2019-08-22   16:43:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 Lördag 1/6 Klockan 16.00 (Insim kl. 14.30)

Document
Startlista
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019
13 50m Fjärilsim Damer Seniorr
DR MSSF 26.18 Sara Junevik 2000 Falu SS Indianapolis 2017-08-26
JDR MSSF 26.18 Sara Junevik 2000 Falu SS Indianapolis 2017-08-26
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 8 Anna Eriksson Eskilstuna Simklubb 1999 AI0499 50m 28.09
2 179 Elvira Mörtstrand Västerås Simsällskap 2003 AH9603 50m 28.35
3 7 Lisa Eriksson Eskilstuna Simklubb 1998 AN3898 50m 28.90
4 15 Frida Gustafsson Eskilstuna Simklubb 2001 AM5401 50m 29.15
5 56 Julia Lindgren Falu Simsällskap 2004 AN0604 50m 29.73
6 26 Elsa Staaf Eskilstuna Simklubb 2003 AV2203 50m 30.04
7 76 Alexandra Kinell Karlskoga Simförening 2000 AF2200 50m 30.30
8 175 Filippa Sterling Västerås Simsällskap 2002 AE7402 50m 30.43
9 223 Josefina Näsén Örebro Simallians 2005 AF7805 50m 30.50
10 66 Lisa Löf Gävle Simsällskap 2004 AP3404 50m 30.53
11 55 Amanda Jobs Falu Simsällskap 2003 AK0203 50m 30.64
12 217 Emma Cullberg Örebro Simallians 2002 BA8202 50m 30.73
13 122 Petra Johansson Säffle Simsällskap 1997 AF3897 50m 30.89
14 11 Amanda Kullman Eskilstuna Simklubb 2000 AN3400 50m 31.01
15 106 Elvira Dalin Sala Simsällskap 2003 AO8803 50m 31.11
16 14 Adina Nyström Eskilstuna Simklubb 1999 BD3699 50m 31.26
17 20 Josefin Fundberg Eskilstuna Simklubb 2004 AC2604 50m 31.52
18 141 Matilda Lantz Upsala Simsällskap 2002 AP6802 50m 31.66
19 221 Julia Månsson Örebro Simallians 2002 BL9202 50m 31.92
20 111 Cassandra Sjösten Sala Simsällskap 2003 BR8803 50m 32.03
21 58 Ella Sjöbom Grums Simsällskap 2005 AH3605 50m 32.15
22 190 Lina Rehnman Västerås Simsällskap 2002 AZ4802 50m 32.17
23 155 Klara Pettersson Upsala Simsällskap 2004 AU6204 50m 32.36
24 172 Sofia Båvenäs Västerås Simsällskap 2002 AD9802 50m 32.40
25 3 Louise Haglöv Borlänge Simsällskap 2003 BC9603 50m 32.63
26 25 Lovisa Laine Eskilstuna Simklubb 2005 AB9405 50m 32.75
27 186 Edith Engström Västerås Simsällskap 2002 AW7802 50m 32.86
28 193 Astrid Engström Västerås Simsällskap 2004 AK0604 50m 32.88
29 115 Agnes Humling Sandvikens Sim o Hoppklubb 2000 AV2400 50m 33.19
30 239 Emelie Widhe Strängnäs Simklubb 2001 AN0401 50m 33.24
31 192 Matilda Olausson Västerås Simsällskap 2004 AI0604 50m 33.48
32 149 Vera Hermansson Upsala Simsällskap 2003 AY1603 50m 33.54
33 126 Ida Lithner Säffle Simsällskap 2004 AB6204 50m 33.63
34 93 Elise Tegin Lindesbergs Simsällskap 2004 AL2804 50m 33.82
35 229 Alma Mühr Örebro Simallians 2005 BI0405 50m 34.13
36 5 Emily Sandberg Bålsta Simklubb 2004 AH2204 50m 34.24
37 237 Linnea Larsson Hallsberg Kumla Simklubb 2005 AM9205 50m 34.39
38 148 Amanda Viksten Upsala Simsällskap 2004 AK8604 50m 34.63
39 32 Sigrid Bengtsson Eskilstuna Simklubb 2005 AI3205 50m 34.94
40 118 Saga Boråker Sandvikens Sim o Hoppklubb 2004 AN1604 50m 34.96
41 37 Ronja Eir Kristjánsdóttir-
Larsén
Eskilstuna Simklubb 2006 BB2406 50m 34.96
42 200 Cecilia Brunzell Västerås Simsällskap 2006 AF7806 50m 35.44
43 6 Alma Norgren Bålsta Simklubb 2004 AR6404 50m 35.57
44 162 Clara Frykberg Upsala Simsällskap 2005 AV6405 50m 37.30
45 119 Moa Kvarnlöf Sandvikens Sim o Hoppklubb 2004 BA7404 50m 37.87
46 145 Linnea Bergqvist Upsala Simsällskap 2003 AT0203 50m 38.18
47 171 Malin Eklund Västerås Simsällskap 2001 AL9201 25m 31.29
48 17 Maja Eriksson Eskilstuna Simklubb 2002 AM6602 25m 31.47
49 75 Tuva Blomdahl Harnäs Skutskär Simsällskap 2004 BO6204 25m 32.59
50 244 Moa Hammarbäck Karlskoga Simförening 2003 AR5403 25m 34.12 EFT
51 160 Sofia Högdin Upsala Simsällskap 2004 BA3404 25m 37.53
2019-05-31 07:48:02 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner