2019-12-07   13:49:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Øst Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 10
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  04 oktober 2019   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  15:10   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 oktober 2019         
 
 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer  Indledende (12) 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 
 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
92  August K Madsen  2004  0481AC  NAKSKOV    25m  31.73 
577  Alexander Hillhouse  2004  0461AL  KVIK    25m  30.69 
135  Oliver Gadegaard  2003  0321AR  KØGE    25m  29.75 
404  Alexander Cueto Rasmussen  2004  0471AH  VATCPH-STT    25m  29.14 
Emil Stenholt Røpke  2004  0429AA  JYLLINGE    25m  29.62 
303  Anton Skov Grell  2004  0469AE  GSK    25m  30.53 
365  Thorbjørn Jari Ikkala  2002  0207AI  FR.VÆRK    25m  30.97 
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
113  Kasper Thorn  2004  0401AH  LYNGBY    25m  29.04 
372  Lucas Nielsen  2004  0403AO  FR.SUND    25m  28.83 
301  Alexander Marcus Englev  2004  0481AI  GREVE    25m  28.77 
459  Bertram Grøn Brandelev  2004  0423AI  TRITON B    25m  28.66 
127  Oliver Schultz  2004  0425AE  KØGE    25m  28.75 
Noah Tranum  2004  0449AG  JYLLINGE    25m  28.82 
140  Mikkel Roed  2004  0457AB  KØGE    25m  28.98 
156  Sebastian Hviid Larsen  2004  0465AB  HØRSHOLM    25m  29.09 

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
293  Marcus Christiansen  2001  0145AT  HELSINGE    25m  28.48 
13  Nicolai Wiuff  2002  0243AB  JYLLINGE    25m  28.28 
53  Andreas Hoffmann  2003  0325AH  BIRKERØD    25m  28.25 
347  Valdemar Birn-Bringgaard  2004  0495AL  GENTOFTE    25m  28.17 
408  Andreas Stampe Dalgaard  2004  0449AD  VATCPH-STT    25m  28.24 
82  Pelle Colmorten  2004  0443AL  ROSKILDE    25m  28.26 
517  Matias Munkholm  2004  0435AB  VI39    25m  28.37 
541  Daniel Bornhøft Nielsen  2004  0471AD  VEST    25m  28.60 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
98  Harald Franck  2003  0345AK  NÆSTVED    25m  27.93 
214  Tobias Gammelvind  2004  0437AD  HOVEDSTAD    25m  27.83 
448  Alexander Slente  2004  0427AM  SK-SYD    25m  27.78 
305  Oskar Skov Grell  2002  0217AC  GSK    25m  27.74 
57  William Ølshøj  2004  0415AC  BIRKERØD    25m  27.75 
549  Magnus Juul Hansen  2003  0389AN  VORDINGB    25m  27.80 
399  Emil Osberg Poulsen  2003  0337AN  DRAGSHOLM    25m  27.84 
19  Nicolai Therkelsen  2003  0337AG  LAKSEN    25m  27.99 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
477  Lasse Darlem Brandt  2003  0379AH  TRITON B    25m  27.55 
457  Magnus Aasberg  2001  0143AG  TRITON B    25m  27.51 
152  Emil Steenberg  2002  0229AC  HØRSHOLM    25m  27.36 
93  Nikolai Pagh Pedersen  2002  0235AB  NAKSKOV    25m  27.31 
375  Lars Reber Knudsen  2003  0365AR  FARUM    25m  27.35 
398  Elias Noe  2004  0475AH  DRAGSHOLM    25m  27.44 
514  Peter Vinge-Maigaard  2003  0351AB  VI39    25m  27.52 
492  Alfred Balslev Jørgensen  2004  0429AK  SØLLERØD    25m  27.66 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
316  Noah Bred  2003  0399AE  GLADSAXE    25m  27.18 
496  William Kristensen  2003  0319AM  SØLLERØD    25m  27.11 
306  Rasmus Langvad  2000  0045AD  GSK    25m  26.97 
162  Asger Væver Hartvig  2002  0277AB  HØRSHOLM    25m  26.83 
205  Joshua P. Sidebotham  2003  0343AQ  HOVEDSTAD    25m  26.84 
150  Malte Egholm Brøns  2003  0331AC  HØRSHOLM    25m  26.99 
307  Asger Johansen  2003  0395AE  GSK    25m  27.13 
73  Frederik Bach Mindested  2003  0327AC  ALLERØD    25m  27.28 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
360  Oskar Luckow Larsen  2004  0443AA  GENTOFTE    25m  26.81 
579  Lukas Storm  1999  9977AA  KVIK    25m  26.73 
458  Mikkel S. Hansen  2000  0001AG  TRITON B    25m  26.56 
519  Carl Terp Larsen  2001  0119AN  VAT CPH-MK    25m  26.53 
67  Joakim Brønnum  1997  9759AT  ALLERØD    25m  26.54 
419  Mikkel Jørgensen  2003  0365AE  KVIK    25m  26.72 
539  Asbjørn Floor-Bøjden  2002  0277AI  VEST    25m  26.75 
242  Carl Kirchhoff  2002  0257AL  HILLERØD    25m  26.81 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
158  Magnus Bækgaard Andersen  2001  0101AF  HØRSHOLM    25m  26.49 
230  David Arneskov  2002  0287AC  HOLBÆK    25m  26.46 
291  Mads Steen Petersen  1997  9765AJ  HELSINGE    25m  26.38 
227  Mads Toft  2001  0175AL  HOLBÆK    25m  26.36 
403  Rasmus Hatting Petersen  2002  0205AF  VATCPH-STT    25m  26.36 
166  Martin Vennick Haugbølle  2001  0155AE  HØRSHOLM    25m  26.40 
338  Christopher G. Trandum  2003  0313AI  GENTOFTE    25m  26.48 
548  Frederik Emil Bækgaard  2002  0299AI  VEST    25m  26.53 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
216  Valdemar Brøns  2003  0341AC  HOVEDSTAD    25m  26.20 
489  Christoffer Weiss  2002  0273AE  SØLLERØD    25m  26.08 
342  Lucas Bruun Strøbek  2001  0135AG  GENTOFTE    25m  26.06 
47  Alfred Højberg  2002  0267AD  BIRKERØD    25m  25.93 
172  Gustav Haugård Hansen  2002  0279AD  HVIDOVRE    25m  26.06 
476  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  TRITON B    25m  26.07 
130  August Ryom  2002  0253AJ  KØGE    25m  26.18 
25  Theodor L Munch-Jensen  2002  0215AL  SOLRØD    25m  26.33 

 
Heat 10 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
468  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  TRITON B    25m  25.89 
155  Alexander Tullberg  2003  0377AA  HØRSHOLM    25m  25.38 
433  Jonas M. Jørgensen  2001  0193AA  KVIK    25m  24.84 
310  Frederik Riedel Lentz  2001  0187AN  GLADSAXE    25m  24.15 
208  Oliver Søgaard-Andersen  2003  0339AK  HOVEDSTAD    25m  24.73 
518  Antoine Montier  1993  9327AO  VAT CPH-MK    25m  25.07 
42  Gustav Friberg  1997  9709AB  BIRKERØD    25m  25.53 
196  Bertram Dreyer Riis  2002  0223AG  HOVEDSTAD    25m  25.92 

 
Heat 11 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
345  Peter Vangsgaard  2000  0001AC  GENTOFTE    25m  25.73 
346  Tomas Stensballe Larsen  2000  0035AK  GENTOFTE    25m  25.28 
266  Frederik Møller  2002  0263AL  HERLEV    25m  24.75 
264  Tobias Dan Hansen  2002  0243AC  HERLEV    25m  23.90 
463  Kasper Bonnichsen  2002  0283AD  TRITON B    25m  24.58 
432  Joakim Køhn  2003  0375AE  KVIK    25m  25.02 
64  Anton Borring Andersen  1999  9919AD  ALLERØD    25m  25.52 
151  Rasmus Steenberg  2000  0021AB  HØRSHOLM    25m  25.91 

 
Heat 12 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
122  William Textor Broch  2001  0157AD  LYNGBY    25m  25.65 
470  Oliver Thor Sørensen  2000  0081AA  TRITON B    25m  25.13 
66  Frederik Rindshøj  1999  9955AN  ALLERØD    25m  24.73 
263  Rasmus Nickelsen  2003  0347AC  HERLEV    25m  23.39 
440  Sebastian Ovesen  1994  9429AB  KVIK    25m  24.19 
187  Oliver Jacobsen  1997  9781AQ  HVIDOVRE    25m  24.91 
547  Lars Thor Sørensen  1999  9935AL  VEST    25m  25.48 
24  Casper Mørkhøj Hartington  2002  0239AF  SOLRØD    25m  25.89 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  04 oktober 2019 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark