2019-11-13   12:07:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tisdag 2 juli 2019 kl. 10:00

Document
Startlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2019
Plats: Lindängsbadet Arrangör: Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 2 jul 2019
42 100m Bröstsim Herrar Junior
WR 57.10 Adam Peaty 1994 Great Britain GBR Glasgow GBR 2018-08-04
WJ 59.01 Nicolo Martinenghi 1999 ITA ITA Indianapolis USA 2017-08-23
ER 57.10 Adam Peaty 1994 GBR GBR Glasgow GBR 2018-08-03
EJ 59.23 Nicolò Martinenghi 1999 ITA ITA Netanya ISR 2017-07-02
NR 58.71 Alexander Dale Oen 1985 NOR NOR Shanghai CHN 2011-07-25
NJ 1:00.85 Johannes Skagius 1995 Sweden SWE Jönköping SWE 2013-04-21
SR 1:00.08 Erik Persson 1994 Kungsbacka SS SWE Budapest HUN 2017-07-23
SJ 1:00.85 Johannes Skagius 1995 Sundsvalls SS SWE Jönköping SWE 2013-04-21
MR 1:00.82 Erik Persson 1994 Kungsbacka SS SWE Borås SWE 2017-07-04
FM 1:01.97 Erik Persson 1994 Kungsbacka SS SWE Landskrona SWE 2018-07-08
FJ 1:03.50 Tom Andersson 1998 Linköpings ASS SWE Landskrona SWE 2018-07-08
SB5 1:32.39 Karl Forsman 1996 SK Ägir SWE Stockholm SWE 2015-11-01
SB8 1:39.13 Fabian Claëson 2002 Osby SS SWE Landskrona SWE 2018-07-08
SB14 1:27.30 Jacob Sjölander 1986 Solens IF SWE Stockholm SWE 2016-10-30
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 74 Gustav Persson Helsingborgs Simsällskap 2000 AJ4500 50m 1:03.20
2 409 Daniel Räisänen Täby Sim 1999 AE0199 50m 1:03.73
3 444 Karl Frylmark Väsby Simsällskap 1999 AK6599 50m 1:04.06
4 63 Daniel Kertes Helsingborgs Simsällskap 1999 AD8399 50m 1:04.29
5 83 Albin Edvardsson Helsingborgs Simsällskap 2000 AN1300 50m 1:04.51
6 76 August Mathisen Helsingborgs Simsällskap 2001 AF5901 50m 1:04.63
7 163 Emil Hassling Landskrona Simsällskap 2000 AC1900 50m 1:04.71
8 270 Tor Leander Simklubben Neptun 1999 AA5999 50m 1:04.98
9 8 Elliot Olsson Simklubben Elfsborg 1999 AD2799 50m 1:05.01
10 110 Petter Norén Vosveld Härnösands Simsällskap 1999 AH9599 50m 1:05.91
11 7 Elias Hyvönen Simklubben Elfsborg 2000 AA7700 50m 1:06.45
12 411 Niklas Nyblom Täby Sim 1999 AK2999 50m 1:06.80
13 231 Gustav Englund Malmö Kappsimningsklubb 2001 AO6701 50m 1:06.89
14 412 Isak Alin Täby Sim 1999 AP0799 50m 1:06.92
15 442 Anton Widholm Väsby Simsällskap 1999 AE6199 50m 1:07.50
16 403 August Eriksson Turebergs Simklubb 2004 AC3104 50m 1:07.74
17 288 Jonathan Hiltonsson Njurunda Simsällskap 2000 AH1300 50m 1:07.75
18 165 Lucas Lindblom Landskrona Simsällskap 2000 AG8500 50m 1:07.75
19 157 Richard Ekholm Kungsbacka Simsällskap 2002 AV1702 50m 1:07.76
20 154 Anton Dahlgren Kungsbacka Simsällskap 1999 AM4999 50m 1:07.76
21 503 Oskar Gustafson Föreningen Uddevalla Sim 2002 AE1302 50m 1:07.77
22 232 Carl Gerstenfeld Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI5902 50m 1:07.87
23 382 Markus Charlton Södertörns Simsällskap 2001 AD7701 50m 1:07.88
24 500 Oskar Robertsson Föreningen Uddevalla Sim 2000 AE6100 50m 1:08.11
25 4 Martin Schön Bollnäs Simsällskap 2003 AJ9703 50m 1:08.33
26 495 Leonardo Montes Solna Sundbyberg SS 04 2002 AN2902 50m 1:08.47
27 484 Gustaf Persson Ystads Simsällskap 2001 AJ4301 50m 1:08.65
28 435 Erik Stensson Värnamo Simsällskap 2002 AC2902 50m 1:08.90
29 546 Jakub Majta Spårvägen Simförening 2003 AV9703 50m 1:09.04
30 483 Max Persson Ystads Simsällskap 2001 AE9501 50m 1:09.05
31 177 Gunnar Widerberg Simklubben Laxen 2000 AG3700 50m 1:09.10
32 349 David Neuhardt Spårvägen Simförening 2003 AU6103 50m 1:09.13
33 155 Hampus Dahlgren Kungsbacka Simsällskap 2001 AG7501 50m 1:09.15
34 385 Klaudius  Schreck Södertörns Simsällskap 2001 AN2701 50m 1:09.21
35 26 Axel Witt Eskilstuna Simklubb 2000 AE5100 50m 1:09.43
36 142 Anton Arvidsson Kalmar Simsällskap 2000 AV6500 50m 1:09.48
37 454 William Lernå Väsby Simsällskap 2002 AF4102 50m 1:09.52
38 205 Nicola Lundqvist Linköpings Allmänna SS 2002 AM0302 50m 1:10.00
39 35 Elias Persson Falu Simsällskap 2002 AA7502 50m 1:10.96
40 581 Tobias Klasson Säffle Simsällskap 2000 AM1500 50m 1:28.92 SB14
41 587 Felix Persson Simklubben Vänersborg 2000 AY2900 50m 1:37.84 SB14
42 573 Fabian Claeson Osby Simsällskap 2002 AR7902 50m 1:39.13 SB8
2019-06-24 17:30:25 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner