Program för SM/Para-SM/JSM 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 29 juni 2019 kl. 10:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lindängsbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jun 2019 till den 2 jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
50m Bröstsim Damer Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
29.40 |
|
Lilly King |
1997 |
USA |
USA |
Budapest |
HUN |
2017-07-30 |
|
|
WJ |
29.86 |
|
JWB |
1900 |
|
|
|
|
2014-04-01 |
|
|
ER |
29.48 |
|
Ruta Meilutyte |
1997 |
LTU |
LTU |
Barcelona |
ESP |
2013-08-03 |
|
|
EJ |
29.48 |
|
JEB |
1900 |
|
|
|
|
2015-01-01 |
|
|
NR |
30.05 |
|
Jennie Johansson |
1988 |
SWE |
SWE |
Kazan |
RUS |
2015-08-09 |
|
|
NJ |
31.18 |
|
Sophie Hansson |
1998 |
Sweden |
SWE |
Singapore |
SGP |
2015-08-26 |
|
|
SR |
30.05 |
|
Jennie Johansson |
1988 |
SK Neptun |
SWE |
Kazan |
RUS |
2015-08-09 |
|
|
SJ |
30.79 |
|
Sophie Hansson |
1998 |
Helsingborgs S |
SWE |
Glasgow |
GBR |
2018-08-08 |
|
|
MR |
30.32 |
|
Jennie Johansson |
1988 |
SK Neptun |
SWE |
Borås |
SWE |
2017-07-01 |
|
|
FM |
31.49 |
|
Sophie Hansson |
1998 |
Helsingborgs S |
SWE |
Landskrona |
SWE |
2018-07-05 |
|
|
FJ |
31.59 |
|
Sophie Hansson |
1998 |
Helsingborgs S |
SWE |
Landskrona |
SWE |
2018-07-05 |
|
|
SB3 |
2:43.06 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Varabygdens SS |
SWE |
Göteborg |
SWE |
2019-06-01 |
|
|
SB6 |
52.66 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Nästets SK |
SWE |
Falkenberg |
SWE |
2019-04-16 |
|
|
SB9 |
51.04 |
|
Emma Danielsson |
2002 |
Södertälje SS |
SWE |
Landskrona |
SWE |
2018-07-05 |
|
|
SB14 |
39.08 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborgs S |
SWE |
Landskrona |
SWE |
2018-07-05 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Bass. |
Anm tid |
Status |
|
1 |
472 |
|
Hannah Brunzell |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AP6801 |
50m |
31.81 |
|
|
|
|
|
2 |
491 |
|
Julia Månsson |
Örebro Simallians |
2002 |
BL9202 |
50m |
31.92 |
|
|
|
|
|
3 |
387 |
|
Emelie Fast |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AR4204 |
50m |
32.09 |
|
|
|
|
|
4 |
367 |
|
Emma Sundstrand |
Södertälje Simsällskap |
2001 |
AJ3201 |
50m |
32.71 |
|
|
|
|
|
5 |
309 |
|
Hanna Bergman |
Simklubben Poseidon |
2001 |
AF9601 |
50m |
32.87 |
|
|
|
|
|
6 |
297 |
|
Sara Wallberg |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
1999 |
AJ2899 |
50m |
32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
338 |
|
Hilja Schimmel |
Skövde Simsällskap |
2003 |
AV3603 |
50m |
33.02 |
|
|
|
|
|
8 |
180 |
|
Edith Axelsson-Wiesel |
Simklubben Laxen |
2002 |
AO3602 |
50m |
33.19 |
|
|
|
|
|
9 |
283 |
|
Alexandra Vartiainen |
Simklubben Neptun |
2001 |
BW1801 |
50m |
33.22 |
|
|
|
|
|
10 |
183 |
|
Cecilia Viberg |
Lidingö Simklubb |
2003 |
AU1603 |
50m |
33.22 |
|
|
|
|
|
11 |
429 |
|
Linnéa Englund |
Föreningen Varberg Sim |
2003 |
AI5403 |
50m |
33.38 |
|
|
|
|
|
12 |
447 |
|
Julia Björkén |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL1601 |
50m |
33.46 |
|
|
|
|
|
13 |
502 |
|
Lovisa Alsop |
Föreningen Uddevalla Sim |
2001 |
AJ9601 |
50m |
33.50 |
|
|
|
|
|
14 |
471 |
|
Filippa Sterling |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE7402 |
50m |
33.57 |
|
|
|
|
|
15 |
156 |
|
Lina Dahlgren |
Kungsbacka Simsällskap |
2005 |
AD8805 |
50m |
33.68 |
|
|
|
|
|
16 |
291 |
|
Elsa Bergh |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AG7202 |
50m |
33.69 |
|
|
|
|
|
17 |
150 |
|
Olivia Klint Ipsa |
Kristianstads SLS |
2005 |
AK0205 |
50m |
33.79 |
|
|
|
|
|
18 |
149 |
|
Thilde Lantz |
Kristianstads SLS |
2001 |
AX6201 |
50m |
33.81 |
|
|
|
|
|
19 |
81 |
|
Nelly Rasmusson |
Helsingborgs Simsällskap |
2001 |
AO7201 |
50m |
33.90 |
|
|
|
|
|
20 |
190 |
|
Tea Gladher |
Linköpings Allmänna SS |
2000 |
AB1400 |
50m |
33.98 |
|
|
|
|
|
21 |
355 |
|
Nora Segerström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
BM0802 |
50m |
34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
80 |
|
Lisa Bengtsson |
Helsingborgs Simsällskap |
2002 |
AE5802 |
50m |
34.02 |
|
|
|
|
|
23 |
13 |
|
Matilda Stenberg |
Simklubben Elfsborg |
2001 |
AS5401 |
50m |
34.02 |
|
|
|
|
|
24 |
346 |
|
Julia Augustsson |
Spårvägen Simförening |
2000 |
BC9200 |
50m |
34.05 |
|
|
|
|
|
25 |
299 |
|
Ella Lindroth |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2001 |
AE1201 |
50m |
34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
423 |
|
Wilma Henriksson |
Umeå Simsällskap |
|
|
50m |
34.12 |
|
|
|
2001 |
BM9601 |
|
27 |
95 |
|
Elly Palm |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50m |
34.12 |
|
|
|
2001 |
BP4401 |
|
28 |
457 |
|
Michelle Wissinger |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
34.17 |
|
|
|
2004 |
BN3604 |
|
29 |
181 |
|
Moa Bergdahl |
Simklubben Laxen |
|
|
50m |
34.24 |
|
|
|
2003 |
BB8603 |
|
30 |
482 |
|
Clara Örnhem |
Växjö Simsällskap |
|
|
50m |
34.27 |
|
|
|
2002 |
AE2402 |
|
31 |
216 |
|
Louise Ranevi |
Simklubben Lödde |
|
|
50m |
34.29 |
|
|
|
1999 |
AI3299 |
|
32 |
16 |
|
Lina Maltesson |
Simklubben Elfsborg |
|
|
50m |
34.38 |
|
|
|
2000 |
BF0600 |
|
33 |
324 |
|
Emilia Rönningdal |
S 71 |
|
|
50m |
34.39 |
|
|
|
2002 |
AC6202 |
|
34 |
235 |
|
Tea Winblad |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
34.39 |
|
|
|
2004 |
AH7404 |
|
35 |
476 |
|
Adelina Walldén |
Västerås Simsällskap |
|
|
50m |
34.48 |
|
|
|
2002 |
AS2602 |
|
36 |
314 |
|
Sara Jendbro |
Simklubben Poseidon |
|
|
50m |
34.65 |
|
|
|
2000 |
BA7800 |
|
37 |
305 |
|
Stina Lindberg |
Simklubben Poseidon |
|
|
50m |
34.70 |
|
|
|
2000 |
AC6200 |
|
38 |
542 |
|
Olga Schubert |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
50m |
34.71 |
|
|
|
2000 |
AK2800 |
|
39 |
33 |
|
Moa Holmström |
Falu Simsällskap |
|
|
50m |
34.77 |
|
|
|
2001 |
AD0201 |
|
40 |
178 |
|
Tilde Morin |
Simklubben Laxen |
|
|
50m |
35.50 |
|
|
|
2002 |
AM5202 |
|
41 |
585 |
|
Lova Johansson |
Varabygdens Simsällskap |
|
|
50m |
2:43.06 |
SB3 |
|
|
2004 |
BY1804 |
|
42 |
71 |
|
Alicia Lundblad |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
25m |
33.77 |
|
|
|
2001 |
AF6801 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-24 17:30:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Svensk Simidrott |
|
|
|
|
|
|
|
|
|