2019-09-23   03:36:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 30 juni 2019 kl. 09:30

Document
Startlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2019
Plats: Lindängsbadet Arrangör: Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 2 jul 2019
21 50m Ryggsim Herrar Senior
WR 24.00 Kliment Kolesnikov 2000 Russia RUS Glasgow GBR 2018-08-04
WJ 24.00 Kliment Kolesnikov 2000 RUS RUS Glasgow GBR 2018-08-04
ER 24.00 Kliment Kolesnikov 2000 RUS RUS Glasgow GBR 2018-08-04
EJ 24.00 Kliment Kolesnikov 2000 RUS RUS Glasgow GBR 2018-08-04
NR 24.84 Lavrans Solli 1992 NOR NOR Kazan RUS 2015-08-09
NJ 25.12 Tomoe Zenimoto Hvas 2000 Norway NOR Buenos Aires ARG 2018-10-09
SR 25.34 Gustav Hökfelt 1994 SK Neptun SWE Stockholm SWE 2017-04-09
SJ 25.45 Björn Seeliger 2000 Södertälje SS SWE Helsingfors FIN 2018-07-07
MR 25.46 Pontus Renholm 1986 SWE Norrköping SWE 2008-07-16
FM 25.96 Simon Sjödin 1986 SK Neptun SWE Landskrona SWE 2018-07-06
FJ 26.95 Olle Sköld 1999 Tyresö SS SWE Landskrona SWE 2018-07-06
S5 1:18.16 Dennis Hantman 2003 Spårvägen SF SWE Stockholm SWE 2017-11-04
S7 41.74 Niklas Andersson 1988 Göteborgs S SWE Stockholm SWE 2017-11-04
S9 37.34 Eje Olli 1999 Mölndals ASS SWE Stockholm SWE 2016-10-29
S14 31.76 Tobias Klasson 2000 Säffle SS SWE Eskilstuna SWE 2018-06-03
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 268 Gustav Hökfelt Simklubben Neptun 1994 AS1594 50m 25.35
2 369 Björn Seeliger Södertälje Simsällskap 2000 BA7300 50m 25.45
3 513 Martin Nilsson Stockholmspolisens IF
Simförening
1993 AL6793 50m 25.95
4 260 Simon Sjödin Simklubben Neptun 1986 AG6786 50m 25.96
5 275 Olle Sköld Simklubben Neptun 1999 AK4599 50m 26.72
6 56 Jesper Björk Helsingborgs Simsällskap 1993 AU5793 50m 26.89
7 296 Hampus Lovinge Norrköpings
Kappsimningsklubb
1998 AE2998 50m 26.99
8 407 Sebastian Holmberg Täby Sim 1991 AG9391 50m 27.10
9 69 Stefan Varga Helsingborgs Simsällskap 2000 AH3500 50m 27.10
10 408 Samuel Törnqvist Täby Sim 1997 AI6197 50m 27.25
11 186 Oskar Gannholm-Johansson Linköpings Allmänna SS 1996 AC3196 50m 27.34
12 427 Jonatan Carlsson Föreningen Varberg Sim 2001 AJ6301 50m 27.53
13 300 Emil Kernen Norrköpings
Kappsimningsklubb
2002 AC7702 50m 27.54
14 187 Daniel Olsson Linköpings Allmänna SS 1996 AF0396 50m 27.60
15 146 Erik Gissén Karlstads Simsällskap 1992 AL0992 50m 27.70
16 289 Robin Björklund Njurunda Simsällskap 2002 AA9502 50m 27.84
17 266 Fabian Bergman Simklubben Neptun 1994 AQ2194 50m 27.87
18 191 Martin Falk Linköpings Allmänna SS 1999 AC1199 50m 28.00
19 401 Hugo Eriksson Turebergs Simklubb 50m 28.09
1999 AB8599
20 153 Oskar Johansson Kungsbacka Simsällskap 50m 28.14
1993 AY7593
21 361 Jens Christiansen Simklubben Sydsim 50m 28.19
2001 AJ7901
22 307 Isak Larsson Simklubben Poseidon 50m 28.25
2000 AF4900
23 162 Hampus Svensson Landskrona Simsällskap 50m 28.27
1999 AE5199
24 160 Anton Arvidsson Kungälvs Simsällskap 50m 28.32
1994 AF1594
25 416 Gustav Ahlqvist Täby Sim 50m 28.34
2003 AK6503
26 431 Johannes Strömberg Vellinge-Näsets Simklubb 50m 28.46
2002 AI3102
27 381 Anton Marijanovic Södertörns Simsällskap 50m 28.50
2000 AG0100
28 173 Jonas Ulfskans Simklubben Laxen 50m 28.55
1986 AD8986
29 488 Hugo Vaide Ängelholms Simsällskap 50m 28.59
2003 AD8903
30 196 Gustav Henell Linköpings Allmänna SS 50m 28.74
1999 AG1399
31 217 Anton Witzell Simklubben Lödde 50m 28.81
2004 AC4904
32 397 Arvid Nilsson Simklubben Triton 50m 28.83
2003 AK4303
33 302 William Myrlander Nässjö SLS 50m 28.84
1997 AA1197
34 298 Victor Lovinge Norrköpings
Kappsimningsklubb
50m 28.85
2000 AD6300
35 385 Klaudius  Schreck Södertörns Simsällskap 2001 AN2701 50m 28.87
36 195 Filip Grimberg Linköpings Allmänna SS 1998 AL0198 50m 28.87
37 494 Johan Hennert Solna Sundbyberg SS 04 2001 AL6901 50m 28.98
38 38 Jakob Källquist Gävle Simsällskap 2001 AC0901 50m 29.00
39 560 Philip Bentzer Solna Sundbyberg SS 04 2001 AH6701 50m 29.12
40 442 Anton Widholm Väsby Simsällskap 1999 AE6199 50m 29.18
41 161 Alfred Christensson Landskrona Simsällskap 1998 AH0398 50m 29.93
42 564 Sebastian Karlsson Karlskrona Simsällskap 1993 AW2993 50m 31.60 S14
43 581 Tobias Klasson Säffle Simsällskap 2000 AM1500 50m 31.76 S14
44 565 Jesper Andersson Karlstads Simsällskap 1996 AU6996 50m 35.66 S14
45 571 Andreas Nordh Osby Simsällskap 1991 AN6591 50m 36.93 S14
46 587 Felix Persson Simklubben Vänersborg 2000 AY2900 50m 37.59 S14
47 563 Niklas Andersson Föreningen Göteborg Sim 1988 AQ1788 50m 43.19 S7
48 588 Yahia Mossa Växjö Simsällskap 1998 AZ0198 50m 44.01 S9
49 577 Johan Hannus Spårvägen Simförening 1988 AR4588 25m 48.28 S14
50 567 Robin Boisen Kungsbacka Simsällskap 1999 AQ9799 25m 49.50 S5
2019-06-24 17:29:46 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner