Program for Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinalen
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
100m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
818 |
|
Elsa Svahn |
Väsby Simsällskap |
2007 |
AG9607 |
25m |
1:11.11 |
|
|
|
|
|
2 |
488 |
|
Olivia Elmquist |
Järfälla Simsällskap |
2007 |
AH2607 |
25m |
1:14.23 |
|
|
|
|
|
3 |
801 |
|
Hanna Melander |
Väsby Simsällskap |
2007 |
AB9807 |
25m |
1:14.37 |
|
|
|
|
|
4 |
48 |
|
Anna Eneroth |
Simklubben Neptun |
2007 |
AK4607 |
25m |
1:14.79 |
|
|
|
|
|
5 |
475 |
|
Linn Bengtsson |
Järfälla Simsällskap |
2007 |
AB9207 |
25m |
1:15.24 |
|
|
|
|
|
6 |
314 |
|
Filippa Hanikat |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AK7207 |
25m |
1:15.41 |
|
|
|
|
|
7 |
709 |
|
Stina Pedersen |
Täby Sim |
2007 |
AN5807 |
25m |
1:16.66 |
|
|
|
|
|
8 |
3 |
|
Rebecka Barkvall |
Danderyds Simförening |
2007 |
AK8807 |
25m |
1:17.84 |
|
|
|
|
|
9 |
708 |
|
Ida Osund-Ireland |
Täby Sim |
2007 |
BH0607 |
25m |
1:17.89 |
|
|
|
|
|
10 |
287 |
|
Elina Tshibanda |
Södertälje Simsällskap |
2007 |
AB7407 |
25m |
1:17.96 |
|
|
|
|
|
11 |
350 |
|
Juni Stenbacka |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AV7607 |
25m |
1:18.04 |
|
|
|
|
|
12 |
556 |
|
Isabella Westberg |
Järfälla Simsällskap |
2007 |
AC1207 |
25m |
1:18.63 |
|
|
|
|
|
13 |
672 |
|
Emma Alsén |
Täby Sim |
2007 |
AJ5207 |
25m |
1:18.91 |
|
|
|
|
|
14 |
358 |
|
Nadja Travar |
Södertörns Simsällskap |
2007 |
AP2607 |
25m |
1:19.29 |
|
|
|
|
|
15 |
155 |
|
Agnes Thunberg |
Spårvägen Simförening |
2007 |
AD8807 |
25m |
1:20.14 |
|
|
|
|
|
16 |
43 |
|
Sofia Bang |
Simklubben Neptun |
2007 |
AH4607 |
25m |
1:20.71 |
|
|
|
|
|
17 |
593 |
|
Thea Bergström |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2007 |
AK9807 |
25m |
1:21.67 |
|
|
|
|
|
18 |
759 |
|
Hanna Areblad |
Väsby Simsällskap |
2007 |
AH6607 |
25m |
1:21.75 |
|
|
|
|
|
19 |
406 |
|
Alva Engqvist |
Wisby Simsällskap |
2007 |
AP0807 |
25m |
1:22.32 |
RES |
|
20 |
671 |
|
Olivia Allert |
Täby Sim |
2007 |
AZ3407 |
25m |
1:23.37 |
RES |
|
21 |
47 |
|
Alicia Dahlberg |
Simklubben Neptun |
2007 |
AN9807 |
25m |
1:23.50 |
RES |
|
22 |
513 |
|
Olivia Larsson |
Järfälla Simsällskap |
2007 |
AH2807 |
25m |
1:23.70 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-12 06:26:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|