2019-09-19   04:59:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 30 juni 2019 kl. 09:30

Document
Heatlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2019
Plats: Lindängsbadet Arrangör: Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 2 jul 2019
Gren 23, 400m Frisim Herrar
Försök 1 (5), Senior
Sponsor: Baker Tilly
WR 3:40.07 Paul Biedermann 1986 Germany GER Rom ITA 2009-07-26
WJ 3:44.60 Mack Horton 1996 AUS AUS Brisbane AUS 2014-04-01
ER 3:40.07 Paul Biedermann 1986 GER GER Rom ITA 2009-07-26
EJ 3:46.17 JEB 1900 2015-01-01
NR 3:44.40 Mads Glaesner 1988 DEN DEN Rom ITA 2009-07-26
NJ 3:49.60 Henrik Christiansen 1996 Norway NOR Dordrecht NED 2014-07-09
SR 3:46.77 Anders Holmertz 1968 Spårvägens SF SWE Barcelona ESP 1992-07-29
SJ 3:47.33 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS SWE Stockholm SWE 2018-04-05
MR 3:49.21 Anders Holmertz 1968 SWE SWE 1988-01-01
FM 3:54.54 Adam Paulsson 1995 SK Elfsborg SWE Landskrona SWE 2018-07-06
FJ 3:57.81 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS SWE Landskrona SWE 2018-07-06
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:45
220 1 Marcus Kindberg 1993 MKK 4:14.00 50m
250 2 Christopher Jedel 1995 MASS 4:07.02 50m
55 3 Simon Plato 1993 HS 4:05.14 50m
5 4 Adam Paulsson 1995 ELFSBORG 3:51.02 50m
468 5 Lukas Steiner 1998 VÄSTERÅS 4:03.96 50m
469 6 Filip Björkholm 1998 VÄSTERÅS 4:05.68 50m
284 7 Mattias Glenesk 1994 SK NEPTUN 4:07.79 50m
8 50m
Gren 23, 400m Frisim Herrar Försök 2 (5), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:50
1 50m
2 50m
115 3 Linus Nykvist 2001 JÄRFÄLLA S 4:19.33 50m
12 4 Linus Holmdahl 2001 ELFSBORG 4:17.84 50m
226 5 Karl Liljegren 2001 MKK 4:17.90 50m
6 50m
7 50m
8 50m
Gren 23, 400m Frisim Herrar Försök 3 (5), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:55
85 1 Elias Hysing 2000 HS 4:16.94 50m
191 2 Martin Falk 1999 LASS 4:15.70 50m
450 3 Eric Hansson 2002 VÄSBY SS 4:14.88 50m
354 4 Gabriel Henkel 2001 SKK 4:13.72 50m
345 5 Adam Karlsson 2000 SPÅRVÄGEN 4:13.93 50m
57 6 Petter Hellzén 2000 HS 4:15.49 50m
206 7 Gustav Edlund 2004 LASS 4:15.92 50m
456 8 Christopher Lindholm 2002 VÄSBY SS 4:17.78 50m
Gren 23, 400m Frisim Herrar Försök 4 (5), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:00
313 1 Anton Jansson 2002 POSEIDON 4:11.43 50m
453 2 Carl Göransson 2000 VÄSBY SS 4:10.90 50m
114 3 Elias Fröde 2001 JÄRFÄLLA S 4:10.51 50m
64 4 Dennis Dukic 2000 HS 4:09.27 50m
448 5 Martin Melinder 2001 VÄSBY SS 4:10.47 50m
358 6 Joel Berglund 2002 SUNDSVALL 4:10.60 50m
93 7 Oscar Elfers 2002 HS 4:11.26 50m
424 8 Mikael Söderberg 2003 UPSALA S 4:13.06 50m
Gren 23, 400m Frisim Herrar Försök 5 (5), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:05
66 1 Isak Vikström 1999 HS 4:06.84 50m
278 2 Oliver Rehn 2001 SK NEPTUN 4:05.66 50m
281 3 Wiggo Frohde 2000 SK NEPTUN 4:03.66 50m
128 4 Marcus Holmquist 2000 JÖNKÖPING 4:02.21 50m
9 5 Melker Olsson 2000 ELFSBORG 4:02.56 50m
452 6 Max Sundberg 1999 VÄSBY SS 4:05.44 50m
62 7 William Kerman 2001 HS 4:06.63 50m
270 8 Tor Leander 1999 SK NEPTUN 4:07.61 50m
2019-06-29 20:12:18 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner