2019-09-22   17:21:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 30 juni 2019 kl. 09:30

Document
Heatlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2019
Plats: Lindängsbadet Arrangör: Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 2 jul 2019
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar
Försök 1 (9), Senior
Sponsor: Beijer Byggmaterial
WR 25.95 Adam Peaty 1994 Great Britain GBR Budapest HUN 2017-07-25
WJ 26.97 Nicolo Martinenghi 1999 ITA ITA Rom ITA 2017-04-04
ER 25.95 Adam Peaty 1994 GBR GBR Budapest HUN 2017-07-25
EJ 26.97 Nicolò Martinenghi 1999 ITA ITA Riccione ITA 2017-04-04
NR 27.02 Johannes Skagius 1995 SWE SWE Budapest HUN 2017-07-25
NJ 27.16 Johannes Skagius 1995 Sweden SWE Barcelona ESP 2013-07-30
SR 27.02 Johannes Skagius 1995 Sundsvalls SS SWE Budapest HUN 2017-07-25
SJ 27.16 Johannes Skagius 1995 Sundsvalls SS SWE Barcelona ESP 2013-07-30
MR 27.60 Johannes Skagius 1995 SK Neptun SWE Landskrona SWE 2018-07-06
FM 27.60 Johannes Skagius 1995 SK Neptun SWE Landskrona SWE 2018-07-06
FJ 29.02 Daniel Kertes 1999 Södertälje SS SWE Landskrona SWE 2018-07-06
SB5 43.14 Karl Forsman 1996 SK Ägir SWE Stockholm SWE 2014-10-31
SB8 43.63 Fabian Claëson 2002 Osby SS SWE Landskrona SWE 2018-07-06
SB9 41.86 Filip Orre Sandström 1999 Umeå SS SWE Stockholm SWE 2016-10-29
SB14 37.56 Jacob Sjölander 1986 Solens IF SWE Stockholm SWE 2017-11-04
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:30
1 50m
2 50m
590 3 Albin Oskarsson 1991 ÖSA 52.78 50m SB5 - A, 12, +
589 4 Anton Daggert 1993 ÖSA 43.03 50m
SB14 - 0
588 5 Yahia Mossa 1998 VÄXJÖ SS 44.25 50m SB8 - A
6 50m
7 50m
8 50m
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar Försök 2 (9), Senior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:31
515 1 Victor Wågström 1994 SPIF SF 30.62 50m
302 2 William Myrlander 1997 NÄSSJÖ 30.21 50m
438 3 Andreas Fürst 1990 VÄSBY SS 29.63 50m
194 4 Tom Andersson 1998 LASS 29.09 50m
261 5 Patric Ridell 1993 SK NEPTUN 29.47 50m
363 6 Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE 29.93 50m
153 7 Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA 30.50 50m
8 50m
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar Försök 3 (9), Senior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:33
258 1 Johan Dahlgren 1986 SK NEPTUN 30.55 50m
295 2 Marcus Forsgren 1996 NKK 30.15 50m
160 3 Anton Arvidsson 1994 KUNGÄLV 29.59 50m
91 4 Erik Kähr 1995 HS 28.60 50m
52 5 Robert Lindblom 1995 HARNÄS SKU 29.31 50m
176 6 Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN 29.77 50m
437 7 Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS 30.50 50m
571 8 Andreas Nordh 1991 OSBY SS 39.30 50m SB14 - 0
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar Försök 4 (9), Senior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:34
219 1 Felix Nilsson 1990 MKK 30.53 50m
60 2 Olle Williamsson 1998 HS 30.02 50m
174 3 Max Ackermann 1995 SK LAXEN 29.56 50m
262 4 Johannes Skagius 1995 SK NEPTUN 27.27 50m
197 5 Petter Cyrén 1996 LASS 29.22 50m
116 6 Hugo Swanepoel 1998 JÄRFÄLLA S 29.68 50m
405 7 Christoffer Andersson 1994 TYRESÖ SS 30.45 50m
124 8 Erik Nicklasson 1998 JÖNKÖPING 31.24 50m
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar Försök 5 (9), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:35
587 1 Felix Persson 2000 VÄNERSBORG 44.40 50m SB14
484 2 Gustaf Persson 2001 YSTADS SS 31.77 50m
165 3 Lucas Lindblom 2000 LANDSKRONA 31.36 50m
298 4 Victor Lovinge 2000 NKK 31.29 50m
142 5 Anton Arvidsson 2000 KALMAR SS 31.31 50m
483 6 Max Persson 2001 YSTADS SS 31.49 50m
75 7 John Brolin 2002 HS 31.85 50m
569 8 Elias Alm 2003 LULEÅ SS 47.11 25m SB9
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar Försök 6 (9), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:37
205 1 Nicola Lundqvist 2002 LASS 31.22 50m
454 2 William Lernå 2002 VÄSBY SS 31.13 50m
412 3 Isak Alin 1999 TÄBY SIM 31.09 50m
155 4 Hampus Dahlgren 2001 KUNGSBACKA 31.04 50m
147 5 Ludvig Mathisen 2003 KARLSTAD 31.08 50m
492 6 Anton Svennberg 2002 ÖSA 31.11 50m
546 7 Jakub Majta 2003 SPÅRVÄGEN 31.18 50m
403 8 August Eriksson 2004 TUREBERG 31.28 50m
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar Försök 7 (9), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:38
Anm tid
Start ca:
42 1 Max Feng 2001 GÖTEBORG 30.95 50m
231 2 Gustav Englund 2001 MKK 30.82 50m
500 3 Oskar Robertsson 2000 UDDEVALLA 30.82 50m
225 4 Axel Andrén 2001 MKK 30.68 50m
177 5 Gunnar Widerberg 2000 SK LAXEN 30.68 50m
494 6 Johan Hennert 2001 SS04 30.82 50m
35 7 Elias Persson 2002 FALUN 30.85 50m
442 8 Anton Widholm 1999 VÄSBY SS 31.03 50m
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar Försök 8 (9), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:40
110 1 Petter Norén Vosveld 1999 HÄRNÖSAND 30.50 50m
125 2 Anton Steindl 2000 JÖNKÖPING 30.31 50m
411 3 Niklas Nyblom 1999 TÄBY SIM 30.21 50m
163 4 Emil Hassling 2000 LANDSKRONA 29.82 50m
288 5 Jonathan Hiltonsson 2000 NJURUNDA 30.09 50m
385 6 Klaudius  Schreck 2001 SÖDERTÖRN 30.28 50m
157 7 Richard Ekholm 2002 KUNGSBACKA 30.36 50m
123 8 Albin Lövgren 1999 JÖNKÖPING 30.58 50m
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar Försök 9 (9), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:41
7 1 Elias Hyvönen 2000 ELFSBORG 29.68 50m
409 2 Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM 29.52 50m
8 3 Elliot Olsson 1999 ELFSBORG 29.24 50m
63 4 Daniel Kertes 1999 HS 28.82 50m
444 5 Karl Frylmark 1999 VÄSBY SS 29.11 50m
74 6 Gustav Persson 2000 HS 29.42 50m
83 7 Albin Edvardsson 2000 HS 29.65 50m
76 8 August Mathisen 2001 HS 29.81 50m
2019-06-29 20:12:15 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner