2019-09-18   09:56:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 30 juni 2019 kl. 09:30

Document
Heatlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2019
Plats: Lindängsbadet Arrangör: Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 2 jul 2019
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar
Försök 1 (7), Senior
Sponsor: DIB-Hotel
WR 24.00 Kliment Kolesnikov 2000 Russia RUS Glasgow GBR 2018-08-04
WJ 24.00 Kliment Kolesnikov 2000 RUS RUS Glasgow GBR 2018-08-04
ER 24.00 Kliment Kolesnikov 2000 RUS RUS Glasgow GBR 2018-08-04
EJ 24.00 Kliment Kolesnikov 2000 RUS RUS Glasgow GBR 2018-08-04
NR 24.84 Lavrans Solli 1992 NOR NOR Kazan RUS 2015-08-09
NJ 25.12 Tomoe Zenimoto Hvas 2000 Norway NOR Buenos Aires ARG 2018-10-09
SR 25.34 Gustav Hökfelt 1994 SK Neptun SWE Stockholm SWE 2017-04-09
SJ 25.45 Björn Seeliger 2000 Södertälje SS SWE Helsingfors FIN 2018-07-07
MR 25.46 Pontus Renholm 1986 SWE Norrköping SWE 2008-07-16
FM 25.96 Simon Sjödin 1986 SK Neptun SWE Landskrona SWE 2018-07-06
FJ 26.95 Olle Sköld 1999 Tyresö SS SWE Landskrona SWE 2018-07-06
S5 1:18.16 Dennis Hantman 2003 Spårvägen SF SWE Stockholm SWE 2017-11-04
S7 41.74 Niklas Andersson 1988 Göteborgs S SWE Stockholm SWE 2017-11-04
S9 37.34 Eje Olli 1999 Mölndals ASS SWE Stockholm SWE 2016-10-29
S14 31.76 Tobias Klasson 2000 Säffle SS SWE Eskilstuna SWE 2018-06-03
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:09
1 50m
564 2 Sebastian Karlsson 1993 KARLSKRONA 31.60 50m
S14 - 0
146 3 Erik Gissén 1992 KARLSTAD 27.70 50m
260 4 Simon Sjödin 1986 SK NEPTUN 25.96 50m
408 5 Samuel Törnqvist 1997 TÄBY SIM 27.25 50m
173 6 Jonas Ulfskans 1986 SK LAXEN 28.55 50m
563 7 Niklas Andersson 1988 GÖTEBORG 43.19 50m S7 - 0, 4, 3, 12
8 50m
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar Försök 2 (7), Senior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:11
1 50m
161 2 Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA 29.93 50m
187 3 Daniel Olsson 1996 LASS 27.60 50m
513 4 Martin Nilsson 1993 SPIF SF 25.95 50m
296 5 Hampus Lovinge 1998 NKK 26.99 50m
153 6 Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA 28.14 50m
571 7 Andreas Nordh 1991 OSBY SS 36.93 50m S14 - 0
8 50m
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar Försök 3 (7), Senior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:12
588 1 Yahia Mossa 1998 VÄXJÖ SS 44.01 50m S9 - A
195 2 Filip Grimberg 1998 LASS 28.87 50m
186 3 Oskar Gannholm-Johansson 1996 LASS 27.34 50m
268 4 Gustav Hökfelt 1994 SK NEPTUN 25.35 50m
56 5 Jesper Björk 1993 HS 26.89 50m
266 6 Fabian Bergman 1994 SK NEPTUN 27.87 50m
565 7 Jesper Andersson 1996 KARLSTAD 35.66 50m S14 - 0
8 50m
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar Försök 4 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:14
1 50m
2 50m
567 3 Robin Boisen 1999 KUNGSBACKA 49.50 25m
581 4 Tobias Klasson 2000 SÄFFLE SS 31.76 50m S14
587 5 Felix Persson 2000 VÄNERSBORG 37.59 50m S14
6 50m
7 50m
8 50m
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar Försök 5 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:16
1 50m
560 2 Philip Bentzer 2001 SS04 29.12 50m
494 3 Johan Hennert 2001 SS04 28.98 50m
397 4 Arvid Nilsson 2003 SK TRITON 28.83 50m
298 5 Victor Lovinge 2000 NKK 28.85 50m
38 6 Jakob Källquist 2001 GÄVLE SS 29.00 50m
442 7 Anton Widholm 1999 VÄSBY SS 29.18 50m
8 50m
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar Försök 6 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:18
196 1 Gustav Henell 1999 LASS 28.74 50m
381 2 Anton Marijanovic 2000 SÖDERTÖRN 28.50 50m
416 3 Gustav Ahlqvist 2003 TÄBY SIM 28.34 50m
307 4 Isak Larsson 2000 POSEIDON 28.25 50m
162 5 Hampus Svensson 1999 LANDSKRONA 28.27 50m
431 6 Johannes Strömberg 2002 VELLINGE-N 28.46 50m
488 7 Hugo Vaide 2003 ÄNGELHOLM 28.59 50m
217 8 Anton Witzell 2004 SK LÖDDE 28.81 50m
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar Försök 7 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:19
Anm tid
Start ca:
401 1 Hugo Eriksson 1999 TUREBERG 28.09 50m
289 2 Robin Björklund 2002 NJURUNDA 27.84 50m
427 3 Jonatan Carlsson 2001 VARBERG 27.53 50m
275 4 Olle Sköld 1999 SK NEPTUN 26.72 50m
69 5 Stefan Varga 2000 HS 27.10 50m
300 6 Emil Kernen 2002 NKK 27.54 50m
191 7 Martin Falk 1999 LASS 28.00 50m
361 8 Jens Christiansen 2001 SK SYDSIM 28.19 50m
2019-06-29 20:12:17 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner