2019-09-20   21:07:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Fredag 28 juni 2019 kl. 10:00

Document
Heatlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2019
Plats: Lindängsbadet Arrangör: Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 2 jul 2019
Gren 3, 50m Ryggsim Damer
Försök 1 (7), Senior
Sponsor: Nordic Choice Hotel
WR 26.98 Xiang Liu 1990 China CHN INA 2018-08-21
WJ 27.49 Minna Atherton 2000 AUS AUS Brisbane AUS 2016-02-02
ER 27.21 Georgia Davies 1990 GBR GBR Glasgow GBR 2018-08-04
EJ 27.90 Daria Vaskina 2002 RUS RUS Helsingfors FIN 2018-07-06
NR 27.42 Mimosa Jallow 1994 FIN FIN Glasgow GBR 2018-08-04
NJ 28.51 Mie Østegaard Nielsen 1996 Denmark DEN Antwerp BEL 2012-07-06
SR 27.80 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Borås SWE 2017-06-30
SJ 28.62 Ida Lindborg 1994 MKK SWE Amsterdam NED 2014-12-12
MR 27.80 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Borås SWE 2017-06-30
FM 28.63 Ida Lindborg 1994 Malmö KK SWE Landskrona SWE 2018-07-04
FJ 30.41 Miranda Arvidsson 1998 Kalmar SS SWE Landskrona SWE 2018-07-04
S3 2:22.78 Lova Johansson 2004 Varabygdens SS SWE Göteborg SWE 2019-06-01
S7 48.20 Ida Andersson Wulf 1998 Vellinge-Nästets SK SWE Falkenberg SWE 2019-04-14
S9 35.09 Lina Watz 1996 Karlstads SS SWE Borås SWE 2017-06-30
S10 35.49 Lina Watz 1996 Karlstads SS SWE Bergen NOR 2015-10-03
S14 35.56 Pernilla Lindberg 1994 Göteborgs S SWE Landskrona SWE 2018-07-04
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:42
Anm tid
Start ca:
188 1 Sofia Henell 1997 LASS 30.00 25m
41 2 Pernilla Lindberg 1994 GÖTEBORG 35.56 50m S14 - 0
269 3 Marlene Pavlu Lewin 1997 SK NEPTUN 30.58 50m
395 4 Magdalena Kuras 1988 SK TRITON 29.51 50m
141 5 Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS 30.41 50m
379 6 Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN 31.59 50m
592 7 Agnes Kramer 1998 FALKENBERG 42.21 50m
S7 - 0, 3, 5, 12
582 8 Josefine Busk 1997 SÖDERTÄLJE 47.24 25m S14 - 0
Gren 3, 50m Ryggsim Damer Försök 2 (7), Senior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:44
586 1 Ida Andersson Wulf 1998 VELLINGE-N 48.20 50m
S7 - A, 12
566 2 Lina Watz 1996 KARLSTAD 34.95 50m S9 - 0, 12
184 3 Caroline Palm 1992 LASS 30.57 50m
374 4 Sarah Sjöström 1993 SÖDERTÖRN 28.33 50m
118 5 Alma Thormalm 1996 JÖNKÖPING 29.83 50m
378 6 Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN 31.51 50m
584 7 Helena Fältman 1980 TÄBY SIM 38.46 50m S10 - A
574 8 Malin Lundström 1990 SK RAN 43.24 25m S10
Gren 3, 50m Ryggsim Damer Försök 3 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:46
1 50m
2 50m
579 3 Clara Högqvist 2005 SPÅRVÄGEN 44.56 25m S7 - A, 0, 12, +
366 4 Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE 32.13 50m
552 5 Siri Bokander 2003 SK TRITON 32.63 50m
6 50m
7 50m
8 50m
Gren 3, 50m Ryggsim Damer Försök 4 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:48
522 1 Tindra Aminoff 2003 ELFSBORG 32.01 50m
179 2 Mellie Wijk 2002 SK LAXEN 31.94 50m
556 3 Elin Ristl 1999 VÄSBY SS 31.94 50m
490 4 Magdalena Hagsten Skarda 2003 ÖSA 31.87 50m
282 5 Tuva Glimmerud Gullbjörk 2000 SK NEPTUN 31.91 50m
402 6 Olivia Stille 2000 TUREBERG 31.94 50m
410 7 Cornelia Jerresand 2000 TÄBY SIM 32.01 50m
368 8 Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE 32.08 50m
Gren 3, 50m Ryggsim Damer Försök 5 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:49
Anm tid
Start ca:
496 1 Alice Velden 2005 SS04 31.62 50m
178 2 Tilde Morin 2002 SK LAXEN 31.52 50m
365 3 Emilia Christiansen 1999 SÖDERTÄLJE 31.43 50m
445 4 Tova Andersson 2001 VÄSBY SS 31.41 50m
400 5 Klara Hasslin 2001 TROLLHÄTTA 31.42 50m
229 6 Emma Vileus 2001 MKK 31.44 50m
477 7 Emilia Boberg 2002 VÄSTERÅS 31.61 50m
329 8 Minna Larsson 2002 SJÖBO SS 31.83 50m
Gren 3, 50m Ryggsim Damer Försök 6 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:51
11 1 Tilda Öman 2000 ELFSBORG 31.31 50m
418 2 Ellen Banestig 2002 TÄBY SIM 31.12 50m
440 3 Anna Miram 1999 VÄSBY SS 30.95 50m
4
168 5 Emelie Ek-Värn 2004 LANDSKRONA 30.88 50m
511 6 Isabelle Sering 2002 TRELLEBORG 31.03 50m
473 7 Edith Jernstedt 2002 VÄSTERÅS 31.16 50m
510 8 Davilda Lareva 2000 TRELLEBORG 31.32 50m
Gren 3, 50m Ryggsim Damer Försök 7 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:52
380 1 Josefin Ossmyr 1999 SÖDERTÖRN 30.73 50m
230 2 Mollie Morfelt 2003 MKK 30.49 50m
201 3 Vera Karlsson 2003 LASS 29.86 50m
487 4 Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM 29.39 50m
336 5 Trine Forss 2003 SKÖVDE SS 29.46 50m
72 6 Julia Stenhård 2000 HS 30.21 50m
387 7 Emelie Fast 2004 SÖDERTÖRN 30.66 50m
202 8 Hilda Linné 2000 LASS 30.78 50m
2019-06-28 09:48:41 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner