Program for SM/Para-SM/JSM 2019
Below are all entry- and startlists shown by session.
Tisdag 2 juli 2019 kl. 17:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lindängsbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jun 2019 till den 2 jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
1500m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Nordic Choice Hotel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
15:20.48 |
|
|
Katie Ledecky |
1997 |
USA |
USA |
Indianapolis |
USA |
2018-05-16 |
|
|
WJ |
15:28.36 |
|
|
Kathie Ledecky |
1997 |
USA |
USA |
Gold Coast |
AUS |
2014-08-24 |
|
|
ER |
15:38.88 |
|
|
Lotte Friis |
1988 |
DEN |
DEN |
Barcelona |
ESP |
2013-07-30 |
|
|
EJ |
16:02.29 |
|
|
JEB |
1900 |
|
|
|
|
2015-01-01 |
|
|
NR |
15:38.88 |
|
|
Lotte Friis |
1988 |
DEN |
DEN |
Barcelona |
ESP |
2013-07-30 |
|
|
NJ |
16:23.44 |
|
|
Lotte Friis |
1988 |
Denmark |
DEN |
Odense |
DEN |
2005-03-22 |
|
|
SR |
16:39.98 |
|
|
Gabriella Fagundez |
1985 |
SK Ran |
SWE |
Halmstad |
SWE |
2007-07-26 |
|
|
SJ |
16:56.43 |
|
|
Martina Granström |
1991 |
Jönköpings SS |
SWE |
Linköping |
SWE |
2009-07-05 |
|
|
MR |
16:39.98 |
|
|
Gabriella Fagundez |
1985 |
SK Ran |
SWE |
Halmstad |
SWE |
2007-07-26 |
|
|
FM |
16:57.76 |
|
|
Hanna Eriksson |
1999 |
Jönköpings SS |
SWE |
Landskrona |
SWE |
2018-07-08 |
|
|
FJ |
16:57.76 |
|
|
Hanna Eriksson |
1999 |
Jönköping SS |
SWE |
Landskrona |
SWE |
2018-07-08 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Bass. |
Anm tid |
Status |
|
1 |
259 |
|
Christine Ekman |
Simklubben Neptun |
1994 |
AE8294 |
50m |
16:55.03 |
|
|
|
|
|
2 |
344 |
|
Emma Sundstedt |
Spårvägen Simförening |
1998 |
BE7498 |
50m |
17:13.46 |
|
|
|
|
|
3 |
415 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
Täby Sim |
2001 |
BN8801 |
50m |
17:13.55 |
|
|
|
|
|
4 |
227 |
|
Josephine Mikkelsen |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AI5202 |
50m |
17:26.21 |
|
|
|
|
|
5 |
311 |
|
Moa Karlsson |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AC1202 |
50m |
17:26.25 |
|
|
|
|
|
6 |
45 |
|
Marion Hanquet |
Föreningen Göteborg Sim |
2001 |
BY2401 |
50m |
17:38.12 |
|
|
|
|
|
7 |
414 |
|
Thilda Ström |
Täby Sim |
2003 |
AT5803 |
50m |
17:50.18 |
|
|
|
|
|
8 |
164 |
|
Elin Johannesson |
Landskrona Simsällskap |
1999 |
AM4299 |
50m |
17:51.28 |
|
|
|
|
|
9 |
131 |
|
Alice Thörnros |
Jönköpings Simsällskap |
2001 |
AT8601 |
50m |
17:51.47 |
|
|
|
|
|
10 |
470 |
|
Malin Eklund |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AL9201 |
50m |
17:51.87 |
|
|
|
|
|
11 |
126 |
|
Agnes Arberg |
Jönköpings Simsällskap |
2001 |
AF6201 |
50m |
17:57.02 |
|
|
|
|
|
12 |
199 |
|
Felicia Järvikari |
Linköpings Allmänna SS |
2002 |
AH9802 |
50m |
18:16.84 |
|
|
|
|
|
13 |
449 |
|
Ebba Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL2601 |
50m |
18:19.91 |
|
|
|
|
|
14 |
396 |
|
Mica Nolén |
Simklubben Triton |
2004 |
AG1204 |
50m |
18:20.80 |
|
|
|
|
|
15 |
319 |
|
Boel Bergquist |
Simklubben Poseidon |
2003 |
BI2803 |
50m |
18:23.66 |
|
|
|
|
|
16 |
247 |
|
Ebba Olsson |
Mariestads Simsällskap |
2001 |
AM7201 |
50m |
18:25.03 |
|
|
|
|
|
17 |
337 |
|
Sofia Henningsson |
Skövde Simsällskap |
2004 |
AH8204 |
50m |
18:25.70 |
|
|
|
|
|
18 |
41 |
|
Pernilla Lindberg |
Föreningen Göteborg Sim |
1994 |
BA7694 |
50m |
18:27.62 |
S14 |
|
19 |
551 |
|
Isabel Teglöf |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AZ3203 |
50m |
18:29.22 |
|
|
|
|
|
20 |
679 |
|
Angelica Stark |
Jönköpings Simsällskap |
1999 |
AA7699 |
50m |
18:30.12 |
|
|
|
|
|
21 |
332 |
|
Felicia Östlund |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
BD6202 |
50m |
18:44.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-30 08:59:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|