2019-11-21   05:24:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Glostrup Forårs Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 5
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Glostrup Forårscup 2019    Udskriftsdato  04 maj 2019   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  08:27   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 maj 2019         
 
 
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer  Finaler (9) 
Vejledende starttid 10:54 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
150  Sofie Nygaard Kofoed  2010  1062AF  AIF    25m   
131  Victoria Christensen  2011  1174AB  GSK    25m   
126  Vera Juel Øllgaard  2011  1168AB  GSK    25m   
223  Tilde Jespersen Trangbæk  2011  1122AB  VEST    25m   
234  Victoria Sinding Vetlov  2009  0988BA  VEST    25m   
132  Dicte Thaysen Højberg  2010  1024AG  GSK    25m   

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
220  Milla Djupnes  2010  1002AF  VEST    25m  2:36.83 
149  Jensine Højmark Skaaning  2008  0844AO  AIF    25m  2:20.88 
111  Rosalina M. Postgaard  2010  1088AA  GSK    25m  2:14.88 
218  Lissie Murphy  2010  1074AD  VEST    25m  2:17.81 
215  Ina Højsteen  2010  1068AB  VEST    25m  2:31.05 
127  Carmen Grønkjær Thomsen  2011  1170AB  GSK    25m   

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
74  Ronja B Hansen  2010  1044AD  GREVE    25m  2:10.66 
171  Sofia Linnea B. Pedersen  2009  0942AC  TUNE    25m  2:05.56 
55  Kira Weiss  2009  0948AH  ISHØJ    25m  2:02.85 
160  Bettina M. V. Olsen  2009  0912AG  TRITON B    50m  2:04.61 
114  Asta Kruse Enemærke  2010  1016AB  GSK    25m  2:08.29 
145  Ingrid Schultz  2010  1074AC  AIF    25m  2:11.53 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
68  Caroline Damhøj Andersen  2008  0824AG  GREVE    25m  2:01.82 
110  Maiken Stoel Nielsen  2009  0954AC  GSK    25m  1:59.83 
187  Liva Yri  2008  0852AF  VEST    25m  1:55.10 
17  Maja Lund Nielsen  2010  1026AC  NÆSTVED    25m  1:57.32 
176  Mie Neergaard  2010  1084AD  TUNE    25m  2:01.56 
166  Nellie Fisker  2006  0694AQ  TRITON B    50m  2:02.09 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
180  Emma de Palo-Jonas  2008  0834AF  VEST    25m  1:52.01 
23  Vigga Petersen  2009  0956AD  NÆSTVED    25m  1:48.67 
175  Frida Kirkegaard  2010  1064AD  TUNE    25m  1:45.85 
142  Thea Fritz Larsen  2009  0928AB  AIF    25m  1:47.25 
177  Matilde Wendelboe Træde  2008  0862AO  TUNE    25m  1:51.56 
104  Maya Bøving-Gryberg  2009  0984AB  GSK    25m  1:53.74 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
18  Martine Foged  2009  0994AE  NÆSTVED    25m  1:43.10 
190  Merle Otzen  2008  0856AH  VEST    50m  1:42.00 
13  Merle Holmgaard  2005  0538AO  NÆSTVED    25m  1:39.47 
170  Jasmin A. Didriksen  2009  0998AB  TUNE    25m  1:40.57 
105  Vega Deneke Kure  2009  0994AB  GSK    25m  1:43.07 
183  Hannah Bjørneboe  2007  0712AN  VEST    50m  1:45.65 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
31  Vica Lucie Axen  2008  0808AC  KØGE    50m  1:34.47 
103  Nynne Bugge  2008  0832AF  GSK    25m  1:33.55 
Dicte Maar  2006  0672AK  NÆSTVED    25m  1:26.03 
178  Agnes Højsteen  2007  0714AE  VEST    50m  1:27.98 
107  Liva Friche Christensen  2008  0848AF  GSK    25m  1:34.35 
96  Emma Westarp Zornhagen  2007  0794AJ  GSK    25m  1:38.11 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
42  Rebekka Roed  2007  0732AA  KØGE    25m  1:22.80 
83  Regitze Rosenkrantz  2006  0692AG  GSK    25m  1:21.24 
Leonora Franck  2006  0658AH  NÆSTVED    25m  1:21.04 
12  Mathilde Ludvigsen  2006  0616AM  NÆSTVED    50m  1:21.21 
191  Mikkeline H. Jacobsen  2007  0788AC  VEST    25m  1:22.01 
Freja Katrine Raunholt  2006  0692AP  NÆSTVED    25m  1:25.02 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Iben Lund Nielsen  2006  0636AM  NÆSTVED    50m  1:18.65 
85  Malouca Laura Bruun  2007  0714AF  GSK    25m  1:17.74 
79  Thea Mikkelsen  2005  0576AG  GSK    25m  1:11.32 
231  Rikke Therp  2006  0628AF  VEST    25m  1:16.58 
Liva Mayland  2006  0622AK  NÆSTVED    25m  1:17.92 
47  Mathilde Pedersen  2007  0796AO  KØGE    25m  1:19.59 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  04 maj 2019 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark