2019-12-10   04:54:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Øst Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 17
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  08:13   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 oktober 2019         
 
 
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer  Indledende (8) 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 
 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
209  Olivia Augustinus  2004  0432BD  HOVEDSTAD    25m  1:13.82 
530  Kajsa Salomonsen  2005  0514AD  VAT CPH-MK    25m  1:12.31 
48  Camilla Porsdal  2005  0592AB  BIRKERØD    25m  1:13.77 
506  Julie Segato  2005  0538AJ  TUNE    25m  1:15.05 
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
535  Ella Gohr Metz  2005  0542AS  VEST    25m  1:11.98 
160  Alba Vendelboe-Schack  2005  0594AJ  HØRSHOLM    25m  1:11.55 
508  Signe Holm Hansen  2005  0598AK  VÆRLØSE    25m  1:10.96 
51  Catrine Porsdal  2005  0536AA  BIRKERØD    25m  1:10.69 
10  Juliane Bo Andersen  2005  0564AL  JYLLINGE    25m  1:10.72 
469  Sophie Lærke Sandell  2005  0524AD  TRITON B    25m  1:11.51 
420  Mille Maxwell Berthou  2005  0534AA  KVIK    25m  1:11.68 
89  Emmeline S. Bertelsen  2005  0582AG  RINGSTED    25m  1:12.10 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
287  Mikkeline Rud Wiberg  2005  0584AH  HELSINGØR    25m  1:10.39 
97  Agnes Barner Hansen  2005  0522AL  NÆSTVED    25m  1:10.01 
114  Laura Borre Jacobsen  2004  0488AD  LYNGBY    25m  1:09.94 
353  Frederikke Falk-List  2004  0488AB  GENTOFTE    25m  1:09.46 
371  Emilie Pyndt Hansen  2004  0466AP  FR.SUND    25m  1:09.80 
115  Lærke Vinneck Hansen  2004  0458AB  LYNGBY    25m  1:09.98 
304  Thea Mikkelsen  2005  0576AG  GSK    25m  1:10.37 
294  Anna Lind Petersen  2004  0488AE  HASLEV    25m  1:10.59 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
439  Sarah Sirek Hansen  2003  0352AB  KVIK    25m  1:09.10 
540  Emma Vega Thorsen  2004  0402AH  VEST    25m  1:08.99 
79  Cassandra G. Nygaard  2003  0398AD  ALLERØD    25m  1:08.41 
580  Emmely Östman Pedersen  2005  0588AN  HELSINGØR    25m  1:08.12 
367  Josefine Nielsen  2005  0564AI  FR.VÆRK    25m  1:08.14 
171  Lærke Dann-Nielsen  2005  0552AL  HVIDOVRE    25m  1:08.74 
369  Sille Andersen  2003  0312AS  FR.SUND    25m  1:09.06 
39  Marie Louise B Andersen  2005  0552AJ  SLAGELSE    25m  1:09.31 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
544  Stine Eskebo Nielsen  2001  0156AB  VEST    25m  1:07.89 
376  Maj Jensen  2003  0314BC  FARUM    25m  1:07.29 
211  Rebecca Petersen  2005  0572AD  HOVEDSTAD    25m  1:07.09 
23  Caroline P. Mathiesen  2001  0172AG  SOLRØD    25m  1:06.85 
251  Josephine Thomsen  2005  0506AG  HERLEV    25m  1:07.06 
389  Karoline K. Larsen  2004  0484AJ  FARUM    25m  1:07.19 
351  Anne Sofie Evald  2004  0486AC  GENTOFTE    25m  1:07.63 
280  Ulrikke Juul Søeborg  2003  0366AJ  HELSINGØR    25m  1:07.99 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
521  Johanna Berthelsen  2000  0096AO  VAT CPH-MK    25m  1:06.15 
332  Alberte V. Bisgaard  2003  0336AK  GENTOFTE    25m  1:04.81 
343  Mia Rindshøj  2003  0306AC  GENTOFTE    25m  1:03.42 
438  Sara Sylvest  2000  0086AD  KVIK    25m  1:00.44 
387  Sophie Amalie Schøn  1999  9952AB  FARUM    25m  1:02.62 
104  Ella Stenholt  2003  0398AP  LYNGBY    25m  1:04.21 
237  Zara Wendel  2002  0222AW  HOLBÆK    25m  1:05.41 
Cecilie Wiuff  2000  0072AB  JYLLINGE    25m  1:06.66 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
141  Amalie Wichmann Larsen  2005  0564AB  KØGE    25m  1:06.15 
50  Katrine Bonefeld  2004  0456AA  BIRKERØD    25m  1:04.80 
344  Nina Toft  2000  0072AD  GENTOFTE    25m  1:03.39 
441  Sofie Hansen  2002  0202AI  KVIK    25m  59.81 
41  Caroline Erichsen  1998  9814AC  BIRKERØD    25m  1:01.79 
320  Frederikke Marie Hansen  2003  0358AH  GLADSAXE    25m  1:03.74 
198  Esther Else Grubert  2003  0374AG  HOVEDSTAD    25m  1:05.31 
78  Caroline Buhl Schrøder  2003  0314AB  ALLERØD    25m  1:06.29 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
425  Alma Heyn Stage  2004  0462AC  KVIK    25m  1:05.53 
326  Zenia Aarestrup  2001  0104AS  GLADSAXE    25m  1:04.44 
70  Julie Stampe  2002  0276AB  ALLERØD    25m  1:03.02 
259  Victoria Bierre  2000  0022AS  HERLEV    25m  59.38 
460  Liva Palmund  2002  0246AA  TRITON B    25m  1:01.14 
340  Kristine Nilsson Norby  2005  0534AC  GENTOFTE    25m  1:03.64 
200  Jasmin Egeskov Andersen  2005  0506AE  HOVEDSTAD    25m  1:05.27 
333  Astrid M. Østergaard  2004  0412AS  GENTOFTE    25m  1:06.27 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark