2019-10-14   23:41:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Fredag 28 juni 2019 kl. 10:00

Document
Heatlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2019
Plats: Lindängsbadet Arrangör: Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 2 jul 2019
Gren 5, 200m Bröstsim Damer
Försök 1 (5), Senior
WR 2:19.11 Rikke Möller Pedersen 1989 Denmark DEN Barcelona ESP 2013-08-01
WJ 2:19.64 Viktoria Zeynep Gunes 1998 TUR TUR Singapore SGP 2015-08-30
ER 2:19.11 Rikke Möller Pedersen 1989 DEN DEN Barcelona ESP 2013-08-01
EJ 2:19.64 JEB 1900 2015-01-01
NR 2:19.11 Rikke Möller Pedersen 1989 DEN DEN Barcelona ESP 2013-08-01
NJ 2:25.98 Thea Blomsterberg 2002 Denmark DEN Glasgow GBR 2018-08-06
SR 2:22.24 Joline Höstman 1988 Göteborgs Sim SWE Rom ITA 2009-07-30
SJ 2:25.38 Joline Höstman 1988 Göteborgs Sim SWE Rom ITA 2008-06-08
MR 2:26.16 Jennie Johansson 1988 SK Neptun SWE Norrköping SWE 2016-07-06
FM 2:28.79 Sophie Hansson 1998 Helsingborgs S SWE Landskrona SWE 2018-07-04
FJ 2:30.95 Sophie Hansson 1998 Helsingborgs S SWE Landskrona SWE 2018-07-04
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:18
Anm tid
Start ca:
1 50m
267 2 Linnea Lindberg 1996 SK NEPTUN 2:45.28 50m
119 3 Klara Thormalm 1998 JÖNKÖPING 2:34.05 50m
61 4 Sophie Hansson 1998 HS 2:28.79 50m
498 5 Jessica Eriksson 1993 UDDEVALLA 2:28.89 50m
375 6 Caroline Speiner 1994 SÖDERTÖRN 2:40.95 50m
7 50m
8 50m
Gren 5, 200m Bröstsim Damer Försök 2 (5), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:22
303 1 Moa Olofsson 2002 OSBY SS 2:47.36 50m
505 2 Marit Cuperus 2002 UDDEVALLA 2:47.14 50m
528 3 Elsa Bitzén 2003 SK HAJEN 2:46.51 50m
482 4 Clara Örnhem 2002 VÄXJÖ SS 2:45.55 50m
429 5 Linnéa Englund 2003 VARBERG 2:46.44 50m
543 6 Linn Herlin 2002 SPÅRVÄGEN 2:46.84 50m
228 7 Johanna Andersson 2002 MKK 2:47.31 50m
8 50m
Gren 5, 200m Bröstsim Damer Försök 3 (5), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:25
280 1 Isabelle Brodd 2003 SK NEPTUN 2:44.59 50m
428 2 Cornelia Almqvist 2002 VARBERG 2:44.47 50m
451 3 Tuva Björkén 2003 VÄSBY SS 2:44.09 50m
447 4 Julia Björkén 2001 VÄSBY SS 2:41.74 50m
457 5 Michelle Wissinger 2004 VÄSBY SS 2:42.66 50m
183 6 Cecilia Viberg 2003 LIDINGÖ SK 2:44.17 50m
502 7 Lovisa Alsop 2001 UDDEVALLA 2:44.48 50m
423 8 Wilma Henriksson 2001 UMEÅ SS 2:44.77 50m
Gren 5, 200m Bröstsim Damer Försök 4 (5), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:29
291 1 Elsa Bergh 2002 NJURUNDA 2:41.65 50m
346 2 Julia Augustsson 2000 SPÅRVÄGEN 2:41.04 50m
150 3 Olivia Klint Ipsa 2005 KSLS 2:40.06 50m
283 4 Alexandra Vartiainen 2001 SK NEPTUN 2:39.39 50m
88 5 Telma Maltesjö 2002 HS 2:39.81 50m
95 6 Elly Palm 2001 HS 2:40.86 50m
149 7 Thilde Lantz 2001 KSLS 2:41.45 50m
181 8 Moa Bergdahl 2003 SK LAXEN 2:41.70 50m
Gren 5, 200m Bröstsim Damer Försök 5 (5), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:32
Anm tid
Start ca:
297 1 Sara Wallberg 1999 NKK 2:39.12 50m
326 2 Lisa Nystrand 2006 SALA SS 2:38.22 50m
471 3 Filippa Sterling 2002 VÄSTERÅS 2:36.61 50m
491 4 Julia Månsson 2002 ÖSA 2:31.15 50m
314 5 Sara Jendbro 2000 POSEIDON 2:34.26 50m
16 6 Lina Maltesson 2000 ELFSBORG 2:36.97 50m
81 7 Nelly Rasmusson 2001 HS 2:39.07 50m
96 8 Alva Landälv 2005 HS 2:39.27 50m
2019-06-27 20:16:02 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner