2019-08-22   16:38:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 Lördag 1/6 Klockan 16.00 (Insim kl. 14.30)

Document
Heatlista
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019
Gren 17, 100m Frisim Damer
Final 1 (9)
DR MSSF 56.55 Sara  Junevik 2000 Falu SS Landskrona 2018-07-08
JDR MSSF 56.55 Sara Junevik 2000 Falu SS Landskrona 2018-07-08
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:20
1 50m
2 50m
160 3 Sofia Högdin 2004 UPSALA S 1:07.85 25m
133 4 Amanda Orban 2005 SÄFFLE SS 1:12.78 50m
130 5 Sofie Leander 2005 SÄFFLE SS 1:21.02 50m
6 50m
7 50m
8 50m
Gren 17, 100m Frisim Damer Final 2 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
17:22
Anm tid
Start ca:
5 1 Emily Sandberg 2004 BÅLSTA SK 1:10.97 50m
166 2 Ida Svensson 2006 UPSALA S 1:10.58 50m
224 3 Alina Umbaeva 2005 ÖSA 1:10.27 50m
157 4 Hilma Wahlström 2006 UPSALA S 1:09.45 50m
131 5 Ebba Locken 2006 SÄFFLE SS 1:09.76 50m
67 6 Maja  Nilsson 2003 GÄVLE SS 1:10.57 50m
203 7 Wilda Furberg 2003 VÄSTERÅS 1:10.64 50m
8 50m
Gren 17, 100m Frisim Damer Final 3 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:23
144 1 Alma Bergqvist 2005 UPSALA S 1:09.33 50m
172 2 Sofia Båvenäs 2002 VÄSTERÅS 1:08.26 50m
33 3 Sammi Thai 2005 ESKILSTUNA 1:08.14 50m
35 4 Maja Björkbacka 2005 ESKILSTUNA 1:07.91 50m
25 5 Lovisa Laine 2005 ESKILSTUNA 1:07.94 50m
93 6 Elise Tegin 2004 LINDESBERG 1:08.20 50m
119 7 Moa Kvarnlöf 2004 SANDVIKEN 1:08.84 50m
152 8 Matilda Holmström 2005 UPSALA S 1:09.44 50m
Gren 17, 100m Frisim Damer Final 4 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:25
85 1 Joline Bakken 2005 KARLSTAD 1:07.80 50m
111 2 Cassandra Sjösten 2003 SALA SS 1:07.56 50m
118 3 Saga Boråker 2004 SANDVIKEN 1:07.23 50m
141 4 Matilda Lantz 2002 UPSALA S 1:06.11 50m
129 5 Tilde Halldan 2005 SÄFFLE SS 1:06.77 50m
163 6 Nike Söderström 2007 UPSALA S 1:07.46 50m
139 7 Salma Gabot 2001 UPSALA S 1:07.68 50m
156 8 Joanna Sundqvist 2005 UPSALA S 1:07.87 50m
Gren 17, 100m Frisim Damer Final 5 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:26
185 1 Emilia Boberg 2002 VÄSTERÅS 1:05.81 50m
154 2 Sofia  Wennerberg 2005 UPSALA S 1:05.67 50m
75 3 Tuva Blomdahl 2004 HARNÄS SKU 1:05.60 50m
90 4 Agnes Wilde 2005 KARLSTAD 1:05.03 50m
193 5 Astrid Engström 2004 VÄSTERÅS 1:05.15 50m
6 6 Alma Norgren 2004 BÅLSTA SK 1:05.61 50m
87 7 Miranda Wahlstedt 2006 KARLSTAD 1:05.80 50m
78 8 Sanna Lekberg 2001 KARLSKO SF 1:06.11 50m
Gren 17, 100m Frisim Damer Final 6 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
17:28
Anm tid
Start ca:
115 1 Agnes Humling 2000 SANDVIKEN 1:04.81 50m
186 2 Edith Engström 2002 VÄSTERÅS 1:04.81 50m
76 3 Alexandra Kinell 2000 KARLSKO SF 1:04.66 50m
3 4 Louise Haglöv 2003 BORLÄNGE 1:04.57 50m
36 5 Elin Sand 2002 ESKILSTUNA 1:04.64 50m
237 6 Linnea Larsson 2005 HK SIM 1:04.67 50m
192 7 Matilda Olausson 2004 VÄSTERÅS 1:04.81 50m
202 8 Tara Klarbo Egan 2005 VÄSTERÅS 1:04.99 50m
Gren 17, 100m Frisim Damer Final 7 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:30
89 1 Linnea Lindberg 2005 KARLSTAD 1:04.26 50m
122 2 Petra Johansson 1997 SÄFFLE SS 1:03.95 50m
26 3 Elsa Staaf 2003 ESKILSTUNA 1:03.85 50m
34 4 Elin Logander 2005 ESKILSTUNA 1:03.54 50m
55 5 Amanda Jobs 2003 FALUN 1:03.79 50m
217 6 Emma Cullberg 2002 ÖSA 1:03.92 50m
145 7 Linnea Bergqvist 2003 UPSALA S 1:04.21 50m
29 8 Felicia Maultasch 2003 ESKILSTUNA 1:04.32 50m
Gren 17, 100m Frisim Damer Final 8 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:31
20 1 Josefin Fundberg 2004 ESKILSTUNA 1:03.31 50m
214 2 Magdalena Hagsten Skarda 2003 ÖSA 1:02.62 50m
30 3 Alva Abrahamsson 2004 ESKILSTUNA 1:01.92 50m
10 4 Wilma Wennerberg 2001 ESKILSTUNA 1:01.63 50m
15 5 Frida Gustafsson 2001 ESKILSTUNA 1:01.71 50m
181 6 Emelie Hellgren 2001 VÄSTERÅS 1:02.35 50m
58 7 Ella Sjöbom 2005 GRUMS SS 1:02.68 50m
11 8 Amanda Kullman 2000 ESKILSTUNA 1:03.38 50m
Gren 17, 100m Frisim Damer Final 9 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:33
191 1 Felicia Rogell 2003 VÄSTERÅS 1:00.94 50m
56 2 Julia Lindgren 2004 FALUN 1:00.47 50m
179 3 Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS 59.12 50m
7 4 Lisa Eriksson 1998 ESKILSTUNA 58.88 50m
8 5 Anna Eriksson 1999 ESKILSTUNA 58.95 50m
103 6 Lisa Nystrand 2006 SALA SS 1:00.13 50m
17 7 Maja Eriksson 2002 ESKILSTUNA 1:00.77 50m
175 8 Filippa Sterling 2002 VÄSTERÅS 1:01.07 50m
2019-06-01 14:04:43 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner