2019-08-22   16:39:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 3 Söndag 2/6 Klockan 09.00 (Insim kl. 07.30)

Document
Heatlista
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019
Gren 23, 50m Ryggsim Damer
Final 1 (4)
DR MSSF 28.90 Emma Svensson 1992 Upsala S Charlotte 2013-05-09
JDR MSSF 29.32 Emma Svensson 1992 Upsala S Norrköping 2012-06-28
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:34
1 50m
55 2 Amanda Jobs 2003 FALUN 33.72 25m
146 3 Emma Alfredeen 2003 UPSALA S 41.13 50m
117 4 Anna Jönsson 2003 SANDVIKEN 37.62 50m
4 5 Alice Johansson 2003 BÅLSTA SK 38.48 50m
130 6 Sofie Leander 2005 SÄFFLE SS 46.26 50m
7 50m
8 50m
Gren 23, 50m Ryggsim Damer Final 2 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:36
Anm tid
Start ca:
197 1 Estelle Gyoni 2004 VÄSTERÅS 36.76 50m
145 2 Linnea Bergqvist 2003 UPSALA S 36.38 50m
236 3 Ellen Eriksson 2001 HK SIM 35.94 50m
237 4 Linnea Larsson 2005 HK SIM 35.35 50m
131 5 Ebba Locken 2006 SÄFFLE SS 35.60 50m
203 6 Wilda Furberg 2003 VÄSTERÅS 36.36 50m
128 7 Linnéa Bruce-Holm 2005 SÄFFLE SS 36.41 50m
244 8 Moa Hammarbäck 2003 KARLSKO SF 36.77 50m
Gren 23, 50m Ryggsim Damer Final 3 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:37
115 1 Agnes Humling 2000 SANDVIKEN 35.10 50m
218 2 Julia Pietsch 2005 ÖSA 34.43 50m
138 3 Tova Franzén 2001 UPSALA S 34.26 50m
139 4 Salma Gabot 2001 UPSALA S 33.98 50m
162 5 Clara Frykberg 2005 UPSALA S 34.18 50m
93 6 Elise Tegin 2004 LINDESBERG 34.28 50m
6 7 Alma Norgren 2004 BÅLSTA SK 34.54 50m
239 8 Emelie Widhe 2001 STRÄNGNÄS 35.25 50m
Gren 23, 50m Ryggsim Damer Final 4 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:38
102 1 Jeanna Wiell 2001 SALA SS 33.66 50m
60 2 Frida Florén 2004 GÄVLE SS 33.07 50m
28 3 My Larsson 2005 ESKILSTUNA 32.30 50m
185 4 Emilia Boberg 2002 VÄSTERÅS 31.61 50m
214 5 Magdalena Hagsten Skarda 2003 ÖSA 31.87 50m
198 6 Hanna Degerlund 2004 VÄSTERÅS 32.64 50m
126 7 Ida Lithner 2004 SÄFFLE SS 33.64 50m
224 8 Alina Umbaeva 2005 ÖSA 33.78 50m
2019-06-02 07:39:13 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner