2019-09-23   03:32:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 30 juni 2019 kl. 09:30

Document
Startlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2019
Plats: Lindängsbadet Arrangör: Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 2 jul 2019
24 100m Ryggsim Damer Senior
WR 58.00 Kathleen Baker 1997 USA USA Irvine USA 2018-07-28
WJ 58.83 Regan Smith 2002 USA USA Irvine USA 2018-07-28
ER 58.12 Gemma Spofforth 1987 GBR GBR Rom ITA 2009-07-28
EJ 59.62 Polina Egorova 2000 RUS RUS Netanya ISR 2017-07-02
NR 58.73 Mie Östergaard Nielsen 1996 DEN DEN London GBR 2016-05-19
NJ 59.69 Mie Østegaard Nielsen 1996 Denmark DEN Bellahøj DEN 2012-03-04
SR 59.98 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Eindhoven NED 2015-04-04
SJ 1:00.74 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Rom ITA 2009-08-01
MR 1:00.64 Michelle Coleman 1993 Spårvägen SF SWE Borås SWE 2017-07-02
FM 1:01.21 Louise Hansson 1996 Helsingborgs S SWE Landskrona SWE 2018-07-06
FJ 1:04.98 Julia Stenhård 2000 Helösingborgs S SWE Landskrona SWE 2018-07-06
S7 1:43.79 Ida Andersson Wulf 1998 FIFH SWE Falkenberg SWE 2017-04-08
S8 1:28.22 Agnes Kramer 1998 Falkenbergs SK SWE Köpenhamn DEN 2017-03-12
S9 1:16.96 Lina Watz 1996 Karlstads SS SWE Berlin GER 2018-06-10
S10 1:13.01 Lina Watz 1996 Karlstads SS SWE Glasgow GBR 2015-07-16
S14 1:14.85 Pernilla Lindberg 1994 Göteborgs S SWE Landskrona SWE 2018-07-06
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 341 Michelle Coleman Spårvägen Simförening 1993 AM2493 50m 1:00.44
2 487 Hanna Rosvall Ängelholms Simsällskap 2000 AM7200 50m 1:02.39
3 336 Trine Forss Skövde Simsällskap 2003 AD8403 50m 1:03.14
4 472 Hannah Brunzell Västerås Simsällskap 2001 AP6801 50m 1:04.76
5 141 Miranda Arvidsson Kalmar Simsällskap 1998 AJ5298 50m 1:04.77
6 72 Julia Stenhård Helsingborgs Simsällskap 2000 AN1200 50m 1:04.89
7 201 Vera Karlsson Linköpings Allmänna SS 2003 AI8403 50m 1:04.94
8 269 Marlene Pavlu Lewin Simklubben Neptun 1997 AH9497 50m 1:04.97
9 440 Anna Miram Väsby Simsällskap 1999 AG7299 50m 1:04.99
10 184 Caroline Palm Linköpings Allmänna SS 1992 AG1692 50m 1:05.02
11 290 Elise Öberg Njurunda Simsällskap 2002 AE8402 50m 1:05.49
12 118 Alma Thormalm Jönköpings Simsällskap 1996 AA0296 50m 1:05.67
13 333 Vera Fransson Skövde Simsällskap 2001 AB7401 50m 1:06.73
14 168 Emelie Ek-Värn Landskrona Simsällskap 2004 AJ8604 50m 1:06.91
15 235 Tea Winblad Malmö Kappsimningsklubb 2004 AH7404 50m 1:07.10
16 230 Mollie Morfelt Malmö Kappsimningsklubb 2003 AG8803 50m 1:07.12
17 445 Tova Andersson Väsby Simsällskap 2001 AH8201 50m 1:07.19
18 380 Josefin Ossmyr Södertörns Simsällskap 1999 AS0299 50m 1:07.23
19 379 Vilma Unnermark Södertörns Simsällskap 1997 AI9697 50m 1:07.24
20 11 Tilda Öman Simklubben Elfsborg 2000 AI7200 50m 1:07.43
21 326 Lisa Nystrand Sala Simsällskap 2006 AA1206 50m 1:07.47
22 229 Emma Vileus Malmö Kappsimningsklubb 2001 AW1401 50m 1:07.73
23 475 Elvira Mörtstrand Västerås Simsällskap 2003 AH9603 50m 1:07.86
24 204 Thilde Smedbäck Linköpings Allmänna SS 2004 AD3404 50m 1:07.90
25 67 Olivia Ülger Helsingborgs Simsällskap 2000 AK3800 50m 1:07.93
26 87 Alicia Johansson Helsingborgs Simsällskap 2003 AI2603 50m 1:07.96
27 511 Isabelle Sering Föreningen Trelleborg Sim 2002 AI2602 50m 1:08.10
28 92 Alice Persson Helsingborgs Simsällskap 2003 AN5803 50m 1:08.13
29 378 Greta Nykvist Södertörns Simsällskap 1996 AU7496 50m 1:08.15
30 410 Cornelia Jerresand Täby Sim 2000 AG6800 50m 1:08.23
31 504 Sofia Abrahamsson Föreningen Uddevalla Sim 2005 AB8605 50m 1:08.27
32 477 Emilia Boberg Västerås Simsällskap 2002 AV9602 50m 1:08.32
33 510 Davilda Lareva Föreningen Trelleborg Sim 2000 AE4400 50m 1:08.37
34 202 Hilda Linné Linköpings Allmänna SS 2000 BG1800 50m 1:08.55
35 490 Magdalena Hagsten Skarda Örebro Simallians 2003 AO6603 50m 1:08.72
36 365 Emilia Christiansen Södertälje Simsällskap 1999 AL8499 50m 1:08.74
37 418 Ellen Banestig Täby Sim 2002 BT1802 50m 1:08.98
38 41 Pernilla Lindberg Föreningen Göteborg Sim 1994 BA7694 50m 1:14.85 S14
39 566 Lina Watz Karlstads Simsällskap 1996 BQ5496 50m 1:15.35 S9
40 584 Helena Fältman Täby Sim 1980 AB1680 50m 1:22.27 S10
41 575 Ellen Larsson Skellefteå Simklubb 2001 BR7801 50m 1:26.83 S10
42 592 Agnes Kramer Falkenbergs Simklubb 1998 BP4698 50m 1:30.18 S7
43 583 Nicola St. Clair Maitland Södertälje Simsällskap 2003 CB4403 50m 1:31.18 S7
44 586 Ida Andersson Wulf Vellinge-Näsets Simklubb 1998 BP9498 50m 1:43.97 S7,EFT
45 582 Josefine Busk Södertälje Simsällskap 1997 BS1897 50m 1:47.37 S14
46 574 Malin Lundström Simklubben Ran 1990 CD0690 25m 1:33.70 S10
47 579 Clara Högqvist Spårvägen Simförening 2005 BV0405 25m 1:39.70 S7
48 570 Linnea Nordström Simklubben Neptun 2002 AT4402 25m 1:43.54 S8
2019-06-24 17:29:47 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner