2019-08-22   16:38:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 3 Söndag 2/6 Klockan 09.00 (Insim kl. 07.30)

Document
Heatlista
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019
Gren 27, 100m Bröstsim Damer
Final 1 (5)
DR MSSF 1:06.68 Jennie Johansson 1988 Upsala S Adelaide 2013-04-27
JDR MSSF 1:09.20 Hannah  Brunzell 2001 Västerås SS Buenos Aires 2018-10-10
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:27
1 50m
2 50m
162 3 Clara Frykberg 2005 UPSALA S 1:30.17 25m
32 4 Sigrid Bengtsson 2005 ESKILSTUNA 1:31.91 50m
4 5 Alice Johansson 2003 BÅLSTA SK 1:33.51 50m
6 50m
7 50m
8 50m
Gren 27, 100m Bröstsim Damer Final 2 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:29
Anm tid
Start ca:
5 1 Emily Sandberg 2004 BÅLSTA SK 1:28.15 50m
37 2 Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén 2006 ESKILSTUNA 1:27.44 50m
67 3 Maja  Nilsson 2003 GÄVLE SS 1:25.19 50m
198 4 Hanna Degerlund 2004 VÄSTERÅS 1:24.91 50m
128 5 Linnéa Bruce-Holm 2005 SÄFFLE SS 1:25.19 50m
236 6 Ellen Eriksson 2001 HK SIM 1:26.66 50m
6 7 Alma Norgren 2004 BÅLSTA SK 1:28.14 50m
138 8 Tova Franzén 2001 UPSALA S 1:29.13 50m
Gren 27, 100m Bröstsim Damer Final 3 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:31
57 1 Tuva Hjemli 2005 FALUN 1:24.49 50m
223 2 Josefina Näsén 2005 ÖSA 1:23.64 50m
12 3 Nora Laine 2000 ESKILSTUNA 1:22.70 50m
160 4 Sofia Högdin 2004 UPSALA S 1:22.55 50m
34 5 Elin Logander 2005 ESKILSTUNA 1:22.60 50m
75 6 Tuva Blomdahl 2004 HARNÄS SKU 1:23.13 50m
115 7 Agnes Humling 2000 SANDVIKEN 1:24.13 50m
154 8 Sofia  Wennerberg 2005 UPSALA S 1:24.69 50m
Gren 27, 100m Bröstsim Damer Final 4 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:33
94 1 Lovisa Hodell 2004 LINDESBERG 1:21.62 50m
26 2 Elsa Staaf 2003 ESKILSTUNA 1:20.31 50m
141 3 Matilda Lantz 2002 UPSALA S 1:20.03 50m
191 4 Felicia Rogell 2003 VÄSTERÅS 1:19.76 50m
33 5 Sammi Thai 2005 ESKILSTUNA 1:19.90 50m
89 6 Linnea Lindberg 2005 KARLSTAD 1:20.21 50m
152 7 Matilda Holmström 2005 UPSALA S 1:21.50 50m
227 8 Filippa Sjöholm Sundström 2003 ÖSA 1:21.96 50m
Gren 27, 100m Bröstsim Damer Final 5 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:35
229 1 Alma Mühr 2005 ÖSA 1:19.37 50m
3 2 Louise Haglöv 2003 BORLÄNGE 1:18.28 50m
103 3 Lisa Nystrand 2006 SALA SS 1:15.76 50m
175 4 Filippa Sterling 2002 VÄSTERÅS 1:11.41 50m
118 5 Saga Boråker 2004 SANDVIKEN 1:14.80 50m
197 6 Estelle Gyoni 2004 VÄSTERÅS 1:17.06 50m
25 7 Lovisa Laine 2005 ESKILSTUNA 1:18.39 50m
14 8 Adina Nyström 1999 ESKILSTUNA 1:19.52 50m
2019-06-02 07:39:14 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner