2019-08-23   01:11:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 3 Söndag 2/6 Klockan 09.00 (Insim kl. 07.30)

Document
Heatlista
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019
Gren 25, 200m Frisim Damer
Final 1 (5)
DR MSSF 2:04.17 Frida Berggren 1994 Västerås SS Sundsvall 2015-07-01
JDR MSSF 2:05.44 Frida Berggren 1994 Västerås SS Pleasant Prairie 2012-03-08
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:58
130 1 Sofie Leander 2005 SÄFFLE SS 2:59.30 50m
150 2 Lisen Myrelid 2005 UPSALA S 2:39.63 50m
133 3 Amanda Orban 2005 SÄFFLE SS 2:36.89 50m
119 4 Moa Kvarnlöf 2004 SANDVIKEN 2:29.60 50m
203 5 Wilda Furberg 2003 VÄSTERÅS 2:31.61 50m
200 6 Cecilia Brunzell 2006 VÄSTERÅS 2:38.55 50m
128 7 Linnéa Bruce-Holm 2005 SÄFFLE SS 2:53.08 50m
8 50m
Gren 25, 200m Frisim Damer Final 2 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:01
Anm tid
Start ca:
70 1 Juni  Rogström 2004 GÄVLE SS 2:29.32 50m
55 2 Amanda Jobs 2003 FALUN 2:28.22 50m
185 3 Emilia Boberg 2002 VÄSTERÅS 2:27.14 50m
239 4 Emelie Widhe 2001 STRÄNGNÄS 2:25.57 50m
192 5 Matilda Olausson 2004 VÄSTERÅS 2:25.66 50m
131 6 Ebba Locken 2006 SÄFFLE SS 2:28.03 50m
172 7 Sofia Båvenäs 2002 VÄSTERÅS 2:29.20 50m
156 8 Joanna Sundqvist 2005 UPSALA S 2:29.51 50m
Gren 25, 200m Frisim Damer Final 3 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:04
58 1 Ella Sjöbom 2005 GRUMS SS 2:24.33 50m
29 2 Felicia Maultasch 2003 ESKILSTUNA 2:24.03 50m
145 3 Linnea Bergqvist 2003 UPSALA S 2:22.81 50m
186 4 Edith Engström 2002 VÄSTERÅS 2:22.06 50m
237 5 Linnea Larsson 2005 HK SIM 2:22.79 50m
78 6 Sanna Lekberg 2001 KARLSKO SF 2:23.83 50m
90 7 Agnes Wilde 2005 KARLSTAD 2:24.27 50m
129 8 Tilde Halldan 2005 SÄFFLE SS 2:24.46 50m
Gren 25, 200m Frisim Damer Final 4 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:07
11 1 Amanda Kullman 2000 ESKILSTUNA 2:20.95 50m
122 2 Petra Johansson 1997 SÄFFLE SS 2:20.04 50m
182 3 Adelina Walldén 2002 VÄSTERÅS 2:19.82 50m
26 4 Elsa Staaf 2003 ESKILSTUNA 2:18.72 50m
89 5 Linnea Lindberg 2005 KARLSTAD 2:19.36 50m
2 6 Emma Larsson 2002 BORLÄNGE 2:19.86 50m
30 7 Alva Abrahamsson 2004 ESKILSTUNA 2:20.34 50m
193 8 Astrid Engström 2004 VÄSTERÅS 2:21.77 50m
Gren 25, 200m Frisim Damer Final 5 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:10
10 1 Wilma Wennerberg 2001 ESKILSTUNA 2:16.35 50m
56 2 Julia Lindgren 2004 FALUN 2:14.92 50m
7 3 Lisa Eriksson 1998 ESKILSTUNA 2:10.51 50m
8 4 Anna Eriksson 1999 ESKILSTUNA 2:10.16 50m
17 5 Maja Eriksson 2002 ESKILSTUNA 2:10.28 50m
171 6 Malin Eklund 2001 VÄSTERÅS 2:12.63 50m
181 7 Emelie Hellgren 2001 VÄSTERÅS 2:15.76 50m
15 8 Frida Gustafsson 2001 ESKILSTUNA 2:17.39 50m
2019-06-02 07:39:13 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner