2019-09-20   21:06:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 30 juni 2019 kl. 09:30

Document
Startlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2019
Plats: Lindängsbadet Arrangör: Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 2 jul 2019
19 50m Bröstsim Herrar Senior
WR 25.95 Adam Peaty 1994 Great Britain GBR Budapest HUN 2017-07-25
WJ 26.97 Nicolo Martinenghi 1999 ITA ITA Rom ITA 2017-04-04
ER 25.95 Adam Peaty 1994 GBR GBR Budapest HUN 2017-07-25
EJ 26.97 Nicolò Martinenghi 1999 ITA ITA Riccione ITA 2017-04-04
NR 27.02 Johannes Skagius 1995 SWE SWE Budapest HUN 2017-07-25
NJ 27.16 Johannes Skagius 1995 Sweden SWE Barcelona ESP 2013-07-30
SR 27.02 Johannes Skagius 1995 Sundsvalls SS SWE Budapest HUN 2017-07-25
SJ 27.16 Johannes Skagius 1995 Sundsvalls SS SWE Barcelona ESP 2013-07-30
MR 27.60 Johannes Skagius 1995 SK Neptun SWE Landskrona SWE 2018-07-06
FM 27.60 Johannes Skagius 1995 SK Neptun SWE Landskrona SWE 2018-07-06
FJ 29.02 Daniel Kertes 1999 Södertälje SS SWE Landskrona SWE 2018-07-06
SB5 43.14 Karl Forsman 1996 SK Ägir SWE Stockholm SWE 2014-10-31
SB8 43.63 Fabian Claëson 2002 Osby SS SWE Landskrona SWE 2018-07-06
SB9 41.86 Filip Orre Sandström 1999 Umeå SS SWE Stockholm SWE 2016-10-29
SB14 37.56 Jacob Sjölander 1986 Solens IF SWE Stockholm SWE 2017-11-04
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 262 Johannes Skagius Simklubben Neptun 1995 AH8595 50m 27.27
2 91 Erik Kähr Helsingborgs Simsällskap 1995 BC7595 50m 28.60
3 63 Daniel Kertes Helsingborgs Simsällskap 1999 AD8399 50m 28.82
4 194 Tom Andersson Linköpings Allmänna SS 1998 AK2598 50m 29.09
5 444 Karl Frylmark Väsby Simsällskap 1999 AK6599 50m 29.11
6 197 Petter Cyrén Linköpings Allmänna SS 1996 AU8796 50m 29.22
7 8 Elliot Olsson Simklubben Elfsborg 1999 AD2799 50m 29.24
8 52 Robert Lindblom Harnäs Skutskär Simsällskap 1995 AP6395 50m 29.31
9 74 Gustav Persson Helsingborgs Simsällskap 2000 AJ4500 50m 29.42
10 261 Patric Ridell Simklubben Neptun 1993 AJ7393 50m 29.47
11 409 Daniel Räisänen Täby Sim 1999 AE0199 50m 29.52
12 174 Max Ackermann Simklubben Laxen 1995 AN8195 50m 29.56
13 160 Anton Arvidsson Kungälvs Simsällskap 1994 AF1594 50m 29.59
14 438 Andreas Fürst Väsby Simsällskap 1990 AE1990 50m 29.63
15 83 Albin Edvardsson Helsingborgs Simsällskap 2000 AN1300 50m 29.65
16 7 Elias Hyvönen Simklubben Elfsborg 2000 AA7700 50m 29.68
17 116 Hugo Swanepoel Järfälla Simsällskap 1998 AW5198 50m 29.68
18 176 Teodor Widerberg Simklubben Laxen 1998 AG0398 50m 29.77
19 76 August Mathisen Helsingborgs Simsällskap 2001 AF5901 50m 29.81
20 163 Emil Hassling Landskrona Simsällskap 2000 AC1900 50m 29.82
21 363 Ludwig Hareskog Södertälje Simsällskap 1998 AH5398 50m 29.93
22 60 Olle Williamsson Helsingborgs Simsällskap 1998 AH4198 50m 30.02
23 288 Jonathan Hiltonsson Njurunda Simsällskap 2000 AH1300 50m 30.09
24 295 Marcus Forsgren Norrköpings
Kappsimningsklubb
1996 AM4196 50m 30.15
25 302 William Myrlander Nässjö SLS 1997 AA1197 50m 30.21
26 411 Niklas Nyblom Täby Sim 1999 AK2999 50m 30.21
27 385 Klaudius  Schreck Södertörns Simsällskap 2001 AN2701 50m 30.28
28 125 Anton Steindl Jönköpings Simsällskap 2000 AB2900 50m 30.31
29 157 Richard Ekholm Kungsbacka Simsällskap 2002 AV1702 50m 30.36
30 405 Christoffer Andersson Tyresö Simsällskap 1994 AM3594 50m 30.45
31 437 Robert Palosaari Väsby Simsällskap 1992 AC1392 50m 30.50
32 110 Petter Norén Vosveld Härnösands Simsällskap 1999 AH9599 50m 30.50
33 153 Oskar Johansson Kungsbacka Simsällskap 1993 AY7593 50m 30.50
34 219 Felix Nilsson Malmö Kappsimningsklubb 1990 AM6590 50m 30.53
35 258 Johan Dahlgren Simklubben Neptun 1986 AB4986 50m 30.55
36 123 Albin Lövgren Jönköpings Simsällskap 1999 AC0199 50m 30.58
37 515 Victor Wågström Stockholmspolisens IF
Simförening
1994 AY0394 50m 30.62
38 225 Axel Andrén Malmö Kappsimningsklubb 2001 AD6301 50m 30.68
39 177 Gunnar Widerberg Simklubben Laxen 2000 AG3700 50m 30.68
40 500 Oskar Robertsson Föreningen Uddevalla Sim 2000 AE6100 50m 30.82
41 494 Johan Hennert Solna Sundbyberg SS 04 2001 AL6901 50m 30.82
42 231 Gustav Englund Malmö Kappsimningsklubb 2001 AO6701 50m 30.82
43 35 Elias Persson Falu Simsällskap 2002 AA7502 50m 30.85
44 42 Max Feng Föreningen Göteborg Sim 2001 AR6301 50m 30.95
45 442 Anton Widholm Väsby Simsällskap 1999 AE6199 50m 31.03
46 155 Hampus Dahlgren Kungsbacka Simsällskap 2001 AG7501 50m 31.04
47 147 Ludvig Mathisen Karlstads Simsällskap 2003 AD7903 50m 31.08
48 412 Isak Alin Täby Sim 1999 AP0799 50m 31.09
49 492 Anton Svennberg Örebro Simallians 2002 AV3702 50m 31.11
50 454 William Lernå Väsby Simsällskap 2002 AF4102 50m 31.13
51 546 Jakub Majta Spårvägen Simförening 2003 AV9703 50m 31.18
52 205 Nicola Lundqvist Linköpings Allmänna SS 2002 AM0302 50m 31.22
53 124 Erik Nicklasson Jönköpings Simsällskap 1998 AG2598 50m 31.24
54 403 August Eriksson Turebergs Simklubb 2004 AC3104 50m 31.28
55 298 Victor Lovinge Norrköpings
Kappsimningsklubb
2000 AD6300 50m 31.29
56 142 Anton Arvidsson Kalmar Simsällskap 2000 AV6500 50m 31.31
57 165 Lucas Lindblom Landskrona Simsällskap 2000 AG8500 50m 31.36
58 483 Max Persson Ystads Simsällskap 2001 AE9501 50m 31.49
59 484 Gustaf Persson Ystads Simsällskap 2001 AJ4301 50m 31.77
60 75 John Brolin Helsingborgs Simsällskap 2002 AB6302 50m 31.85
61 78 Daniel Fischer Helsingborgs Simsällskap 2002 AC0302 50m 31.89
62 571 Andreas Nordh Osby Simsällskap 1991 AN6591 50m 39.30 SB14
63 589 Anton Daggert Örebro Simallians 1993 BD7193 50m 43.03 SB14
64 588 Yahia Mossa Växjö Simsällskap 1998 AZ0198 50m 44.25 SB8
65 587 Felix Persson Simklubben Vänersborg 2000 AY2900 50m 44.40 SB14
66 590 Albin Oskarsson Örebro Simallians 1991 BA0391 50m 52.78 SB5
67 569 Elias Alm Luleå Simsällskap 2003 AQ4703 25m 47.11 SB9
68 577 Johan Hannus Spårvägen Simförening 1988 AR4588 25m 49.75 SB14
2019-06-24 17:29:45 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner