2019-11-14   00:58:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tisdag 2 juli 2019 kl. 10:00

Document
Heatlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2019
Plats: Lindängsbadet Arrangör: Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 2 jul 2019
Gren 39, 200m Fjärilsim Damer
Försök 1 (4), Senior
Sponsor: Beijer Byggmaterial
WR 2:01.81 Liu Zige 1989 China CHN Jinan CHN 2009-10-21
WJ 2:06.29 Suzuka Hasegawa 2000 JPN JPN Nagoya JPN 2017-04-15
ER 2:04.27 Katinka Hosszu 1989 HUN HUN Rom ITA 2009-07-29
EJ 2:06.71 JEB 1900 2015-01-01
NR 2:07.44 Micha Östergaard 1987 DEN DEN Rom ITA 2009-07-29
NJ 2:09.41 Katrine Bukh Villesen 2000 Denmark DEN Netanya ISR 2017-06-29
SR 2:07.83 Martina Granström 1991 Jönköpings SS SWE London GBR 2012-07-31
SJ 2:08.01 Martina Granström 1991 Jönköpings SS SWE Shanghai CHN 2011-07-27
MR 2:09.26 Martina Granström 1991 Jönköpings SS SWE Halmstad SWE 2011-06-29
FM 2:13.25 Louise Hansson 1996 Helsingborgs S SWE Landskrona SWE 2018-07-08
FJ 2:23.02 Ida Swegmark 2000 Mölndals ASS SWE Landskrona SWE 2018-07-08
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:24
1 50m
111 2 Emma Rotstam 1998 JÄRFÄLLA S 2:25.34 50m
342 3 Isabelle Hanson 1998 SPÅRVÄGEN 2:24.31 50m
377 4 Carin Klasson 1995 SÖDERTÖRN 2:21.11 50m
360 5 Ebba Rosenquist 1989 SK SYDSIM 2:23.95 50m
328 6 Augusta Andersson 1997 SJÖBO SS 2:24.63 50m
394 7 Ida Marko-Varga 1985 SK TRITON 2:17.44 25m
8 50m
Gren 39, 200m Fjärilsim Damer Försök 2 (4), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:27
1 50m
247 2 Ebba Olsson 2001 MARIESTAD 2:31.66 50m
50 3 Ella Laurén 2001 SK HAJEN 2:30.58 50m
129 4 Tova Magnusson 2002 JÖNKÖPING 2:29.39 50m
235 5 Tea Winblad 2004 MKK 2:29.73 50m
525 6 Amanda Jobs 2003 FALUN 2:31.10 50m
335 7 Linn Suchomel 2003 SKÖVDE SS 2:32.52 50m
8 50m
Gren 39, 200m Fjärilsim Damer Försök 3 (4), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:30
330 1 Clara Steen 2003 SJÖBO SS 2:28.55 50m
386 2 Klara Possman 2003 SÖDERTÖRN 2:26.40 50m
84 3 Rebecca Hesslevik 2000 HS 2:25.85 50m
199 4 Felicia Järvikari 2002 LASS 2:25.00 50m
327 5 Selma Avdic 2003 S 02 2:25.29 50m
228 6 Johanna Andersson 2002 MKK 2:26.15 50m
478 7 Lina Rehnman 2002 VÄSTERÅS 2:28.10 50m
303 8 Moa Olofsson 2002 OSBY SS 2:28.93 50m
Gren 39, 200m Fjärilsim Damer Försök 4 (4), Junior
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:34
318 1 Mary Lagoguez 2001 POSEIDON 2:24.60 50m
365 2 Emilia Christiansen 1999 SÖDERTÄLJE 2:23.18 50m
179 3 Mellie Wijk 2002 SK LAXEN 2:21.51 50m
130 4 Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING 2:19.45 50m
253 5 Ida Swegmark 2000 MASS 2:20.58 50m
326 6 Lisa Nystrand 2006 SALA SS 2:21.76 50m
204 7 Thilde Smedbäck 2004 LASS 2:23.44 50m
132 8 Cornelia Johansson 2003 JÖNKÖPING 2:24.76 50m
2019-07-01 20:14:21 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner