Program för SM/Para-SM/JSM 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Måndag 1 juli 2019 kl. 10:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2019
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lindängsbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jun 2019 till den 2 jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Bröstsim Damer
|
Försök 1 (6), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Nordic Choice Hotel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
1:04.13 |
|
Lilly King |
1997 |
USA |
USA |
Budapest |
HUN |
2017-07-25 |
|
|
WJ |
1:05.39 |
|
Ruta Meilutyte |
1997 |
LTU |
LTU |
Nanjing |
CHN |
2014-08-20 |
|
|
ER |
1:04.35 |
|
Ruta Meilutyte |
1997 |
LTU |
LTU |
Barcelona |
ESP |
2013-07-29 |
|
|
EJ |
1:04.35 |
|
JEB |
1900 |
|
|
|
|
2015-01-01 |
|
|
NR |
1:05.93 |
|
Rikke Möller-Pedersen |
1989 |
DEN |
DEN |
Barcelona |
ESP |
2013-07-30 |
|
|
NJ |
1:07.77 |
|
Sophie Hansson |
1998 |
Sweden |
SWE |
Singapore |
SGP |
2015-08-28 |
|
|
SR |
1:06.30 |
|
Jennie Johansson |
1988 |
SK Neptun |
SWE |
Stockholm |
SWE |
2017-04-11 |
|
|
SJ |
1:07.59 |
|
Sophie Hansson |
1998 |
Helsingborgs S |
SWE |
Rio de Janeiro |
BRA |
2016-08-07 |
|
|
MR |
1:06.62 |
|
Jennie Johansson |
1988 |
SK Neptun |
SWE |
Borås |
SWE |
2017-07-03 |
|
|
FM |
1:08.08 |
|
Sophie Hansson |
1998 |
Helsingborgs S |
SWE |
Landskrona |
SWE |
2018-07-07 |
|
|
FJ |
1:09.26 |
|
Sophie Hansson |
1998 |
Helsingborgs S |
SWE |
Landskrona |
SWE |
2018-07-07 |
|
|
SB3 |
59:59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SB6 |
1:58.47 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Nästets SK |
SWE |
Malmö |
SWE |
2019-01-26 |
|
|
SB14 |
1:22.36 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborgs S |
SWE |
Glasgow |
GBR |
2015-07-13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
576 |
2 |
|
Louise Olsson |
1992 |
SPÅRVÄGEN |
2:03.42 |
50m |
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
493 |
3 |
|
Sophia Norén |
1998 |
SS04 |
1:15.36 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
498 |
4 |
|
Jessica Eriksson |
1993 |
UDDEVALLA |
1:08.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
5 |
|
Linnea Lindberg |
1996 |
SK NEPTUN |
1:13.39 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
6 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
GÖTEBORG |
1:24.89 |
50m |
SB14 - 0 |
|
|
|
7 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Bröstsim Damer |
Försök 2 (6), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
586 |
2 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
VELLINGE-N |
1:58.47 |
50m |
SB6 - A, 12 |
|
|
375 |
3 |
|
Caroline Speiner |
1994 |
SÖDERTÖRN |
1:13.54 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
4 |
|
Sophie Hansson |
1998 |
HS |
1:07.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
5 |
|
Klara Thormalm |
1998 |
JÖNKÖPING |
1:10.73 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
6 |
|
Hanna Cederholm |
1997 |
SK LAXEN |
1:16.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Bröstsim Damer |
Försök 3 (6), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
1 |
|
Johanna Andersson |
2002 |
MKK |
1:16.49 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
2 |
|
Matilda Stenberg |
2001 |
ELFSBORG |
1:15.84 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
3 |
|
Lina Dahlgren |
2005 |
KUNGSBACKA |
1:15.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
482 |
4 |
|
Clara Örnhem |
2002 |
VÄXJÖ SS |
1:15.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
5 |
|
Edith Axelsson-Wiesel |
2002 |
SK LAXEN |
1:15.32 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
6 |
|
Tea Gladher |
2000 |
LASS |
1:15.56 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
423 |
7 |
|
Wilma Henriksson |
2001 |
UMEÅ SS |
1:15.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
476 |
8 |
|
Adelina Walldén |
2002 |
VÄSTERÅS |
1:16.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Bröstsim Damer |
Försök 4 (6), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
428 |
1 |
|
Cornelia Almqvist |
2002 |
VARBERG |
1:14.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
2 |
|
Thilde Lantz |
2001 |
KSLS |
1:14.35 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
457 |
3 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
VÄSBY SS |
1:14.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
4 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
LIDINGÖ SK |
1:14.02 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
5 |
|
Lina Maltesson |
2000 |
ELFSBORG |
1:14.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
502 |
6 |
|
Lovisa Alsop |
2001 |
UDDEVALLA |
1:14.35 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
326 |
7 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
SALA SS |
1:14.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
8 |
|
Lisa Bengtsson |
2002 |
HS |
1:15.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Bröstsim Damer |
Försök 5 (6), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
1 |
|
Elly Palm |
2001 |
HS |
1:13.74 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
2 |
|
Moa Bergdahl |
2003 |
SK LAXEN |
1:13.56 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
314 |
3 |
|
Sara Jendbro |
2000 |
POSEIDON |
1:13.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
429 |
4 |
|
Linnéa Englund |
2003 |
VARBERG |
1:13.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
297 |
5 |
|
Sara Wallberg |
1999 |
NKK |
1:13.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
6 |
|
Alva Landälv |
2005 |
HS |
1:13.36 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
291 |
7 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
NJURUNDA |
1:13.70 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
346 |
8 |
|
Julia Augustsson |
2000 |
SPÅRVÄGEN |
1:13.87 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Bröstsim Damer |
Försök 6 (6), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
283 |
1 |
|
Alexandra Vartiainen |
2001 |
SK NEPTUN |
1:12.90 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
367 |
2 |
|
Emma Sundstrand |
2001 |
SÖDERTÄLJE |
1:12.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
471 |
3 |
|
Filippa Sterling |
2002 |
VÄSTERÅS |
1:11.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
472 |
4 |
|
Hannah Brunzell |
2001 |
VÄSTERÅS |
1:09.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
387 |
5 |
|
Emelie Fast |
2004 |
SÖDERTÖRN |
1:11.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
6 |
|
Nelly Rasmusson |
2001 |
HS |
1:11.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
7 |
|
Olivia Klint Ipsa |
2005 |
KSLS |
1:12.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
447 |
8 |
|
Julia Björkén |
2001 |
VÄSBY SS |
1:13.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-30 19:40:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|