2019-08-22   16:40:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 Lördag 1/6 Klockan 16.00 (Insim kl. 14.30)

Document
Heatlista
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar
Final 1 (5)
DR MSSF 24.61 Jonthan Kling 1993 Örebro SA Norrköping 2016-07-07
JDR MSSF 25.17 Jonathan Kling 1993 Örebro SA Jönköping 2013-05-18
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:19
1 50m
211 2 André Gradin 1994 ÖSA 26.17 25m
147 3 Felix Do 2004 UPSALA S 32.30 50m
238 4 David Eriksson 2004 HK SIM 31.82 50m
82 5 Gabriel Hökemyr 2002 KARLSKO SF 31.82 50m
158 6 Lukas  Höglund 2004 UPSALA S 32.84 50m
7 50m
8 50m
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar Final 2 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
16:20
Anm tid
Start ca:
81 1 Oskar Högqvist 2003 KARLSKO SF 31.73 50m
189 2 Tom Dijkhuizen 2003 VÄSTERÅS 31.50 50m
142 3 Andreas  Savin 2003 UPSALA S 31.18 50m
240 4 Artur Romin 2003 STRÄNGNÄS 30.96 50m
187 5 Peter Khabarov 2002 VÄSTERÅS 31.15 50m
136 6 Roman Milkin 1999 UPSALA S 31.32 50m
140 7 Johan Ljunggren 2001 UPSALA S 31.66 50m
116 8 Lucas Humling 2005 SANDVIKEN 31.82 50m
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar Final 3 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:21
180 1 Per Granlund 2002 VÄSTERÅS 29.99 50m
226 2 Anton Svennberg 2002 ÖSA 29.62 50m
104 3 Jakob Hanson 2002 SALA SS 29.48 50m
1 4 Martin Schön 2003 BOLLNÄS SS 29.40 50m
212 5 Simon Baastad 2002 ÖSA 29.42 50m
245 6 Gustaf Sandström 2003 HUDIKSVALL 29.59 50m
24 7 Axel Thorsén 2003 ESKILSTUNA 29.78 50m
127 8 Erik Mulikov 2005 SÄFFLE SS 30.04 50m
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar Final 4 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:22
125 1 Daniel Lithner 2001 SÄFFLE SS 29.31 50m
230 2 Parsa Najafi 1999 ÖSA 29.22 50m
228 3 Rudolfs Stupans 1999 ÖSA 28.71 50m
123 4 Ludvig Nyrén 1997 SÄFFLE SS 28.21 50m
213 5 Anton Wallin 2000 ÖSA 28.32 50m
80 6 Oscar  Björstam 2003 KARLSKO SF 28.83 50m
159 7 Danny Simaleza 2005 UPSALA S 29.23 50m
184 8 Jonathan Holmberg 2000 VÄSTERÅS 29.33 50m
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar Final 5 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:23
77 1 Igor Blagojevic 2000 KARLSKO SF 27.54 50m
101 2 Jonathan Douib 2000 SALA SS 27.23 50m
64 3 Marcus Ålenius 2001 GÄVLE SS 25.66 50m
83 4 Erik Gissén 1992 KARLSTAD 24.94 50m
9 5 William Brand 1998 ESKILSTUNA 25.33 50m
178 6 Gellert Szabo 2001 VÄSTERÅS 26.99 50m
68 7 Melker Rosengren 2003 GÄVLE SS 27.49 50m
188 8 Lucas Sterling 2004 VÄSTERÅS 27.75 50m
2019-06-01 14:04:41 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner