Program för SM/Para-SM/JSM 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Måndag 1 juli 2019 kl. 10:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2019
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lindängsbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jun 2019 till den 2 jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Frisim Herrar
|
Försök 1 (8), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
AGA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
20.91 |
|
Cesar Cielo Filho |
1987 |
Brazil |
BRA |
Sao Paulo |
BRA |
2009-12-20 |
|
|
WJ |
21.75 |
|
Michael Andrew |
1999 |
USA |
USA |
Indianapolis |
USA |
2017-08-25 |
|
|
ER |
20.94 |
|
Frederick Bousqet |
1981 |
FRA |
FRA |
Montpellier |
FRA |
2009-04-26 |
|
|
EJ |
21.98 |
|
JEB |
1900 |
|
|
|
|
2015-01-01 |
|
|
NR |
21.45 |
|
Stefan Nystrand |
1981 |
SWE |
SWE |
Rom |
ITA |
2009-07-31 |
|
|
NJ |
22.27 |
|
Björn Seeliger |
2000 |
Sweden |
SWE |
Stockholm |
SWE |
2018-07-08 |
|
|
SR |
21.45 |
|
Stefan Nystrand |
1981 |
SK Neptun |
SWE |
Rom |
ITA |
2009-07-31 |
|
|
SJ |
22.27 |
|
Björn Seeliger |
2000 |
Södertälje SS |
SWE |
Stockholm |
SWE |
2018-07-08 |
|
|
MR |
22.09 |
|
Stefan Nystrand |
1981 |
SK Neptun |
SWE |
Halmstad |
SWE |
2007-07-29 |
|
|
FM |
22.80 |
|
Melker Selin |
1993 |
SK Elfsborg |
SWE |
Landskrona |
SWE |
2018-07-07 |
|
|
FJ |
23.28 |
|
Erik Brandt |
1999 |
Södertälje SS |
SWE |
Landskrona |
SWE |
2018-07-07 |
|
|
S5 |
1:02.54 |
|
Björn Erkus |
1992 |
Nacka HI |
SWE |
Stockholm |
SWE |
2015-11-01 |
|
|
S7 |
32.15 |
|
Niklas Andersson |
1988 |
Göteborgs S |
SWE |
Landskrona |
SWE |
2018-07-07 |
|
|
S9 |
32.29 |
|
Fredrik Axling |
1963 |
Dolphins SC |
SWE |
Glasgow |
GBR |
2015-03-27 |
|
|
S10 |
27.06 |
|
Ludvig Nyrén |
1997 |
Säffle SS |
SWE |
Stockholm |
SWE |
2017-11-05 |
|
|
S14 |
27.16 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle SS |
SWE |
Landskrona |
SWE |
2018-07-07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
3 |
|
Jonas Holmström |
1992 |
HS |
22.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
589 |
4 |
|
Anton Daggert |
1993 |
ÖSA |
31.31 |
50m |
S14 - 0 |
|
563 |
5 |
|
Niklas Andersson |
1988 |
GÖTEBORG |
32.15 |
50m |
S7 - 0, 4, 3, 12 |
|
|
588 |
6 |
|
Yahia Mossa |
1998 |
VÄXJÖ SS |
31.88 |
25m |
S9 - A |
|
|
|
7 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Frisim Herrar |
Försök 2 (8), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
555 |
1 |
|
Gustav Frödeberg |
1997 |
VÄSBY SS |
24.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
467 |
2 |
|
Gustaf Dahlman |
1997 |
VÄSTERÅS |
24.22 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
295 |
3 |
|
Marcus Forsgren |
1996 |
NKK |
23.96 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
4 |
|
Robin Andréasson |
1988 |
MASS |
23.36 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
5 |
|
Eric Hinderup |
1998 |
MKK |
23.78 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
257 |
6 |
|
Pontus Flodqvist |
1988 |
SK NEPTUN |
24.08 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
7 |
|
William Brand |
1998 |
ESKILSTUNA |
24.38 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
564 |
8 |
|
Sebastian Karlsson |
1993 |
KARLSKRONA |
29.11 |
50m |
S14 - 0 |
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Frisim Herrar |
Försök 3 (8), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
1 |
|
Anton Arvidsson |
1994 |
KUNGÄLV |
24.45 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
302 |
2 |
|
William Myrlander |
1997 |
NÄSSJÖ |
24.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
513 |
3 |
|
Martin Nilsson |
1993 |
SPIF SF |
23.94 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
489 |
4 |
|
Jonathan Kling |
1993 |
ÖSA |
22.96 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
5 |
|
Daniel Forndal |
1997 |
JÖNKÖPING |
23.69 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
514 |
6 |
|
Jacob Danielsson |
1998 |
SPIF SF |
24.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
7 |
|
Karl Lindoff |
1998 |
ESKILSTUNA |
24.37 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
565 |
8 |
|
Jesper Andersson |
1996 |
KARLSTAD |
27.26 |
50m |
|
|
S14 - 0 |
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Frisim Herrar |
Försök 4 (8), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
406 |
1 |
|
Linus Magnusson |
1990 |
TÄBY SIM |
24.39 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
2 |
|
Erik Gissén |
1992 |
KARLSTAD |
24.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
407 |
3 |
|
Sebastian Holmberg |
1991 |
TÄBY SIM |
23.88 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
343 |
4 |
|
Isak Eliasson |
1996 |
SPÅRVÄGEN |
22.63 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
376 |
5 |
|
Jesper Jonsson |
1993 |
SÖDERTÖRN |
23.38 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
6 |
|
Julian Cöster |
1995 |
MASS |
24.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
7 |
|
Mats Westergren |
1994 |
MKK |
24.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
580 |
8 |
|
Ludvig Nyrén |
1997 |
SÄFFLE SS |
27.01 |
50m |
S10 - 0, 12, + |
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Frisim Herrar |
Försök 5 (8), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
567 |
3 |
|
Robin Boisen |
1999 |
KUNGSBACKA |
47.61 |
25m |
|
|
587 |
4 |
|
Felix Persson |
2000 |
VÄNERSBORG |
31.02 |
50m |
S14 |
|
569 |
5 |
|
Elias Alm |
2003 |
LULEÅ SS |
32.75 |
25m |
S9 |
|
|
|
6 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Frisim Herrar |
Försök 6 (8), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
307 |
1 |
|
Isak Larsson |
2000 |
POSEIDON |
25.05 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
2 |
|
Alexander Löfqvist |
1999 |
HS |
24.97 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
3 |
|
Samuel Rudqvist |
1999 |
ELFSBORG |
24.91 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
435 |
4 |
|
Erik Stensson |
2002 |
VÄRNAMO SS |
24.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
385 |
5 |
|
Klaudius Schreck |
2001 |
SÖDERTÖRN |
24.90 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
383 |
6 |
|
Christopher Andrén |
2000 |
SÖDERTÖRN |
24.95 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
7 |
|
Anders Ludvigsson |
2000 |
MKK |
25.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
581 |
8 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
SÄFFLE SS |
27.16 |
50m |
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Frisim Herrar |
Försök 7 (8), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
345 |
1 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
SPÅRVÄGEN |
24.84 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
2 |
|
Malte Lundgren |
2002 |
HS |
24.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
434 |
3 |
|
Robin Pettersson |
2000 |
VÄRNAMO SS |
24.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
325 |
4 |
|
Jonathan Douib |
2000 |
SALA SS |
24.42 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
361 |
5 |
|
Jens Christiansen |
2001 |
SK SYDSIM |
24.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
6 |
|
Elliot Olsson |
1999 |
ELFSBORG |
24.67 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
298 |
7 |
|
Victor Lovinge |
2000 |
NKK |
24.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
531 |
8 |
|
Peter Jivanov |
2002 |
JÖNKÖPING |
24.84 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Frisim Herrar |
Försök 8 (8), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
1 |
|
Marcus Holmquist |
2000 |
JÖNKÖPING |
24.24 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
308 |
2 |
|
Gustav Östlund |
2000 |
POSEIDON |
24.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
3 |
|
Anes Cavka |
1999 |
ELFSBORG |
23.83 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
369 |
4 |
|
Björn Seeliger |
2000 |
SÖDERTÄLJE |
22.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
275 |
5 |
|
Olle Sköld |
1999 |
SK NEPTUN |
23.24 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
422 |
6 |
|
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
UMEÅ SS |
24.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
7 |
|
Albin Lövgren |
1999 |
JÖNKÖPING |
24.16 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
8 |
|
Emil Hassling |
2000 |
LANDSKRONA |
24.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-30 19:40:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|