2019-11-22   10:13:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Glostrup Forårs Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 25
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Glostrup Forårscup 2019    Udskriftsdato  05 maj 2019   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  08:09   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 maj 2019         
 
 
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer  Finaler (16) 
Heat 1 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
132  Dicte Thaysen Højberg  2010  1024AG  GSK    25m   
233  Sally Anna Usinger  2008  0898AR  VEST    25m   
149  Jensine Højmark Skaaning  2008  0844AO  AIF    25m   
287  Sofie Kohave Sørensen  2007  0708AQ  TRITON B    25m   
               

 
Heat 2 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
127  Carmen Grønkjær Thomsen  2011  1170AB  GSK    25m   
131  Victoria Christensen  2011  1174AB  GSK    25m   
125  Amalie Pleidrup Johansen  2010  1068AD  GSK    25m   
65  Madeleine Schou  2008  0848AS  HASLEV    25m   
123  Thilde Bødiker  2009  0924AH  GSK    25m   
234  Victoria Sinding Vetlov  2009  0988BA  VEST    25m   

 
Heat 3 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
220  Milla Djupnes  2010  1002AF  VEST    25m  2:53.94 
218  Lissie Murphy  2010  1074AD  VEST    25m  2:25.53 
145  Ingrid Schultz  2010  1074AC  AIF    25m  2:08.08 
74  Ronja B Hansen  2010  1044AD  GREVE    25m  2:14.32 
215  Ina Højsteen  2010  1068AB  VEST    25m  2:25.92 
258  Sirid M. W. Christiansen  2009  0942AB  HOVEDSTAD    25m  22:00.00 

 
Heat 4 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
161  Karoline Koch Juhl  2009  0994AF  TRITON B    25m  2:02.48 
270  Sofia Samsøe Hinsby  2007    HOVEDSTAD    25m  2:00.00 
64  Edith Seedorff  2008  0876AB  HASLEV    25m  1:55.32 
176  Mie Neergaard  2010  1084AD  TUNE    25m  1:56.58 
267  Selma Lærkelund Hansen  2008    HOVEDSTAD    25m  2:00.00 
75  Josephine Madsen  2009  0928AG  GREVE    25m  2:03.06 

 
Heat 5 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
17  Maja Lund Nielsen  2010  1026AC  NÆSTVED    25m  1:49.47 
73  Caroline Engsbro  2010  1054AD  GREVE    25m  1:47.70 
266  Rose Gram Hansen  2005  0514AZ  HOVEDSTAD    25m  1:46.77 
20  Nanna Toft  2007  0758AR  NÆSTVED    25m  1:47.69 
142  Thea Fritz Larsen  2009  0928AB  AIF    25m  1:47.92 
257  Isolde B. W. Christensen  2007  0782AF  HOVEDSTAD    25m  1:54.00 

 
Heat 6 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
76  Sarah Budolph Olsen  2009  0918AG  GREVE    25m  1:46.19 
255  Caroline Bjørsted  2007    HOVEDSTAD    25m  1:45.00 
265  Nora L. Budtz Haller  2007  0796AL  HOVEDSTAD    25m  1:45.00 
272  Ida Englund Kickbusch  2007    HOVEDSTAD    25m  1:45.00 
254  Charlotte Beck  2008    HOVEDSTAD    25m  1:45.00 
111  Rosalina M. Postgaard  2010  1088AA  GSK    25m  1:46.65 

 
Heat 7 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
68  Caroline Damhøj Andersen  2008  0824AG  GREVE    25m  1:43.99 
71  Anna Eirfeldt  2009  0952AF  GREVE    25m  1:41.24 
69  Mathilde Dithmar  2009  0902AC  GREVE    25m  1:40.37 
124  Nora Rosenkrantz  2010  1018AD  GSK    25m  1:40.40 
171  Sofia Linnea B. Pedersen  2009  0942AC  TUNE    25m  1:42.30 
259  Vilma Brix Dauberg  2005    HOVEDSTAD    25m  1:45.00 

 
Heat 8 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
253  Freja Max Andersen  2003    HOVEDSTAD    25m  1:40.00 
143  Isabella Lindgreen  2007  0718AQ  AIF    25m  1:38.47 
105  Vega Deneke Kure  2009  0994AB  GSK    25m  1:37.15 
278  Freja Olsen  2005    HOVEDSTAD    25m  1:38.24 
175  Frida Kirkegaard  2010  1064AD  TUNE    25m  1:39.28 
279  Candice Painvin  2008    HOVEDSTAD    25m  1:40.00 

 
Heat 9 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
282  Caroline Sofie Sørensen  2008    HOVEDSTAD    25m  1:35.00 
58  Camila Hansen  2006  0624AL  HASLEV    25m  1:34.85 
107  Liva Friche Christensen  2008  0848AF  GSK    25m  1:32.63 
144  Mille Bækmark  2008  0824AL  AIF    25m  1:34.62 
277  Anna Obel  2006    HOVEDSTAD    25m  1:35.00 
187  Liva Yri  2008  0852AF  VEST    50m  1:35.63 

 
Heat 10 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
276  Linnea Nielsen  2005    HOVEDSTAD    25m  1:32.20 
275  Clara Dam Lukowski  2007    HOVEDSTAD    25m  1:32.02 
18  Martine Foged  2009  0994AE  NÆSTVED    25m  1:30.21 
185  Ila Murphy  2007  0748AJ  VEST    50m  1:31.03 
180  Emma de Palo-Jonas  2008  0834AF  VEST    25m  1:32.10 
190  Merle Otzen  2008  0856AH  VEST    50m  1:32.50 

 
Heat 11 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
183  Hannah Bjørneboe  2007  0712AN  VEST    50m  1:28.92 
285  Alma Aabenhus  2005    HOVEDSTAD    25m  1:24.15 
Asta Lund Nielsen  2008  0836AF  NÆSTVED    50m  1:23.37 
91  Ida Celine Sangstad Holst  2007  0716AF  GSK    25m  1:23.72 
170  Jasmin A. Didriksen  2009  0998AB  TUNE    25m  1:26.55 
172  Luna Madrid Poulsen  2009  0972AC  TUNE    25m  1:29.90 

 
Heat 12 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
271  Andrea Mathilde Jensen  2006    HOVEDSTAD    25m  1:22.53 
103  Nynne Bugge  2008  0832AF  GSK    25m  1:20.73 
273  Emiline Kodal  2005  0584AZ  HOVEDSTAD    25m  1:20.63 
11  Mathilde Bendtsen  2007  0758AC  NÆSTVED    25m  1:20.68 
112  Klara Rasmussen  2008  0868AG  GSK    25m  1:21.85 
16  Kamilla Lindemann  2007  0758AQ  NÆSTVED    25m  1:23.28 

 
Heat 13 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Freja Katrine Raunholt  2006  0692AP  NÆSTVED    50m  1:19.20 
10  Masha Jul Pedersen  2006  0684AG  NÆSTVED    50m  1:18.84 
284  Hannah Vestergaard  2005  0564AZ  HOVEDSTAD    25m  1:18.48 
262  Nelli Zsigri Dyndgaard  2006  0674AB  HOVEDSTAD    25m  1:18.69 
27  Augusta Bollmann  2009  0932AA  KØGE    25m  1:19.18 
137  Freja Johanna Kepser  2005  0544AS  AIF    25m  1:20.38 

 
Heat 14 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Leonora Franck  2006  0658AH  NÆSTVED    50m  1:14.91 
Dicte Maar  2006  0672AK  NÆSTVED    25m  1:13.94 
226  Marie Nissov-Johansen  2006  0626AD  VEST    50m  1:11.79 
92  Anna Fiona Nybøll  2007  0736AF  GSK    25m  1:12.70 
191  Mikkeline H. Jacobsen  2007  0788AC  VEST    25m  1:14.10 
178  Agnes Højsteen  2007  0714AE  VEST    50m  1:17.76 

 
Heat 15 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
117  Isabell Hansen  2007  0754AS  GSK    25m  1:11.35 
229  Natascha Packert-Frandsen  2005  0588AJ  VEST    50m  1:10.10 
245  Nanette Skou Clausen  2005  0514AE  HOVEDSTAD    50m  1:09.72 
227  Liva Gottorp Sørensen  2006  0694AD  VEST    25m  1:10.04 
224  Anna Blom Bygum  2006  0682AI  VEST    50m  1:10.31 
30  Mejse Jakobsen  2007  0712AA  KØGE    25m  1:11.51 

 
Heat 16 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
82  Leonora M Postgaard  2006  0666AD  GSK    25m  1:09.01 
231  Rikke Therp  2006  0628AF  VEST    25m  1:07.18 
197  Ella Gohr Metz  2005  0542AS  VEST    25m  1:05.79 
85  Malouca Laura Bruun  2007  0714AF  GSK    25m  1:06.55 
Iben Lund Nielsen  2006  0636AM  NÆSTVED    25m  1:08.51 
83  Regitze Rosenkrantz  2006  0692AG  GSK    25m  1:09.71 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark