2019-08-23   22:49:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Fredag 28 juni 2019 kl. 10:00

Document
Heatlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2019
Plats: Lindängsbadet Arrangör: Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 2 jul 2019
Gren 1, 200m Frisim Damer
Försök 1 (6), Senior
WR 1:52.98 Federica Pellegrini 1988 Italy ITA Rom ITA 2009-07-29
WJ 1:56.12 Duo Shen 1997 CHN CHN Nanjing CHN 2014-08-20
ER 1:52.98 Federica Pellegrini 1988 ITA ITA Rom ITA 2009-07-29
EJ 1:56.78 JEB 1900 2015-01-01
NR 1:54.08 Sarah Sjöström 1993 SWE SWE Rio de Janeiro BRA 2016-08-09
NJ 1:57.34 Sarah Sjöström 1993 Sweden SWE Linköping SWE 2009-07-02
SR 1:54.08 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Rio de Janeiro BRA 2016-08-09
SJ 1:55.23 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE London GBR 2012-03-05
MR 1:54.34 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Norrköping SWE 2016-07-06
FM 2:00.47 Louise Hansson 1996 Helsingborgs S SWE Landskrona SWE 2018-07-04
FJ 2:00.89 Hanna Eriksson 1999 Jönköpings SS SWE Landskrona SWE 2018-07-04
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:05
Anm tid
Start ca:
1 50m
2 50m
443 3 Louise Halldén 1998 VÄSBY SS 2:06.99 50m
264 4 Jaqueline Hippi 1996 SK NEPTUN 2:03.72 50m
188 5 Sofia Henell 1997 LASS 2:05.44 50m
111 6 Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S 2:07.59 50m
7 50m
8 50m
Gren 1, 200m Frisim Damer Försök 2 (6), Senior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:08
1 50m
23 2 Lisa Eriksson 1998 ESKILSTUNA 2:09.61 50m
192 3 Emma Magnusson 1998 LASS 2:05.53 50m
374 4 Sarah Sjöström 1993 SÖDERTÖRN 1:55.39 50m
344 5 Emma Sundstedt 1998 SPÅRVÄGEN 2:04.89 50m
377 6 Carin Klasson 1995 SÖDERTÖRN 2:07.20 50m
7 50m
8 50m
Gren 1, 200m Frisim Damer Försök 3 (6), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:10
1 50m
2 50m
538 3 Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN 2:10.84 50m
541 4 Elin Melin 2000 POSEIDON 2:10.46 50m
504 5 Sofia Abrahamsson 2005 UDDEVALLA 2:10.62 50m
6 50m
7 50m
8 50m
Gren 1, 200m Frisim Damer Försök 4 (6), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:13
1 50m
164 2 Elin Johannesson 1999 LANDSKRONA 2:09.79 50m
282 3 Tuva Glimmerud Gullbjörk 2000 SK NEPTUN 2:09.51 50m
292 4 Gloria Muzito 2002 NJURUNDA 2:08.98 50m
67 5 Olivia Ülger 2000 HS 2:09.20 50m
253 6 Ida Swegmark 2000 MASS 2:09.68 50m
523 7 Maja Eriksson 2002 ESKILSTUNA 2:10.28 50m
8 50m
Gren 1, 200m Frisim Damer Försök 5 (6), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:16
Anm tid
Start ca:
290 1 Elise Öberg 2002 NJURUNDA 2:08.79 50m
517 2 Olivia Hansson 2003 KIVIKS SK 2:08.67 50m
333 3 Vera Fransson 2001 SKÖVDE SS 2:08.19 50m
337 4 Sofia Henningsson 2004 SKÖVDE SS 2:07.90 50m
410 5 Cornelia Jerresand 2000 TÄBY SIM 2:07.97 50m
415 6 Esther Rydbeck Nordén 2001 TÄBY SIM 2:08.39 50m
475 7 Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS 2:08.71 50m
449 8 Ebba Andersson 2001 VÄSBY SS 2:08.88 50m
Gren 1, 200m Frisim Damer Försök 6 (6), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:19
214 1 Sabina Alman 2003 LULEÅ SS 2:07.62 50m
45 2 Marion Hanquet 2001 GÖTEBORG 2:07.42 50m
272 3 Tiffani Segerbrand 1999 SK NEPTUN 2:06.38 50m
71 4 Alicia Lundblad 2001 HS 2:04.72 50m
324 5 Emilia Rönningdal 2002 S 71 2:05.91 50m
445 6 Tova Andersson 2001 VÄSBY SS 2:06.92 50m
237 7 Kristina Orban 2004 MKK 2:07.54 50m
338 8 Hilja Schimmel 2003 SKÖVDE SS 2:07.86 50m
2019-06-27 20:16:00 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner