2019-11-22   07:21:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Glostrup Forårs Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 22
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Glostrup Forårscup 2019    Udskriftsdato  05 maj 2019   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  08:09   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 maj 2019         
 
 
 
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
232  Ronas Cetinkaya  2010  1007AB  VEST    25m   
213  Oliver Hentzen Tordrup  2008  0897AI  VEST    25m   
129  Storm Bachman Holmtoft  2010  1041AD  GSK    25m   
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
128  Oscar G. Lopez Nielsen  2010  1039AD  GSK    25m   
286  Rasmus Kohave Sørensen  2010  1081AC  TRITON B    25m   
217  Jonas Packert-Frandsen  2009  0907AE  VEST    25m  1:37.59 
288  Mads Emil Wohlfahrt  2006  0669AE  TRITON B    25m   
63  Niklas Aagaard Sørensen  2008  0893AE  HASLEV    25m   
118  Alfred Klie Holde  2009  0957AD  GSK    25m   

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
70  Semih Güven Karaibrahim  2009  0935AD  GREVE    25m  1:19.06 
212  Noah Nygaard  2008  0807AE  VEST    25m  1:12.38 
167  Oliver Christensen  2009  0963AF  TRITON B    50m  1:10.72 
120  Mathias Kirkebæk Korgaard  2010  1097AB  GSK    25m  1:12.26 
210  Mads Ulslev Parbst  2008  0871AD  VEST    25m  1:15.15 
222  Noah Kobbernagel  2011  1147AA  VEST    25m  1:35.75 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
28  David Larsen  2007  0753AE  KØGE    25m  1:01.47 
173  Mikkel Olsen  2009  0993AD  TUNE    25m  57.72 
98  Jonathan V Ahm-Jantzen  2009  0949AA  GSK    25m  52.35 
100  Anders Koch Jensen  2008  0841AD  GSK    25m  54.08 
201  Bertram J. Trangbæk  2009  0953AD  VEST    25m  1:00.13 
119  Henry Karll Jensen  2011  1157AA  GSK    25m  1:05.09 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Jeppe Nielsen  2007  0765AI  NÆSTVED    25m  50.31 
192  Peter Damsø  2007  0761AF  VEST    25m  49.09 
158  Jonas Wilms Jensen  2007  0717AD  TRITON B    25m  47.15 
251  Alexander Gadeberg Buur  2008  0833AC  HOVEDSTAD    25m  47.37 
252  Esben Trærup Andersen  2007  0769AJ  HOVEDSTAD    25m  50.00 
102  Tristan Nygaard  2008  0891AD  GSK    25m  51.40 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
26  Carl Gustav Christensen  2007  0775AC  KØGE    25m  46.80 
243  Finn Elbo Card  2005  0599AB  HOVEDSTAD    25m  45.57 
97  Alexander Oxenbøll  2006  0669AL  GSK    25m  42.27 
153  Oscar David Morthorst  2007  0753AF  TRITON B    50m  42.74 
50  Hjalte Lildballe Møller  2007  0733AA  KØGE    25m  45.63 
209  Mads Duer Laurberg  2008  0865AE  VEST    25m  47.03 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
84  Viktor Fenger-Grøn  2006  0619AG  GSK    25m  41.96 
179  Carl Emil Ljungdahl  2006  0625AB  VEST    25m  38.77 
221  Axel Føns Voss  2005  0517AL  VEST    25m  37.43 
188  Magnus Rasmussen  2006  0675AD  VEST    25m  37.86 
228  Mauritz Otzen  2005  0515AN  VEST    25m  39.41 
246  Carl Johan Zahll Larsen  2003    HOVEDSTAD    25m  42.00 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark