2019-12-14   07:21:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Øst Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  04 oktober 2019   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  15:10   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 oktober 2019         
 
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer  Indledende (13) 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 
 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
86  Tobias Mølbak  2004  0481AP  RINGSTED    25m  26.65 
462  Silas Waterval  2004  0491AF  TRITON B    25m  26.62 
283  Bjørn Cramer Hansen  2004  0467AJ  HELSINGØR    25m  26.64 
577  Alexander Hillhouse  2004  0461AL  KVIK    25m  29.07 
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
214  Tobias Gammelvind  2004  0437AD  HOVEDSTAD    25m  26.58 
295  Holger Flytkjær-Hansen  2004  0479AE  HASLEV    25m  26.47 
140  Mikkel Roed  2004  0457AB  KØGE    25m  26.36 
82  Pelle Colmorten  2004  0443AL  ROSKILDE    25m  26.29 
57  William Ølshøj  2004  0415AC  BIRKERØD    25m  26.31 
324  William Leth  2004  0427AH  GLADSAXE    25m  26.44 
185  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004  0417AA  HVIDOVRE    25m  26.54 
411  Andreas Eriksen Tankmar  2004  0471AE  KVIK    25m  26.59 

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
73  Frederik Bach Mindested  2003  0327AC  ALLERØD    25m  26.26 
491  Julian Birch  2004  0489AJ  SØLLERØD    25m  26.19 
399  Emil Osberg Poulsen  2003  0337AN  DRAGSHOLM    25m  25.84 
448  Alexander Slente  2004  0427AM  SK-SYD    25m  25.77 
514  Peter Vinge-Maigaard  2003  0351AB  VI39    25m  25.83 
156  Sebastian Hviid Larsen  2004  0465AB  HØRSHOLM    25m  26.18 
318  Carl Krabbe Heldgaard  2004  0431AI  GLADSAXE    25m  26.22 
492  Alfred Balslev Jørgensen  2004  0429AK  SØLLERØD    25m  26.27 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
477  Lasse Darlem Brandt  2003  0379AH  TRITON B    25m  25.67 
293  Marcus Christiansen  2001  0145AT  HELSINGE    25m  25.63 
150  Malte Egholm Brøns  2003  0331AC  HØRSHOLM    25m  25.58 
206  Marcus Skøtt Haslev  2002  0287AB  HOVEDSTAD    25m  25.51 
59  Emil Kildahl Døssing  2002  0273AC  BIRKERØD    25m  25.57 
539  Asbjørn Floor-Bøjden  2002  0277AI  VEST    25m  25.59 
449  Ole Hovmand  2003  0345AH  SK-SYD    25m  25.66 
307  Asger Johansen  2003  0395AE  GSK    25m  25.75 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
541  Daniel Bornhøft Nielsen  2004  0471AD  VEST    25m  25.48 
245  Thor Majvig Mogensen  2004  0419AF  HILLERØD    25m  25.42 
12  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  0359AN  JYLLINGE    25m  25.25 
436  Rasmus Warberg  2004  0477AA  KVIK    25m  25.20 
403  Rasmus Hatting Petersen  2002  0205AF  VATCPH-STT    25m  25.21 
549  Magnus Juul Hansen  2003  0389AN  VORDINGB    25m  25.29 
95  Lucas Jul Pedersen  2003  0387AJ  NÆSTVED    25m  25.43 
365  Thorbjørn Jari Ikkala  2002  0207AI  FR.VÆRK    25m  25.49 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
60  Alexander Vergereau  2004  0447AA  BIRKERØD    25m  25.14 
548  Frederik Emil Bækgaard  2002  0299AI  VEST    25m  25.13 
518  Antoine Montier  1993  9327AO  VAT CPH-MK    25m  25.01 
360  Oskar Luckow Larsen  2004  0443AA  GENTOFTE    25m  25.00 
378  Rasmus Thode Møller  2002  0281AR  FARUM    25m  25.00 
47  Alfred Højberg  2002  0267AD  BIRKERØD    25m  25.09 
261  Peter Holm  2003  0393AF  HERLEV    25m  25.14 
93  Nikolai Pagh Pedersen  2002  0235AB  NAKSKOV    25m  25.16 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
98  Harald Franck  2003  0345AK  NÆSTVED    25m  24.99 
465  Niels Paulli Sparholt  2000  0027AF  TRITON B    25m  24.95 
476  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  TRITON B    25m  24.93 
388  Frederik Jørgensen  2003  0393AL  FARUM    25m  24.90 
101  Mads Ingeman Hansen  1997  9719AC  NÆSTVED    25m  24.91 
457  Magnus Aasberg  2001  0143AG  TRITON B    25m  24.94 
196  Bertram Dreyer Riis  2002  0223AG  HOVEDSTAD    25m  24.99 
574  Mikkel Mortensen  2003  0329AI  KALUNDBORG    25m  24.99 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
269  Victor Bendix Beiter  2001  0113AG  HERLEV    25m  24.82 
184  Owais Hamid  2000  0077AP  HVIDOVRE    25m  24.81 
202  Jens Bomgaard  2002  0273AG  HOVEDSTAD    25m  24.73 
543  Mathias Immerkjær  1999  9961AF  VEST    25m  24.69 
172  Gustav Haugård Hansen  2002  0279AD  HVIDOVRE    25m  24.70 
65  Lucas Emil Christensen  2003  0349AC  ALLERØD    25m  24.77 
397  Thor Malmby Jørgin  2001  0111AQ  DRAGSHOLM    25m  24.82 
546  Sebastian Bidstrup Lantz  1999  9901AH  VEST    25m  24.83 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
128  Mads Hauge Sørensen  1997  9775AE  KØGE    25m  24.68 
427  Carl Heyn Stage  2003  0331AD  KVIK    25m  24.58 
291  Mads Steen Petersen  1997  9765AJ  HELSINGE    25m  24.54 
468  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  TRITON B    25m  24.44 
432  Joakim Køhn  2003  0375AE  KVIK    25m  24.47 
31  Matthias Hansen  2001  0191AH  SLAGELSE    25m  24.58 
25  Theodor L Munch-Jensen  2002  0215AL  SOLRØD    25m  24.62 
443  Óli Mortensen  1996  9603AN  KVIK    25m  24.68 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
216  Valdemar Brøns  2003  0341AC  HOVEDSTAD    25m  24.38 
346  Tomas Stensballe Larsen  2000  0035AK  GENTOFTE    25m  24.25 
208  Oliver Søgaard-Andersen  2003  0339AK  HOVEDSTAD    25m  24.22 
233  Mads Ottosen  1997  9745AH  HOLBÆK    25m  24.22 
402  Mads Ørsted Nielsen  1999  9921AF  VATCPH-STT    25m  24.22 
341  Leo Badaker  2002  0255AR  GENTOFTE    25m  24.25 
69  Arthur Dalén Ellegaard  2001  0197AE  ALLERØD    25m  24.37 
379  Daniel Christian  1998  9829AJ  FARUM    25m  24.42 

 
Heat 11 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
227  Mads Toft  2001  0175AL  HOLBÆK    25m  23.92 
467  Tobias Andersen  1998  9853AF  TRITON B    25m  23.70 
264  Tobias Dan Hansen  2002  0243AC  HERLEV    25m  23.08 
187  Oliver Jacobsen  1997  9781AQ  HVIDOVRE    25m  22.67 
266  Frederik Møller  2002  0263AL  HERLEV    25m  22.83 
64  Anton Borring Andersen  1999  9919AD  ALLERØD    25m  23.36 
470  Oliver Thor Sørensen  2000  0081AA  TRITON B    25m  23.88 
579  Lukas Storm  1999  9977AA  KVIK    25m  24.11 

 
Heat 12 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
24  Casper Mørkhøj Hartington  2002  0239AF  SOLRØD    25m  23.91 
265  Nicklas Östman Pedersen  2002  0231AC  HERLEV    25m  23.69 
122  William Textor Broch  2001  0157AD  LYNGBY    25m  23.02 
310  Frederik Riedel Lentz  2001  0187AN  GLADSAXE    25m  22.63 
66  Frederik Rindshøj  1999  9955AN  ALLERØD    25m  22.81 
345  Peter Vangsgaard  2000  0001AC  GENTOFTE    25m  23.32 
348  Christoffer Vang-Jensen  2001  0115AG  GENTOFTE    25m  23.75 
130  August Ryom  2002  0253AJ  KØGE    25m  24.05 

 
Heat 13 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
433  Jonas M. Jørgensen  2001  0193AA  KVIK    25m  23.91 
440  Sebastian Ovesen  1994  9429AB  KVIK    25m  23.42 
268  Felix Lund  2001  0123AM  HERLEV    25m  22.94 
263  Rasmus Nickelsen  2003  0347AC  HERLEV    25m  22.59 
164  Sebastian Tullberg  2000  0073AC  HØRSHOLM    25m  22.79 
155  Alexander Tullberg  2003  0377AA  HØRSHOLM    25m  23.18 
314  Christian Crone  2001  0147AB  GLADSAXE    25m  23.70 
430  Jacob M. Jørgensen  1997  9737AB  KVIK    25m  24.00 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  04 oktober 2019 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark