2019-09-22   11:11:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 30 juni 2019 kl. 09:30

Document
Startlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2019
Plats: Lindängsbadet Arrangör: Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 2 jul 2019
21 50m Ryggsim Herrar Junior
WR 24.00 Kliment Kolesnikov 2000 Russia RUS Glasgow GBR 2018-08-04
WJ 24.00 Kliment Kolesnikov 2000 RUS RUS Glasgow GBR 2018-08-04
ER 24.00 Kliment Kolesnikov 2000 RUS RUS Glasgow GBR 2018-08-04
EJ 24.00 Kliment Kolesnikov 2000 RUS RUS Glasgow GBR 2018-08-04
NR 24.84 Lavrans Solli 1992 NOR NOR Kazan RUS 2015-08-09
NJ 25.12 Tomoe Zenimoto Hvas 2000 Norway NOR Buenos Aires ARG 2018-10-09
SR 25.34 Gustav Hökfelt 1994 SK Neptun SWE Stockholm SWE 2017-04-09
SJ 25.45 Björn Seeliger 2000 Södertälje SS SWE Helsingfors FIN 2018-07-07
MR 25.46 Pontus Renholm 1986 SWE Norrköping SWE 2008-07-16
FM 25.96 Simon Sjödin 1986 SK Neptun SWE Landskrona SWE 2018-07-06
FJ 26.95 Olle Sköld 1999 Tyresö SS SWE Landskrona SWE 2018-07-06
S5 1:18.16 Dennis Hantman 2003 Spårvägen SF SWE Stockholm SWE 2017-11-04
S7 41.74 Niklas Andersson 1988 Göteborgs S SWE Stockholm SWE 2017-11-04
S9 37.34 Eje Olli 1999 Mölndals ASS SWE Stockholm SWE 2016-10-29
S14 31.76 Tobias Klasson 2000 Säffle SS SWE Eskilstuna SWE 2018-06-03
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 369 Björn Seeliger Södertälje Simsällskap 2000 BA7300 50m 25.45
2 275 Olle Sköld Simklubben Neptun 1999 AK4599 50m 26.72
3 69 Stefan Varga Helsingborgs Simsällskap 2000 AH3500 50m 27.10
4 427 Jonatan Carlsson Föreningen Varberg Sim 2001 AJ6301 50m 27.53
5 300 Emil Kernen Norrköpings
Kappsimningsklubb
2002 AC7702 50m 27.54
6 289 Robin Björklund Njurunda Simsällskap 2002 AA9502 50m 27.84
7 191 Martin Falk Linköpings Allmänna SS 1999 AC1199 50m 28.00
8 401 Hugo Eriksson Turebergs Simklubb 1999 AB8599 50m 28.09
9 361 Jens Christiansen Simklubben Sydsim 2001 AJ7901 50m 28.19
10 307 Isak Larsson Simklubben Poseidon 2000 AF4900 50m 28.25
11 162 Hampus Svensson Landskrona Simsällskap 1999 AE5199 50m 28.27
12 416 Gustav Ahlqvist Täby Sim 2003 AK6503 50m 28.34
13 431 Johannes Strömberg Vellinge-Näsets Simklubb 2002 AI3102 50m 28.46
14 381 Anton Marijanovic Södertörns Simsällskap 2000 AG0100 50m 28.50
15 488 Hugo Vaide Ängelholms Simsällskap 2003 AD8903 50m 28.59
16 196 Gustav Henell Linköpings Allmänna SS 1999 AG1399 50m 28.74
17 217 Anton Witzell Simklubben Lödde 2004 AC4904 50m 28.81
18 397 Arvid Nilsson Simklubben Triton 2003 AK4303 50m 28.83
19 298 Victor Lovinge Norrköpings
Kappsimningsklubb
2000 AD6300 50m 28.85
20 385 Klaudius  Schreck Södertörns Simsällskap 2001 AN2701 50m 28.87
21 494 Johan Hennert Solna Sundbyberg SS 04 2001 AL6901 50m 28.98
22 38 Jakob Källquist Gävle Simsällskap 2001 AC0901 50m 29.00
23 560 Philip Bentzer Solna Sundbyberg SS 04 2001 AH6701 50m 29.12
24 442 Anton Widholm Väsby Simsällskap 1999 AE6199 50m 29.18
25 581 Tobias Klasson Säffle Simsällskap 2000 AM1500 50m 31.76 S14
26 587 Felix Persson Simklubben Vänersborg 2000 AY2900 50m 37.59 S14
27 567 Robin Boisen Kungsbacka Simsällskap 1999 AQ9799 25m 49.50 S5
2019-06-24 17:30:20 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner