2019-11-15   22:46:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Polisen HEAD summer Cup 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Heatlista
Polisen HEAD Summer Cup 2019
Plats: Eriksdalsbadet, Stockholm Arrangör: Stockholmspolisens IF Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 30 jun 2019
Gren 3, 100m Ryggsim Damer
Final 1 (22)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
16:42
Anm tid
Start ca:
0 50m
1 50m
2 50m
554 3 Emilia Lindberg 2010 SÖDERTÖRN 50m
447 4 Elin Borgman 2008 SKK 50m
164 5 Ronja Koij 2007 FALUN 50m
6 50m
7 50m
8 50m
9 50m
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 2 (22)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:45
192 0 Majken Lönn 2009 HARNÄS SKU 50m
163 1 Vera Renberg 2006 FALUN 50m
193 2 Othilia Östlund 2010 HARNÄS SKU 50m
159 3 Lovisa Morén 2006 FALUN 50m
165 4 Elina Skogsmark 2007 FALUN 50m
876 5 Vera Landegren 2010 SÖDERTÄLJE 50m
38 6 Ada Viken Refseth 2004 Trondhjems 50m
615 7 Kristina Repa 1976 UPSALA S 50m
878 8 Sofia Palmqvist 2007 SÖDERTÖRN 50m
9 50m
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 3 (22)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:47
619 0 Inez Lundqvist 2009 UPSALA S 1:54.35 25m
659 1 Agnes Klingh 2008 VÄSBY SS 1:53.98 25m
194 2 Emmy Olsson 2008 HARNÄS SKU 1:51.82 25m
505 3 Lova Wahlstedt 2010 SÖDERTÄLJE 1:50.86 25m
217 4 Ellen Johansson 2007 JÄRFÄLLA S 1:48.62 25m
776 5 Liisu Laanemaa 2009 Audentese 1:50.00 50m
507 6 Isabel Samuelsson 2009 SÖDERTÄLJE 1:51.36 25m
621 7 Elin Bohman 2009 UPSALA S 1:52.19 50m
461 8 Jennielee Oppgård 2008 SUNDSVALL 1:54.11 25m
442 9 Annie Donaldsson 2008 SKK 1:54.98 25m
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 4 (22)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
16:49
Anm tid
Start ca:
191 0 Alice Byström 2008 HARNÄS SKU 1:47.05 25m
157 1 Josefin Zetterberg 2008 FALUN 1:44.99 25m
470 2 Lily Utterberg 2008 SUNDSVALL 1:44.53 25m
661 3 Alva Smeds 2007 VÄSBY SS 1:42.50 25m
356 4 Kajsa Witthof 2007 S77 1:42.47 25m
429 5 Lisa Danfelter 2005 SPÅRVÄGEN 1:42.49 50m
665 6 Cornelia Orheden 2008 VÄSBY SS 1:43.96 25m
706 7 Esther Hammes 2006 SS04 1:44.70 25m
486 8 Noa Ek 2008 SÖDERTÄLJE 1:46.80 25m
506 9 Julia Boman 2008 SÖDERTÄLJE 1:47.71 25m
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 5 (22)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:52
657 0 Ängla Edin 2006 VÄSBY SS 1:39.79 25m
466 1 Noelia Frank 2007 SUNDSVALL 1:39.49 25m
763 2 Alva Ek 2006 SPIF SF 1:38.96 50m
552 3 Lotta Lande 2007 SÖDERTÖRN 1:38.19 25m
440 4 Ida Sundbom 2007 SPÅRVÄGEN 1:37.86 25m
439 5 Filippa Lock 2007 SPÅRVÄGEN 1:38.07 25m
751 6 Clementina  Orsi 2006 SPIF SF 1:38.47 25m
875 7 Jenny Yelda Bibo 2004 SÖDERTÄLJE 1:39.40 50m
708 8 Martha Hammes 2008 SS04 1:39.69 25m
761 9 Stella Forsell 2007 SPIF SF 1:42.17 25m
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 6 (22)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:54
203 0 Tilda Weman 2005 JÄRFÄLLA S 1:37.49 25m
841 1 Emilie Brudvik Sørensen 2005 Bergens SC 1:36.00 50m
234 2 Ida Herold 2005 LIDINGÖ SK 1:35.59 25m
653 3 Mila Ekfeldt 2006 VÄSBY SS 1:34.74 25m
189 4 Ida Hellström 2008 HARNÄS SKU 1:34.21 25m
359 5 Engla Back 2007 S77 1:34.52 25m
460 6 Maja Henningsson 2008 SUNDSVALL 1:34.75 25m
866 7 Linnea Ekstrand 2009 SALTSJÖB 1:35.94 25m
102 8 Embla Adelheid H. Skinnar 2007 Skjetten S 1:36.39 25m
158 9 Carolin Zetterberg 2006 FALUN 1:37.73 25m
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 7 (22)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:57
618 0 Alvi Myrelid 2008 UPSALA S 1:33.56 25m
445 1 Ofelia Öström 2008 SKK 1:33.25 25m
152 2 Doris von Hofsten 2008 FALUN 1:32.97 25m
870 3 Alice Belic 2005 SKURU IK 1:32.64 25m
218 4 Emma Segerström 2006 JÄRFÄLLA S 1:32.55 25m
141 5 Emelie Ekvall 2003 FALUN 1:32.57 50m
771 6 Natali Plovits 2007 Audentese 1:32.77 50m
85 7 Helene Storbråten Volden 2007 Bærum 1:33.14 25m
437 8 Matilda Lobendahl 2007 SPÅRVÄGEN 1:33.33 25m
175 9 Felicia Westerdahl 2006 GUSTAVSBER 1:33.98 25m
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 8 (22)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:59
438 0 Agnes Gustafson 2008 SPÅRVÄGEN 1:31.77 25m
65 1 Iben Linnea Løvlien Holte 2006 Bærum 1:31.59 25m
446 2 Alma Brorson 2008 SKK 1:31.20 25m
457 3 Alva Norgren 2006 SUNDSVALL 1:30.80 25m
775 4 Gabriela Kuusk 2009 Audentese 1:30.00 50m
634 5 Elise Klingh 2005 VÄSBY SS 1:30.35 25m
185 6 Elsa Harnesk 2007 HARNÄS SKU 1:30.92 25m
150 7 Carla Karsberg 2007 FALUN 1:31.35 25m
207 8 Sara Nilsson Bålman 2006 JÄRFÄLLA S 1:31.64 25m
79 9 Michelle Meshcherinova Ri 2005 Bærum 1:32.44 25m
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 9 (22)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:01
366 0 Elvira Wiell 2007 SALA SS 1:29.87 25m
351 1 Alva Anell 2005 S77 1:29.62 25m
459 2 Alva Sjödin 2006 SUNDSVALL 1:29.59 25m
69 3 Selma Weum Johannessen 2006 Bærum 1:29.28 25m
710 4 Felicia Wadell 2006 SS04 1:29.10 25m
503 5 Sara Andersson 2005 SÖDERTÄLJE 1:29.19 25m
541 6 Malva Lundberg 2007 SÖDERTÖRN 1:29.33 25m
171 7 Isabelle Sandström 2007 GUSTAVSBER 1:29.60 25m
623 8 Signe Grundemar 2006 UPSALA S 1:29.85 25m
148 9 Alice Lundin 2007 FALUN 1:29.98 25m
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 10 (22)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:04
770 0 Merilin Priivits 2006 Audentese 1:29.02 50m
616 1 Märta Säfsten 2006 UPSALA S 1:28.92 25m
24 2 Diana Stafsnes Califano 2005 Trondhjems 1:28.78 50m
87 3 Konstanse Frostad Widding 2006 Bærum 1:28.53 25m
200 4 Alma Hjelm 2005 JÄRFÄLLA S 1:28.21 25m
178 5 Matilda Nilsson 2004 HARNÄS SKU 1:28.45 50m
700 6 Alice Jeansson 2008 SS04 1:28.68 50m
72 7 Josefine Lossius 2005 Bærum 1:28.89 50m
198 8 Anna Löfgren 2005 JÄRFÄLLA S 1:28.95 25m
635 9 Fanny Karls 2007 VÄSBY SS 1:29.10 25m
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 11 (22)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:06
644 0 Ebba Björkén 2007 VÄSBY SS 1:28.05 25m
744 1 Hannah Klamkin 2005 SPIF SF 1:27.56 50m
468 2 Astrid Newsham 2008 SUNDSVALL 1:27.49 25m
52 3 Nikoline Nørjordet Braate 2007 Bærum 1:27.27 25m
37 4 Olivia Sterud Prytz 2004 Trondhjems 1:27.19 50m
300 5 Hilma Stenbeck 2008 SK NEPTUN 1:27.20 25m
404 6 Alexandra Eriksson 2002 SPÅRVÄGEN 1:27.28 25m
354 7 Saga Wallin 2007 S77 1:27.54 25m
94 8 Victoria Kristengård 2004 Skjetten S 1:27.64 50m
636 9 Josefine Hafstad 2007 VÄSBY SS 1:28.06 25m
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 12 (22)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:08
469 0 Milla Zell 2008 SUNDSVALL 1:26.69 25m
128 1 Pernilla Hemmälin 2001 BOTK-RÖNN 1:26.59 25m
641 2 Isabelle Skytt 2005 VÄSBY SS 1:26.30 25m
849 3 Helene E. Aandal 2004 Bergens SC 1:26.06 50m
412 4 Jennifer Geaney 2005 SPÅRVÄGEN 1:25.94 25m
490 5 Cheyenne Bäckstrand 2005 SÖDERTÄLJE 1:26.05 25m
570 6 Mia Subotic 2007 SÖDERTÖRN 1:26.29 25m
874 7 Wilma  Landegren 2004 SÖDERTÄLJE 1:26.37 25m
628 8 Signe Lundh 2005 VÄSBY SS 1:26.68 50m
10 9 Sandra Maria Balto 2007 Karasjok S 1:26.80 25m
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 13 (22)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:10
656 0 Saga Johansson 2008 VÄSBY SS 1:25.59 25m
257 1 Tilda Hägbom 2005 SK NEPTUN 1:25.46 25m
167 2 My Wiker 2006 GUSTAVSBER 1:25.10 25m
153 3 Hanna Frank 2006 FALUN 1:24.93 25m
67 4 Tara Haakenstad 2007 Bærum 1:24.68 25m
807 5 Eliise Loit 2007 Orca Swim 1:24.71 50m
478 6 Evelina Porling 2002 SÖDERTÄLJE 1:24.98 25m
712 7 Maja Dunder 2005 SS04 1:25.31 25m
355 8 Hedvig Lycke 2007 S77 1:25.51 25m
546 9 Freja Löfgren 2007 SÖDERTÖRN 1:25.68 25m
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 14 (22)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
17:12
Anm tid
Start ca:
611 0 Ida Svensson 2006 UPSALA S 1:24.62 25m
95 1 Eira Melhus-Tangen 2007 Skjetten S 1:24.13 25m
553 2 Moa Forsgren 2008 SÖDERTÖRN 1:24.07 25m
60 3 Anna Elise Hegstad 2005 Bærum 1:23.83 25m
348 4 Lina Back 2005 S77 1:23.78 25m
77 5 Olivia Kristine F. Olauss 2007 Bærum 1:23.82 25m
184 6 Astrid Lönn 2008 HARNÄS SKU 1:24.06 25m
499 7 Cecilia Adielsson 2006 SÖDERTÄLJE 1:24.08 25m
395 8 Viktoria Milic 2008 SKURU IK 1:24.15 25m
186 9 Hillevi Östlund 2007 HARNÄS SKU 1:24.64 25m
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 15 (22)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:15
181 0 Isabelle Nilsson 2007 HARNÄS SKU 1:23.21 25m
55 1 Silva Engelsen 2006 Bærum 1:22.78 25m
639 2 Alexandra Ward 2005 VÄSBY SS 1:22.68 25m
772 3 Britt Raudsepp 2007 Audentese 1:22.43 50m
352 4 Alice Olsson 2006 S77 1:22.08 25m
698 5 Elina Darvish 2005 SS04 1:22.32 25m
495 6 Melissa Klintengren 2007 SÖDERTÄLJE 1:22.50 25m
454 7 Clara Renström Halling 2004 SUNDSVALL 1:22.72 25m
604 8 Alva Stadell 2006 UPSALA S 1:23.15 25m
392 9 Julia Rodriguez Räms 2007 SKURU IK 1:23.21 25m
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 16 (22)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:17
176 0 Stella Karlsson 2006 HARNÄS SKU 1:21.77 25m
614 1 Alva Marhold 2007 UPSALA S 1:21.69 25m
595 2 Ebba Lundqvist 2007 UPSALA S 1:21.45 25m
596 3 Lovis Lång 2005 UPSALA S 1:21.30 25m
695 4 Cecilia Krans 2005 SS04 1:20.86 50m
274 5 Ines Wijk 2006 SK NEPTUN 1:21.15 25m
142 6 Anna Nyberg 2003 FALUN 1:21.42 25m
123 7 Ane Skogstad Tuv 2006 SK Speed 1:21.46 50m
642 8 Hanna Areblad 2007 VÄSBY SS 1:21.75 25m
527 9 Maria Flink 2005 SÖDERTÖRN 1:21.79 25m
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 17 (22)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
17:19
Anm tid
Start ca:
594 0 Sofia Högdin 2004 UPSALA S 1:20.33 25m
629 1 Tindra Funke 2006 VÄSBY SS 1:20.10 25m
84 2 Ariane de Los Reyes Velke 2006 Bærum 1:19.57 25m
590 3 Joanna Sundqvist 2005 UPSALA S 1:19.20 25m
117 4 Maja Andersen Nordli 2005 SK Speed 1:19.04 50m
115 5 Wilhemina Mekiassen Knuts 2004 SK Speed 1:19.17 50m
637 6 Frida Steen 2005 VÄSBY SS 1:19.39 25m
134 7 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 BOTK-RÖNN 1:20.03 25m
196 8 Emelie Sidén 2005 JÄRFÄLLA S 1:20.19 25m
837 9 Pille-Riin Klaassen 2004 Kalevi Uju 1:20.59 50m
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 18 (22)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:21
61 0 Sofia Heim 2005 Bærum 1:18.52 25m
270 1 Elisa Sundberg 2005 SK NEPTUN 1:17.76 25m
23 2 Embla Baarholm 2004 Trondhjems 1:17.41 50m
605 3 Nike Söderström 2007 UPSALA S 1:16.93 25m
93 4 Silje Heggen Kristengård 2000 Skjetten S 1:16.55 25m
484 5 Marit Seeliger 2005 SÖDERTÄLJE 1:16.92 25m
238 6 Lovisa Edman 2003 SK NEPTUN 1:16.96 25m
50 7 Agnes Eva Björnlund 2004 Bærum 1:17.67 25m
483 8 Elina Tshibanda 2007 SÖDERTÄLJE 1:17.96 25m
591 9 Hilma Wahlström 2006 UPSALA S 1:18.77 25m
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 19 (22)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:23
116 0 Sirin Helsingeng Navelsak 2005 SK Speed 1:16.44 25m
347 1 Ellen Bergman 2005 S77 1:16.16 25m
76 2 Ingrid Cecilia Norheim 2005 Bærum 1:15.70 25m
350 3 Frida Rångeby 2005 S77 1:14.83 25m
585 4 Lisen Myrelid 2005 UPSALA S 1:14.49 25m
110 5 Amina Farahani 2005 SK Speed 1:14.57 25m
109 6 Aurora Gaarder Ekhall 2003 SK Speed 1:15.65 50m
743 7 Anna Dimitriou 2006 SPIF SF 1:16.08 50m
146 8 Sara Strömsöe 2006 FALUN 1:16.31 25m
606 9 Nora Högström 2007 UPSALA S 1:16.54 25m
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 20 (22)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:25
542 0 Ellinor Eldh 2006 SÖDERTÖRN 1:14.12 25m
26 1 Maja Graczyk 2002 Trondhjems 1:13.90 50m
724 2 Emelie Söderström 2003 SPIF SF 1:13.66 25m
455 3 Olivia Ericsson 2006 SUNDSVALL 1:13.35 25m
114 4 Kristina Ingvaldsen Karls 2004 SK Speed 1:13.22 50m
638 5 Elsa Brandt 2006 VÄSBY SS 1:13.29 25m
140 6 Jessika Borbos 2001 FALUN 1:13.54 25m
540 7 Filippa Hanikat 2007 SÖDERTÖRN 1:13.90 25m
286 8 Anna Eneroth 2007 SK NEPTUN 1:14.05 25m
418 9 Lisa Uddeholt 2005 SPÅRVÄGEN 1:14.48 25m
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 21 (22)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:27
402 0 Cornelia Lythell 2003 SPÅRVÄGEN 1:13.07 25m
403 1 Veronica Lythell 2003 SPÅRVÄGEN 1:12.99 25m
408 2 Wilma Eld 2005 SPÅRVÄGEN 1:12.44 50m
640 3 Elsa Svahn 2007 VÄSBY SS 1:11.11 25m
600 4 Clara Frykberg 2005 UPSALA S 1:10.52 25m
360 5 Jeanna Wiell 2001 SALA SS 1:10.70 25m
723 6 Nicole Papachristou 2003 SPIF SF 1:11.39 25m
785 7 Carmen Piiroja 2003 Audentese 1:12.77 50m
86 8 Marina Fiona Walker 2005 Bærum 1:13.00 25m
832 9 Liilia Tõnisson 2004 Kalevi Uju 1:13.20 50m
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 22 (22)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:29
728 0 Maria Bang 2003 SPIF SF 1:10.00 25m
8 1 Maria Raluca Artene 2003 ACS Cipria 1:08.70 50m
397 2 Linnea Lindqvist 2001 SPÅRVÄGEN 1:07.39 25m
797 3 Melissa Priidel 2002 Briis Spor 1:07.05 50m
880 4 Sofia Walsh 2002 SPIF SF 1:06.89 25m
799 5 Katriin Hansalu 2003 Briis Spor 1:07.00 50m
808 6 Sandra Maanurm 2001 Orca Swim 1:07.05 50m
733 7 Liv Asp Olsson 2005 SPIF SF 1:07.70 25m
35 8 Elise Lund 2001 Trondhjems 1:09.91 50m
230 9 Klara Klingberg 2006 LIDINGÖ SK 1:10.02 25m
2019-06-28 14:51:30 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner