2019-11-20   21:55:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tisdag 2 juli 2019 kl. 10:00

Document
Heatlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2019
Plats: Lindängsbadet Arrangör: Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 2 jul 2019
Gren 38, 200m Medley Herrar
Försök 1 (5), Senior
Sponsor: IEAB Installationsentreprenören AB
WR 1:54.00 Ryan Lochte 1984 USA USA Shanghai CHN 2011-07-28
WJ 1:57.06 Haiyang Qin 1999 CHN CHN Budapest HUN 2017-07-27
ER 1:55.18 Laszlo Cseh 1985 HUN HUN Rom ITA 2009-07-29
EJ 1:59.50 JEB 1900 2015-01-01
NR 1:58.02 Simon Sjödin 1986 SWE SWE Barcelona ESP 2013-07-31
NJ 1:59.58 Tomoe Zenimoto Hvas 2000 Norway NOR Buenos Aires ARG 2018-10-08
SR 1:58.02 Simon Sjödin 1986 SK Neptun SWE Barcelona ESP 2013-07-31
SJ 2:01.84 Petter Fredriksson 1997 SK Hajen SWE London GBR 2016-05-17
MR 1:59.57 Simon Sjödin 1986 SK Neptun SWE Norrköping SWE 2016-07-10
FM 2:01.56 Simon Sjödin 1986 SK Neptun SWE Landskrona SWE 2018-07-08
FJ 2:05.92 William Lulek 1998 SK Neptun SWE Landskrona SWE 2018-07-08
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:07
1 50m
2 50m
250 3 Christopher Jedel 1995 MASS 2:13.63 50m
153 4 Oskar Johansson 1993 KUNGSBACKA 2:09.66 50m
222 5 Anton Andersson 1997 MKK 2:13.01 50m
124 6 Erik Nicklasson 1998 JÖNKÖPING 2:15.00 50m
7 50m
8 50m
Gren 38, 200m Medley Herrar Försök 2 (5), Senior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:10
1 50m
59 2 Filip Svedberg 1997 HS 1:49.91
562 3 Dennis Wilkman 1998 SPIF SF 2:13.23 50m
408 4 Samuel Törnqvist 1997 TÄBY SIM 2:02.03 50m
296 5 Hampus Lovinge 1998 NKK 2:10.59 50m
187 6 Daniel Olsson 1996 LASS 2:14.26 50m
7 50m
8 50m
Gren 38, 200m Medley Herrar Försök 3 (5), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:13
1 50m
2 50m
315 3 Nils Wergeland 2002 POSEIDON 2:16.42 50m
115 4 Linus Nykvist 2001 JÄRFÄLLA S 2:14.24 50m
198 5 Mattias Grynning 1999 LASS 2:14.33 50m
6 50m
7 50m
8 50m
Gren 38, 200m Medley Herrar Försök 4 (5), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:16
1 50m
453 2 Carl Göransson 2000 VÄSBY SS 2:13.59 50m
114 3 Elias Fröde 2001 JÄRFÄLLA S 2:12.53 50m
347 4 Jonas Malmring 2001 SPÅRVÄGEN 2:12.39 50m
66 5 Isak Vikström 1999 HS 2:12.39 50m
310 6 Victor Bergstrand 2000 POSEIDON 2:13.55 50m
411 7 Niklas Nyblom 1999 TÄBY SIM 2:13.80 50m
8 50m
Gren 38, 200m Medley Herrar Försök 5 (5), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:19
79 1 Dante Vollmer 2001 HS 2:10.28 50m
191 2 Martin Falk 1999 LASS 2:09.16 50m
69 3 Stefan Varga 2000 HS 2:08.05 50m
163 4 Emil Hassling 2000 LANDSKRONA 2:04.47 50m
409 5 Daniel Räisänen 1999 TÄBY SIM 2:07.38 50m
270 6 Tor Leander 1999 SK NEPTUN 2:08.39 50m
401 7 Hugo Eriksson 1999 TUREBERG 2:09.37 50m
435 8 Erik Stensson 2002 VÄRNAMO SS 2:11.86 50m
2019-07-01 20:14:21 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner