2019-11-22   07:16:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Glostrup Forårs Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 15
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Glostrup Forårscup 2019    Udskriftsdato  04 maj 2019   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  08:27   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 maj 2019         
 
 
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer  Finaler (14) 
Vejledende starttid 13:51 
Heat 1 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
132  Dicte Thaysen Højberg  2010  1024AG  GSK    25m   
127  Carmen Grønkjær Thomsen  2011  1170AB  GSK    25m   
223  Tilde Jespersen Trangbæk  2011  1122AB  VEST    25m   
               
               

 
Heat 2 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
126  Vera Juel Øllgaard  2011  1168AB  GSK    25m   
24  Josefine Jaakkonen Nielsen  2009  0906BA  NÆSTVED    25m   
131  Victoria Christensen  2011  1174AB  GSK    25m   
234  Victoria Sinding Vetlov  2009  0988BA  VEST    25m   
15  Clara Munkholm Larsen  2009  0976AG  NÆSTVED    25m   
               

 
Heat 3 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
220  Milla Djupnes  2010  1002AF  VEST    25m  1:14.88 
215  Ina Højsteen  2010  1068AB  VEST    25m  1:06.37 
114  Asta Kruse Enemærke  2010  1016AB  GSK    25m  1:03.76 
211  Mia Kristensen  2009  0958AE  VEST    25m  1:03.87 
14  Alba Mayland  2010  1090AF  NÆSTVED    25m  1:14.81 
150  Sofie Nygaard Kofoed  2010  1062AF  AIF    25m  1:21.15 

 
Heat 4 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
149  Jensine Højmark Skaaning  2008  0844AO  AIF    25m  1:01.56 
218  Lissie Murphy  2010  1074AD  VEST    25m  1:00.82 
73  Caroline Engsbro  2010  1054AD  GREVE    25m  59.88 
162  Sofia Lund Østergaard  2009  0922AJ  TRITON B    25m  1:00.59 
155  Linoy Bitton  2009  0938AH  TRITON B    50m  1:01.52 
233  Sally Anna Usinger  2008  0898AR  VEST    25m  1:02.83 

 
Heat 5 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
74  Ronja B Hansen  2010  1044AD  GREVE    25m  58.43 
124  Nora Rosenkrantz  2010  1018AD  GSK    25m  57.72 
141  Helena Fritz Larsen  2007  0792AO  AIF    25m  57.42 
65  Madeleine Schou  2008  0848AS  HASLEV    25m  57.71 
145  Ingrid Schultz  2010  1074AC  AIF    25m  57.95 
75  Josephine Madsen  2009  0928AG  GREVE    25m  59.45 

 
Heat 6 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
55  Kira Weiss  2009  0948AH  ISHØJ    25m  57.25 
68  Caroline Damhøj Andersen  2008  0824AG  GREVE    25m  56.24 
41  Tilde Kjærsgaatd Jensen  2009  0982AB  KØGE    25m  55.68 
176  Mie Neergaard  2010  1084AD  TUNE    25m  55.96 
109  Natalie Meyer  2009  0944AC  GSK    25m  56.67 
203  Cecilia Janning  2009  0968AE  VEST    25m  57.33 

 
Heat 7 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
111  Rosalina M. Postgaard  2010  1088AA  GSK    25m  55.48 
106  Lisa Koerver Schmidt  2009  0916AB  GSK    25m  54.72 
140  Marie Munk  2008  0818AD  AIF    50m  54.31 
115  Ella Kruse Enemærke  2010  1006AB  GSK    50m  54.45 
22  Silke Holmgaard  2007  0766AS  NÆSTVED    25m  55.40 
39  Mynte Skovager Sveigaard  2009  0972AB  KØGE    25m  55.54 

 
Heat 8 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
64  Edith Seedorff  2008  0876AB  HASLEV    25m  53.59 
17  Maja Lund Nielsen  2010  1026AC  NÆSTVED    25m  53.17 
187  Liva Yri  2008  0852AF  VEST    50m  52.38 
160  Bettina M. V. Olsen  2009  0912AG  TRITON B    50m  52.94 
76  Sarah Budolph Olsen  2009  0918AG  GREVE    25m  53.53 
123  Thilde Bødiker  2009  0924AH  GSK    25m  54.13 

 
Heat 9 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
207  Frida Christoffersen  2009  0906AC  VEST    25m  51.47 
69  Mathilde Dithmar  2009  0902AC  GREVE    25m  51.26 
183  Hannah Bjørneboe  2007  0712AN  VEST    50m  50.09 
36  Frederikke Schwaner-Hanse  2008  0878AN  KØGE    25m  50.98 
19  Merle Dahlmann  2007  0742AP  NÆSTVED    25m  51.29 
113  Ann-Louise Schledermann  2009  0964AC  GSK    25m  51.76 

 
Heat 10 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
165  Sarah Rindum  2009  0922AG  TRITON B    50m  50.00 
202  Caroline Stefansen  2009  0902AF  VEST    25m  49.09 
175  Frida Kirkegaard  2010  1064AD  TUNE    25m  47.69 
40  Nia Sommer  2010  1074AA  KØGE    25m  47.71 
171  Sofia Linnea B. Pedersen  2009  0942AC  TUNE    25m  49.96 
164  Josefine Nyegaard  2008  0808AR  TRITON B    50m  50.07 

 
Heat 11 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
133  Emma Riis  2005  0546AG  AIF    25m  46.07 
144  Mille Bækmark  2008  0824AL  AIF    25m  45.68 
96  Emma Westarp Zornhagen  2007  0794AJ  GSK    25m  45.27 
157  Helena Gagnér  2008  0884AJ  TRITON B    50m  45.64 
91  Ida Celine Sangstad Holst  2007  0716AF  GSK    25m  45.99 
34  Amalie Haack  2007  0762AT  KØGE    25m  47.15 

 
Heat 12 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
208  Luka Revitz  2008  0866AH  VEST    25m  44.25 
172  Luna Madrid Poulsen  2009  0972AC  TUNE    25m  43.46 
181  Freja Kobbernagel  2008  0806AD  VEST    25m  42.74 
137  Freja Johanna Kepser  2005  0544AS  AIF    25m  43.12 
206  Frederikke M. Rasmussen  2008  0884AH  VEST    25m  43.52 
13  Merle Holmgaard  2005  0538AO  NÆSTVED    25m  45.02 

 
Heat 13 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
10  Masha Jul Pedersen  2006  0684AG  NÆSTVED    50m  41.76 
178  Agnes Højsteen  2007  0714AE  VEST    50m  40.61 
189  Maya Amstrup Riis  2007  0708AA  VEST    25m  37.94 
32  Anna Steen Petersen  2007  0706AH  KØGE    25m  39.59 
Freja Katrine Raunholt  2006  0692AP  NÆSTVED    50m  41.01 
103  Nynne Bugge  2008  0832AF  GSK    25m  42.17 

 
Heat 14 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Leonora Franck  2006  0658AH  NÆSTVED    25m  37.32 
85  Malouca Laura Bruun  2007  0714AF  GSK    25m  36.23 
Liva Mayland  2006  0622AK  NÆSTVED    25m  34.65 
227  Liva Gottorp Sørensen  2006  0694AD  VEST    25m  35.37 
117  Isabell Hansen  2007  0754AS  GSK    25m  37.01 
47  Mathilde Pedersen  2007  0796AO  KØGE    25m  37.94 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  04 maj 2019 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark