2019-10-19   10:12:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 30 juni 2019 kl. 09:30

Document
Heatlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2019
Plats: Lindängsbadet Arrangör: Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 2 jul 2019
Gren 24, 100m Ryggsim Damer
Försök 1 (7), Senior
Sponsor: AGA
WR 58.00 Kathleen Baker 1997 USA USA Irvine USA 2018-07-28
WJ 58.83 Regan Smith 2002 USA USA Irvine USA 2018-07-28
ER 58.12 Gemma Spofforth 1987 GBR GBR Rom ITA 2009-07-28
EJ 59.62 Polina Egorova 2000 RUS RUS Netanya ISR 2017-07-02
NR 58.73 Mie Östergaard Nielsen 1996 DEN DEN London GBR 2016-05-19
NJ 59.69 Mie Østegaard Nielsen 1996 Denmark DEN Bellahøj DEN 2012-03-04
SR 59.98 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Eindhoven NED 2015-04-04
SJ 1:00.74 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Rom ITA 2009-08-01
MR 1:00.64 Michelle Coleman 1993 Spårvägen SF SWE Borås SWE 2017-07-02
FM 1:01.21 Louise Hansson 1996 Helsingborgs S SWE Landskrona SWE 2018-07-06
FJ 1:04.98 Julia Stenhård 2000 Helösingborgs S SWE Landskrona SWE 2018-07-06
S7 1:43.79 Ida Andersson Wulf 1998 FIFH SWE Falkenberg SWE 2017-04-08
S8 1:28.22 Agnes Kramer 1998 Falkenbergs SK SWE Köpenhamn DEN 2017-03-12
S9 1:16.96 Lina Watz 1996 Karlstads SS SWE Berlin GER 2018-06-10
S10 1:13.01 Lina Watz 1996 Karlstads SS SWE Glasgow GBR 2015-07-16
S14 1:14.85 Pernilla Lindberg 1994 Göteborgs S SWE Landskrona SWE 2018-07-06
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:15
Anm tid
Start ca:
1 50m
592 2 Agnes Kramer 1998 FALKENBERG 1:30.18 50m S7 - 0, 3, 5, 12
379 3 Vilma Unnermark 1997 SÖDERTÖRN 1:07.24 50m
141 4 Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS 1:04.77 50m
184 5 Caroline Palm 1992 LASS 1:05.02 50m
566 6 Lina Watz 1996 KARLSTAD 1:15.35 50m S9 - 0, 12
582 7 Josefine Busk 1997 SÖDERTÄLJE 1:47.37 50m
S14 - 0
8 50m
Gren 24, 100m Ryggsim Damer Försök 2 (7), Senior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:18
574 1 Malin Lundström 1990 SK RAN 1:33.70 25m
S10
584 2 Helena Fältman 1980 TÄBY SIM 1:22.27 50m S10 - A
118 3 Alma Thormalm 1996 JÖNKÖPING 1:05.67 50m
341 4 Michelle Coleman 1993 SPÅRVÄGEN 1:00.44 50m
269 5 Marlene Pavlu Lewin 1997 SK NEPTUN 1:04.97 50m
41 6 Pernilla Lindberg 1994 GÖTEBORG 1:14.85 50m S14 - 0
586 7 Ida Andersson Wulf 1998 VELLINGE-N 1:43.97 50m S7 - A, 12
8 50m
Gren 24, 100m Ryggsim Damer Försök 3 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:21
1 50m
2 50m
570 3 Linnea Nordström 2002 SK NEPTUN 1:43.54 25m S8
583 4 Nicola St. Clair Maitland 2003 SÖDERTÄLJE 1:31.18 50m S7 - A, 12
579 5 Clara Högqvist 2005 SPÅRVÄGEN 1:39.70 25m S7 - A, 0, 12, +
6 50m
7 50m
8 50m
Gren 24, 100m Ryggsim Damer Försök 4 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:23
1 50m
418 2 Ellen Banestig 2002 TÄBY SIM 1:08.98 50m
490 3 Magdalena Hagsten Skarda 2003 ÖSA 1:08.72 50m
510 4 Davilda Lareva 2000 TRELLEBORG 1:08.37 50m
202 5 Hilda Linné 2000 LASS 1:08.55 50m
365 6 Emilia Christiansen 1999 SÖDERTÄLJE 1:08.74 50m
575 7 Ellen Larsson 2001 SKELLEFTEÅ 1:26.83 50m S10 - 0
8 50m
Gren 24, 100m Ryggsim Damer Försök 5 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:26
Anm tid
Start ca:
504 1 Sofia Abrahamsson 2005 UDDEVALLA 1:08.27 50m
92 2 Alice Persson 2003 HS 1:08.13 50m
87 3 Alicia Johansson 2003 HS 1:07.96 50m
204 4 Thilde Smedbäck 2004 LASS 1:07.90 50m
67 5 Olivia Ülger 2000 HS 1:07.93 50m
511 6 Isabelle Sering 2002 TRELLEBORG 1:08.10 50m
410 7 Cornelia Jerresand 2000 TÄBY SIM 1:08.23 50m
477 8 Emilia Boberg 2002 VÄSTERÅS 1:08.32 50m
Gren 24, 100m Ryggsim Damer Försök 6 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:28
229 1 Emma Vileus 2001 MKK 1:07.73 50m
11 2 Tilda Öman 2000 ELFSBORG 1:07.43 50m
445 3 Tova Andersson 2001 VÄSBY SS 1:07.19 50m
235 4 Tea Winblad 2004 MKK 1:07.10 50m
230 5 Mollie Morfelt 2003 MKK 1:07.12 50m
380 6 Josefin Ossmyr 1999 SÖDERTÖRN 1:07.23 50m
326 7 Lisa Nystrand 2006 SALA SS 1:07.47 50m
475 8 Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS 1:07.86 50m
Gren 24, 100m Ryggsim Damer Försök 7 (7), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:30
333 1 Vera Fransson 2001 SKÖVDE SS 1:06.73 50m
440 2 Anna Miram 1999 VÄSBY SS 1:04.99 50m
472 3 Hannah Brunzell 2001 VÄSTERÅS 1:04.76 50m
487 4 Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM 1:02.39 50m
336 5 Trine Forss 2003 SKÖVDE SS 1:03.14 50m
201 6 Vera Karlsson 2003 LASS 1:04.94 50m
290 7 Elise Öberg 2002 NJURUNDA 1:05.49 50m
168 8 Emelie Ek-Värn 2004 LANDSKRONA 1:06.91 50m
2019-06-29 20:12:18 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner