2019-10-14   23:53:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Fredag 28 juni 2019 kl. 10:00

Document
Startlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2019
Plats: Lindängsbadet Arrangör: Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 2 jul 2019
3 50m Ryggsim Damer Junior
WR 26.98 Xiang Liu 1990 China CHN INA 2018-08-21
WJ 27.49 Minna Atherton 2000 AUS AUS Brisbane AUS 2016-02-02
ER 27.21 Georgia Davies 1990 GBR GBR Glasgow GBR 2018-08-04
EJ 27.90 Daria Vaskina 2002 RUS RUS Helsingfors FIN 2018-07-06
NR 27.42 Mimosa Jallow 1994 FIN FIN Glasgow GBR 2018-08-04
NJ 28.51 Mie Østegaard Nielsen 1996 Denmark DEN Antwerp BEL 2012-07-06
SR 27.80 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Borås SWE 2017-06-30
SJ 28.62 Ida Lindborg 1994 MKK SWE Amsterdam NED 2014-12-12
MR 27.80 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Borås SWE 2017-06-30
FM 28.63 Ida Lindborg 1994 Malmö KK SWE Landskrona SWE 2018-07-04
FJ 30.41 Miranda Arvidsson 1998 Kalmar SS SWE Landskrona SWE 2018-07-04
S3 2:22.78 Lova Johansson 2004 Varabygdens SS SWE Göteborg SWE 2019-06-01
S7 48.20 Ida Andersson Wulf 1998 Vellinge-Nästets SK SWE Falkenberg SWE 2019-04-14
S9 35.09 Lina Watz 1996 Karlstads SS SWE Borås SWE 2017-06-30
S10 35.49 Lina Watz 1996 Karlstads SS SWE Bergen NOR 2015-10-03
S14 35.56 Pernilla Lindberg 1994 Göteborgs S SWE Landskrona SWE 2018-07-04
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 487 Hanna Rosvall Ängelholms Simsällskap 2000 AM7200 50m 29.39
2 336 Trine Forss Skövde Simsällskap 2003 AD8403 50m 29.46
3 201 Vera Karlsson Linköpings Allmänna SS 2003 AI8403 50m 29.86
4 34 Sara Junevik Falu Simsällskap 2000 AL3400 50m 30.12
5 72 Julia Stenhård Helsingborgs Simsällskap 2000 AN1200 50m 30.21
6 230 Mollie Morfelt Malmö Kappsimningsklubb 2003 AG8803 50m 30.49
7 387 Emelie Fast Södertörns Simsällskap 2004 AR4204 50m 30.66
8 380 Josefin Ossmyr Södertörns Simsällskap 1999 AS0299 50m 30.73
9 202 Hilda Linné Linköpings Allmänna SS 2000 BG1800 50m 30.78
10 168 Emelie Ek-Värn Landskrona Simsällskap 2004 AJ8604 50m 30.88
11 440 Anna Miram Väsby Simsällskap 1999 AG7299 50m 30.95
12 511 Isabelle Sering Föreningen Trelleborg Sim 2002 AI2602 50m 31.03
13 418 Ellen Banestig Täby Sim 2002 BT1802 50m 31.12
14 473 Edith Jernstedt Västerås Simsällskap 2002 AG1202 50m 31.16
15 11 Tilda Öman Simklubben Elfsborg 2000 AI7200 50m 31.31
16 510 Davilda Lareva Föreningen Trelleborg Sim 2000 AE4400 50m 31.32
17 445 Tova Andersson Väsby Simsällskap 2001 AH8201 50m 31.41
18 400 Klara Hasslin Trollhättans Simsällskap 2001 AF3201 50m 31.42
19 365 Emilia Christiansen Södertälje Simsällskap 1999 AL8499 50m 31.43
20 229 Emma Vileus Malmö Kappsimningsklubb 2001 AW1401 50m 31.44
21 178 Tilde Morin Simklubben Laxen 2002 AM5202 50m 31.52
22 477 Emilia Boberg Västerås Simsällskap 2002 AV9602 50m 31.61
23 496 Alice Velden Solna Sundbyberg SS 04 2005 AO2405 50m 31.62
24 329 Minna Larsson Sjöbo Simsällskap 2002 AB3802 50m 31.83
25 367 Emma Sundstrand Södertälje Simsällskap 2001 AJ3201 50m 31.85
26 490 Magdalena Hagsten Skarda Örebro Simallians 2003 AO6603 50m 31.87
27 282 Tuva Glimmerud Gullbjörk Simklubben Neptun 2000 BP6600 50m 31.91
28 556 Elin Ristl Väsby Simsällskap 1999 AD1499 50m 31.94
29 402 Olivia Stille Turebergs Simklubb 2000 AJ7600 50m 31.94
30 179 Mellie Wijk Simklubben Laxen 2002 AM1602 50m 31.94
31 410 Cornelia Jerresand Täby Sim 2000 AG6800 50m 32.01
32 522 Tindra Aminoff Simklubben Elfsborg 2003 AU5403 50m 32.01
33 368 Carolina Jonsson Södertälje Simsällskap 2002 AU5402 50m 32.08
34 366 Hilma Ramdén Södertälje Simsällskap 2000 AF4600 50m 32.13
35 552 Siri Bokander Simklubben Triton 2003 BF8403 50m 32.63
36 583 Nicola St. Clair Maitland Södertälje Simsällskap 2003 CB4403 50m 42.33 S7
37 579 Clara Högqvist Spårvägen Simförening 2005 BV0405 25m 44.56 S7
2019-06-24 17:30:16 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner