
84 348 Lina Back S77 Stenungsund 2005 AJ7805 25m 1:23.78
85 77 Olivia Kristine F. Olauss Bærumsvømmerne 2007 25m 1:23.82
86 60 Anna Elise Hegstad Bærumsvømmerne 2005 25m 1:23.83
87 184 Astrid Lönn Harnäs Skutskär Simsällskap 2008 AI4608 25m 1:24.06
88 553 Moa Forsgren Södertörns Simsällskap 2008 AL0808 25m 1:24.07
89 499 Cecilia Adielsson Södertälje Simsällskap 2006 BC6406 25m 1:24.08
90 95 Eira Melhus-Tangen Skjetten Svømming 2007 25m 1:24.13
91 395 Viktoria Milic Skuru Idrottsklubb 2008 AT5408 25m 1:24.15
92 611 Ida Svensson Upsala Simsällskap 2006 AU7806 25m 1:24.62
93 186 Hillevi Östlund Harnäs Skutskär Simsällskap 2007 AX0807 25m 1:24.64
94 67 Tara Haakenstad Bærumsvømmerne 2007 25m 1:24.68
95 807 Eliise Loit Orca Swim Club 2007 50m 1:24.71
96 153 Hanna Frank Falu Simsällskap 2006 BB9406 25m 1:24.93
97 478 Evelina Porling Södertälje Simsällskap 2002 BH9202 25m 1:24.98
98 167 My Wiker Gustavsbergs Simsällskap 2006 AA9406 25m 1:25.10
99 712 Maja Dunder Solna Sundbyberg SS 04 2005 BS5805 25m 1:25.31
100 257 Tilda Hägbom Simklubben Neptun 2005 AI5205 25m 1:25.46
101 355 Hedvig Lycke S77 Stenungsund 2007 AX5207 25m 1:25.51
102 656 Saga Johansson Väsby Simsällskap 2008 AH7208 25m 1:25.59
103 546 Freja Löfgren Södertörns Simsällskap 2007 AR5807 25m 1:25.68
104 412 Jennifer Geaney Spårvägen Simförening 2005 AS9805 25m 1:25.94
105 490 Cheyenne Bäckstrand Södertälje Simsällskap 2005 AY8205 25m 1:26.05
106 849 Helene E. Aandal Bergens Svømme Club 2004 50m 1:26.06
107 570 Mia Subotic Södertörns Simsällskap 2007 BH9207 25m 1:26.29
108 641 Isabelle Skytt Väsby Simsällskap 2005 BE4205 25m 1:26.30
109 874 Wilma  Landegren Södertälje Simsällskap 2004 AL1404 25m 1:26.37 EFT
110 128 Pernilla Hemmälin Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2001 AO3801 25m 1:26.59
111 628 Signe Lundh Väsby Simsällskap 2005 AC5805 50m 1:26.68
112 469 Milla Zell Sundsvalls Simsällskap 2008 AJ4608 25m 1:26.69
113 10 Sandra Maria Balto Karasjok SK 2007 25m 1:26.80
114 37 Olivia Sterud Prytz Trondhjems SLK 2004 50m 1:27.19
115 300 Hilma Stenbeck Simklubben Neptun 2008 AF6208 25m 1:27.20
116 52 Nikoline Nørjordet Braate Bærumsvømmerne 2007 25m 1:27.27
117 404 Alexandra Eriksson Spårvägen Simförening 2002 BM8602 25m 1:27.28
118 468 Astrid Newsham Sundsvalls Simsällskap 2008 AI9808 25m 1:27.49
119 354 Saga Wallin S77 Stenungsund 2007 AW7207 25m 1:27.54
120 744 Hannah Klamkin Stockholmspolisens IF SF 2005 BA0805 50m 1:27.56
121 94 Victoria Kristengård Skjetten Svømming 2004 50m 1:27.64
122 644 Ebba Björkén Väsby Simsällskap 2007 AH8607 25m 1:28.05
123 636 Josefine Hafstad Väsby Simsällskap 2007 AD3807 25m 1:28.06
124 200 Alma Hjelm Järfälla Simsällskap 2005 BE6205 25m 1:28.21
125 178 Matilda Nilsson Harnäs Skutskär Simsällskap 2004 BP1804 50m 1:28.45
126 87 Konstanse Frostad Widding Bærumsvømmerne 2006 25m 1:28.53
127 700 Alice Jeansson Solna Sundbyberg SS 04 2008 AI7408 50m 1:28.68
128 24 Diana Stafsnes Califano Trondhjems SLK 2005 50m 1:28.78
129 72 Josefine Lossius Bærumsvømmerne 2005 50m 1:28.89
130 616 Märta Säfsten Upsala Simsällskap 2006 BD4806 25m 1:28.92
131 198 Anna Löfgren Järfälla Simsällskap 2005 AV4605 25m 1:28.95
132 770 Merilin Priivits Audentese Spordiklubi 2006 50m 1:29.02
133 635 Fanny Karls Väsby Simsällskap 2007 AD1407 25m 1:29.10
134 710 Felicia Wadell Solna Sundbyberg SS 04 2006 BN5206 25m 1:29.10
135 503 Sara Andersson Södertälje Simsällskap 2005 BQ2405 25m 1:29.19
136 69 Selma Weum Johannessen Bærumsvømmerne 2006 25m 1:29.28
137 541 Malva Lundberg Södertörns Simsällskap 2007 AM6207 25m 1:29.33
138 648 Fanny Krekula Väsby Simsällskap 2006 AU8606 25m 1:29.38
139 459 Alva Sjödin Sundsvalls Simsällskap 2006 AG8806 25m 1:29.59
140 171 Isabelle Sandström Gustavsbergs Simsällskap 2007 AB3207 25m 1:29.60
141 351 Alva Anell S77 Stenungsund 2005 BE5405 25m 1:29.62
142 623 Signe Grundemar Upsala Simsällskap 2006 BM8806 25m 1:29.85
143 366 Elvira Wiell Sala Simsällskap 2007 AA4807 25m 1:29.87
144 148 Alice Lundin Falu Simsällskap 2007 AJ3207 25m 1:29.98
145 775 Gabriela Kuusk Audentese Spordiklubi 2009 50m 1:30.00
146 634 Elise Klingh Väsby Simsällskap 2005 AT7605 25m 1:30.35
147 457 Alva Norgren Sundsvalls Simsällskap 2006 AG7606 25m 1:30.80
148 185 Elsa Harnesk Harnäs Skutskär Simsällskap 2007 AX4607 25m 1:30.92
149 446 Alma Brorson Stockholms
Kappsimningsklubb
2008 AT8208 25m 1:31.20
150 150 Carla Karsberg Falu Simsällskap 2007 AJ1407 25m 1:31.35
151 65 Iben Linnea Løvlien Holte Bærumsvømmerne 2006 25m 1:31.59
152 207 Sara Nilsson Bålman Järfälla Simsällskap 2006 BC8606 25m 1:31.64
153 438 Agnes Gustafson Spårvägen Simförening 2008 AT3608 25m 1:31.77
154 79 Michelle Meshcherinova Ri Bærumsvømmerne 2005 25m 1:32.44
155 218 Emma Segerström Järfälla Simsällskap 2006 BJ2206 25m 1:32.55
156 141 Emelie Ekvall Falu Simsällskap 2003 AF6803 50m 1:32.57
157 870 Alice Belic Skuru Idrottsklubb 2005 AU7605 25m 1:32.64 EFT
158 771 Natali Plovits Audentese Spordiklubi 2007 50m 1:32.77
159 152 Doris von Hofsten Falu Simsällskap 2008 AE9808 25m 1:32.97
160 85 Helene Storbråten Volden Bærumsvømmerne 2007 25m 1:33.14
161 445 Ofelia Öström Stockholms
Kappsimningsklubb
2008 AO6808 25m 1:33.25
162 437 Matilda Lobendahl Spårvägen Simförening 2007 BB8407 25m 1:33.33
163 618 Alvi Myrelid Upsala Simsällskap 2008 AH7608 25m 1:33.56
164 175 Felicia Westerdahl Gustavsbergs Simsällskap 2006 BK0806 25m 1:33.98
165 189 Ida Hellström Harnäs Skutskär Simsällskap 2008 AP4608 25m 1:34.21
166 359 Engla Back S77 Stenungsund 2007 BI1607 25m 1:34.52
167 653 Mila Ekfeldt Väsby Simsällskap 2006 BC2406 25m 1:34.74
168 460 Maja Henningsson Sundsvalls Simsällskap 2008 AA6808 25m 1:34.75
169 234 Ida Herold Lidingö Simklubb 2005 BU8405 25m 1:35.59
170 866 Linnea Ekstrand Saltsjöbadens Idrottsförening 2009 AL8209 25m 1:35.94 EFT
171 841 Emilie Brudvik Sørensen Bergens Svømme Club 2005 50m 1:36.00
172 102 Embla Adelheid H. Skinnar Skjetten Svømming 2007 25m 1:36.39
173 203 Tilda Weman Järfälla Simsällskap 2005 BH8605 25m 1:37.49
174 158 Carolin Zetterberg Falu Simsällskap 2006 BL0806 25m 1:37.73
175 440 Ida Sundbom Spårvägen Simförening 2007 BF4607 25m 1:37.86
176 439 Filippa Lock Spårvägen Simförening 2007 BF3607 25m 1:38.07
177 552 Lotta Lande Södertörns Simsällskap 2007 AY4407 25m 1:38.19
178 751 Clementina  Orsi Stockholmspolisens IF SF 2006 BI5606 25m 1:38.47
179 763 Alva Ek Stockholmspolisens IF SF 2006 BS2206 50m 1:38.96
180 875 Jenny Yelda Bibo Södertälje Simsällskap 2004 BS7604 50m 1:39.40 EFT
181 466 Noelia Frank Sundsvalls Simsällskap 2007 AN9607 25m 1:39.49
182 708 Martha Hammes Solna Sundbyberg SS 04 2008 AO1608 25m 1:39.69
183 657 Ängla Edin Väsby Simsällskap 2006 BE2606 25m 1:39.79
184 761 Stella Forsell Stockholmspolisens IF SF 2007 BF7207 25m 1:42.17
185 356 Kajsa Witthof S77 Stenungsund 2007 AX2407 25m 1:42.47
186 429 Lisa Danfelter Spårvägen Simförening 2005 BL9605 50m 1:42.49
187 661 Alva Smeds Väsby Simsällskap 2007 AT3607 25m 1:42.50
188 665 Cornelia Orheden Väsby Simsällskap 2008 AR8608 25m 1:43.96
189 470 Lily Utterberg Sundsvalls Simsällskap 2008 AT3808 25m 1:44.53
190 706 Esther Hammes Solna Sundbyberg SS 04 2006 BN4206 25m 1:44.70
191 157 Josefin Zetterberg Falu Simsällskap 2008 AN0208 25m 1:44.99
192 486 Noa Ek Södertälje Simsällskap 2008 AA8108 25m 1:46.80
193 191 Alice Byström Harnäs Skutskär Simsällskap 2008 AU6608 25m 1:47.05
194 506 Julia Boman Södertälje Simsällskap 2008 AT3408 25m 1:47.71
195 217 Ellen Johansson Järfälla Simsällskap 2007 AW8807 25m 1:48.62
196 776 Liisu Laanemaa Audentese Spordiklubi 2009 50m 1:50.00
197 505 Lova Wahlstedt Södertälje Simsällskap 2010 AC0610 25m 1:50.86
198 507 Isabel Samuelsson Södertälje Simsällskap 2009 AI0209 25m 1:51.36
199 194 Emmy Olsson Harnäs Skutskär Simsällskap 25m 1:51.82
2008 AX2008
200 621 Elin Bohman Upsala Simsällskap 50m 1:52.19
2009 AD9609
201 659 Agnes Klingh Väsby Simsällskap 25m 1:53.98
2008 AI6208
202 461 Jennielee Oppgård Sundsvalls Simsällskap 25m 1:54.11
2008 AA4808
203 619 Inez Lundqvist Upsala Simsällskap 25m 1:54.35
2009 AD2209
204 442 Annie Donaldsson Stockholms
Kappsimningsklubb
25m 1:54.98
2008 AE8408
205 165 Elina Skogsmark Falu Simsällskap 2007 BM2207 50m EFT
206 876 Vera Landegren Södertälje Simsällskap 2010 AG9810 50m EFT
207 159 Lovisa Morén Falu Simsällskap 2006 BM6206 50m
208 38 Ada Viken Refseth Trondhjems SLK 2004 50m
209 193 Othilia Östlund Harnäs Skutskär Simsällskap 2010 AD9610 50m
210 615 Kristina Repa Upsala Simsällskap 1976 AB2276 50m
211 163 Vera Renberg Falu Simsällskap 2006 BT8406 50m
212 878 Sofia Palmqvist Södertörns Simsällskap 2007 BJ4207 50m EFT
213 192 Majken Lönn Harnäs Skutskär Simsällskap 2009 AK9809 50m
214 447 Elin Borgman Stockholms
Kappsimningsklubb
2008 AT4408 50m
215 164 Ronja Koij Falu Simsällskap 2007 BM2007 50m EFT
216 554 Emilia Lindberg Södertörns Simsällskap 2010 AB7210 50m
2019-06-28 09:43:12 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF
Document
Startlista
Polisen HEAD Summer Cup 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet, Stockholm Stockholmspolisens IF Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 30 jun 2019
4 100m Ryggsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 345 Jens Pettersson S77 Stenungsund 2001 AG9101 25m 1:02.30
2 342 Rasmus Skyving Norrtälje Simklubb 2003 AB2703 25m 1:03.03
3 809 Siim Nigul Orca Swim Club 2002 50m 1:03.94
4 811 Philip Paskov Orca Swim Club 2002 50m 1:04.10
5 491 Valentino Vrbanus Södertälje Simsällskap 2006 AG9106 25m 1:06.00
6 14 Kurt Mortelmans Somby Karasjok SK 2005 50m 1:06.01
7 68 Sebastian Mendez Johannes Bærumsvømmerne 2005 25m 1:06.11
8 725 Erik Falk Stockholmspolisens IF SF 2003 AL0103 25m 1:06.20
9 81 August Emil Windel Stang Bærumsvømmerne 2005 25m 1:06.24
10 420 Nils Backlund Spårvägen Simförening 2002 AX9302 25m 1:06.62
11 431 Aron Ekblad Spårvägen Simförening 2005 AU6505 25m 1:06.77
12 593 Danny Simaleza Upsala Simsällskap 2005 AE4905 25m 1:07.67
13 118 Herman Røed SK Speed 2005 50m 1:08.41
14 268 Aksel Hillerström Vagli Simklubben Neptun 2006 AC8706 25m 1:08.67
15 25 Tobias Gilbu Trondhjems SLK 2002 50m 1:08.74
16 610 Ludvig Glantz Upsala Simsällskap 2006 AJ9906 25m 1:09.21
17 736 Hugo Seemann Stockholmspolisens IF SF 2003 AT0703 50m 1:09.51
18 113 Noah Jacobsen SK Speed 2005 25m 1:09.95
19 364 Max Antonsson Sala Simsällskap 2004 AG6304 25m 1:10.01
20 401 Markus Annas Spårvägen Simförening 2004 AF1704 25m 1:10.02
21 36 Simen Løvås Trondhjems SLK 2003 50m 1:10.24
22 411 Alan Eriksson Spårvägen Simförening 2005 AH2905 25m 1:10.25
23 289 Philip Palmqvist Simklubben Neptun 2005 AR1505 50m 1:10.25
24 581 Felix Do Upsala Simsällskap 2004 AF4304 25m 1:10.59
25 70 Kristian Wilhelm Klafstad Bærumsvømmerne 2005 25m 1:10.91
26 78 Adam Nathaniel Olsen Bærumsvømmerne 2004 25m 1:11.26
27 363 Botvid Wiell Sala Simsällskap 2005 AB3305 50m 1:11.42
28 843 Lukas Krohn-Dale Bergens Svømme Club 2005 50m 1:11.60
29 98 Sander Sand Skjetten Svømming 2004 50m 1:11.87
30 275 Jonathan Hörberg Simklubben Neptun 2004 AT0304 25m 1:12.08
31 745 Jan Salentin Stockholmspolisens IF SF 2004 AT2104 25m 1:12.14
32 525 Emil Gunnarsson Södertörns Simsällskap 2004 AM0504 25m 1:12.21
33 633 Eddie Peng Väsby Simsällskap 2007 AA7707 25m 1:12.23
34 587 Rasmus Loklint Upsala Simsällskap 2005 AD2105 25m 1:12.40
35 627 Kevin Rathnasiri Väsby Simsällskap 2003 AJ0103 25m 1:12.54
36 18 Hasith Ransiri Attanapola Trondhjems SLK 2003 50m 1:12.66
37 538 Gustav Storell Södertörns Simsällskap 2006 AL4106 25m 1:12.99
38 59 Sebastian Hagen Bærumsvømmerne 2006 25m 1:13.09
39 4 Anton Kitsmarishvili VICS 2004 50m 1:13.22
40 474 Casper Runfjäll Södertälje Simsällskap 2002 AJ7102 25m 1:14.03
41 844 Mats Nikolai Maroni Johan Bergens Svømme Club 2005 50m 1:14.67
42 497 Spencer Huerta Södertälje Simsällskap 2004 AV5504 25m 1:14.89
43 11 Ivar Aigin Schanche Dalse Karasjok SK 2006 50m 1:14.95
44 410 Anton Jöngren Spårvägen Simförening 2006 AD5706 25m 1:14.98
45 426 Oscar Gustafson Spårvägen Simförening